کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

گشتی در جنوبگان

این ویدیو کارناوال، گشتی در جنوبگان نام دارد و توسط شخصی به نام برونو ساراویا (Bruno Saravia) فیلمبرداری شده است. جنوبگان، جنوبی ترین قاره کره زمین است که تمامی قطب جنوب را در بر می گیرد. این منطقه را یکی از مرموزترین نقاط کره زمین برای گشت و گذار می دانند که هنوز بسیاری از گوشه های آن، برای انسان ها ناشناخته مانده است. این ویدیو از قطب جنوب و جنوبگان، به خوبی از رمز و رموز این ناحیه پرده بر می دارد و گوشه ای از شگفتی هایش را به تصویر می کشد. 

قاره جنوبگان عنوان سردترین نقطه زمین را به خود اختصاص داده و بیشتر مساحتش با یخ پوشیده شده است. با وجود آن که جنوبگان، پس از آسیا، آفریقا، آمریکای شمالی و جنوبی، به عنوان پنجمین قاره بزرگ کره زمین شناخته می شود اما به خاطر طبیعت ناملایمی که دارد، کمترین جمعیت ممکن را در میان قاره های کره زمین در خود جای داده است. 

این قاره مانند تمامی کره زمین، پوشش جانوری مخصوص به خود را دارد و سکونتگاه گونه های خاصی شمرده می شود. از جمله حیواناتی که در این اقلیم زندگی می کنند می توان نهنگ آبی (Blue whale) را نام برد که ابعادی در حدود 30 متر دارد و جرم آن تا ۱۷۳ تن هم اندازه گیری شده است. تا آغاز قرن بیستم، نهنگ های آبی در تمامی اقیانوس های جهان زندگی می کردند، اما شکارهای بی رویه، این پستاندار را که به عنوان بزرگترین موجود بر روی کره زمین شناخته می شود به مرز انقراض برده است. نهنگ های قاتل (Killer whale) هم از دیگر ساکنان جنوبگان هستند؛ این موجودات به خانواده دلفین های اقیانوسی تعلق دارند و در اقیانوس های سراسر جهان، از دریاهای قطبی گرفته تا دریاهای گرمسیری زندگی می کنند.

جنوبگان، میزبان گونه دیگری از حیوانات نیز هست که در این ویدیو، تعداد زیادی از آن ها را می بینید؛ پنگوئن ها. حیواناتی که با حرکات و رفتار بامزه شان، توجه بسیاری از مسافران جنوبگان را به خود جلب می کنند و از جالب ترین حیوانات این قاره به شمار می روند. 


:Video Details

Produced By: Bruno Saravia Photography

Photo Of Cover: Nick Dale

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست