کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ایرانگردی در کنار گردشگر لهستانی | کوله گردی در سرزمین کهن

چند سالی است که بیش از پیش حضور گردشگران خارجی را در کشورمان شاهد هستیم؛ افرادی که با وجود تمام سیاه نمایی ها می آیند تا خود واقعیت ایران را کشف کنند. جالب است که بسیاری از این گردشگران بعد از ترک ایران، خاطرات سفرشان را در شبکه های مجازی با دوستانشان به اشتراک می گذارند و در اغلب اوقات از این سخن می گویند که باری دیگر به کشورمان بازخواهند گشت؛ چرا که معتقدند سفری چند روزه برای دیدن تمام زیبایی های سرزمینمان کافی نیست. یکی از این گردشگران که اهل کشور لهستان است، رابرت نام دارد که در نوامبر 2016 یعنی حدودا پاییز سال 95 به ایران سفر کرده است. در ادامه ویدیویی از ایرانگردی او را با هم تماشا می کنیم و همسفر با رابرت و این بار از دریچه دوربین او به تماشای زیبایی های کشورمان می نشینیم.

رابرت که در شبکه های اجتماعی خود را eRJedynka معرفی می کنند، یک کوله گرد (بک پکر :backpacker) است که با استفاده از شبکه اجتماعی کوچ سرفینگ (CouchSurfing) سفری خاطره انگیز به کشورمان داشته است. شبکه اجتماعی کوچ سرفینگ امکان برقراری ارتباط میان گردشگران با میزبانان را در کشورهای مختلف مهیا می کند. این میزبانان گاها مردم عادی هستند که بدون هزینه به مسافران اسکان می دهند و آن ها را برای گشت و گذاری راحت تر در شهرشان راهنمایی می کنند.

رابرت در ایرانگردی‌اش به تهران، کاشان، اصفهان، یزد، شیراز، تخت جمشید، بندرعباس، قشم و هرمز سر زده و در این گشت و گذارها یک همراه همیشگی داشته؛ دوربین فیلمبرداری‌اش که در واقع همان گوشی هوشمند او بوده است. ایده ی فیلمبرداری از لحظات سفر اولین بار زمانی به ذهن رابرت خطور کرد که او ویدیویی از اندونزی تهیه کرد. آن طور که خودش می گوید این ویدیو خیلی جالب و حرفه ای نبود؛ اما جرقه ای را در ذهن رابرت روشن کرد که او می تواند از زندگی روزمره و از لحظات سفرهایش فیلم بگیرد. او از هر ویدیو نکات جدیدی می آموزد و سعی می کند کار خود را بهتر و بهتر کند. جالب است بدانید که تمام ویدیوی پیش رو با دوربینِ گوشی هوشمند رابرت گرفته شده است.

و اما ویدیو را با مناظری از شهر تهران، راه پیمایی مردمی، بازار بزرگ تهران، پل طبیعت، دربند، درکه و نمایشگاه های هنری این کلان شهر آغاز می کنیم. سپس راهی کاشان شده و در حمام قدیمی و پر نقش و نگار شهر تا خانه ی بروجردی ها، باغ فین و منزل طباطبایی ها را می گردیم و فرهنگ و سنت های قدیمی بر جای مانده در آنجا را حس می کنیم. نوبتی هم که باشد نوبت به اصفهان می رسد. به میدان نقش جهان، مسجد امام، زاینده رود، پل خواجو، سی و سه پل و بازار سنتی سر می زنیم و از این همه زیبایی فیض می بریم.

حال به شهر قدیمی یزد رفته و در خانه های زیبا و آثار باستانی اش تامل می کنیم و پس از آن وارد شیراز می شویم و لحظات خوشی را در شاه چراغ، مسجد نصیر الملک، آرامگاه حافظ و در نهایت تخت جمشید با شکوه و پرسپولیس با ابهت سپری می کنیم.

 در انتهای سفر به سوی جنوب ایران و بندر عباس، جزیره ی قشم و جزیره ی هرمز رفته و مناظری زیبا از آب های نیلگون خلیج فارس را به شما تقدیم می کنیم.

رابرت می خواهد باری دیگر به ایران سفر کند و این بار شمال کشورمان را به عنوان مقصد در نظر دارد. 

در ادامه همراه و همسفر با کارناوال و رابرت ایران را بگردید و زیبایی های ایران را از نظر یک گردشگر خارجی به تماشا بنشینید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست