ویدیو HD

گشتی در دنیای زنبورهای عسل | جانداران کوچک و پرکار

تا به حال سفرهای زیادی به سراسر دنیا داشته ایم. طبیعت گردی، سفر به اعماق آب ها، همراه شدن با آدرنالین بازها و تماشای حرکات هیجانی شان، گشت و گذار در شهرها و ... همگی از تجربیات جذاب مان بوده اند. به دنیای حیات وحش نیز سفرهایی داشته ایم و زندگی روزمره اورانگوتان ها، شیرها و موجودات کوچکتری مثل پروانه ها را از نظر گذرانده ایم. این بار نیز می خواهیم در دنیای موجوداتی نحیف و کوچک گشت بزنیم؛ زنبورهای عسل! به دنیای شان سفر می کنیم تا بیشتر در کارشان دقیق شویم و ببینیم که چگونه عسل های دلچسب را تهیه و تدارک می بینند. 

همه ما می دانیم که زنبورهای عسل شهد گل ها را در کندو جمع آوری می کنند؛ کاری که بسیار زمان گیر است و در نهایت، منجر به تولید یکی از دلچسب ترین خوراکی های دنیا می شود. البته همه زنبورها به جمع آوری شهد مشغول نمی شوند؛ مثلا ملکه که زنبوری ماده است تنها تخم گذاری می کند تا نسل زنبورها بر روی کره زمین ادامه یابد، زنبورهای نر تنها وظیفه شان بارور کردن ملکه است و حتا نیش هم ندارند، زنبورهای کارگری نیز در کندوی عسل زندگی می کنند که کار جمع آوری شهر را بر عهده دارند.

زنبورها دنیایی بسیار حیرت انگیز دارند. یک کندوی عسل را می توان چون قصری دانست که در آن، هرکس به کاری مشغول است. به عنوان مثال، برخی زنبورها در ورودی کندو ایستاده اند و به حشرات بیگانه اجازه ورود نمی دهند. زنبورهای کارگر، همان طور که پیش تر گفتیم شهد گل ها را می مکند و به کندو می‌آورند. در کندو، عده ای از زنبورها، به کار حمل و نقل مشغول هستند و شهدهای جمع آوری شده را در انبار ذخیره می کنند. مانند هر قصری عده ای خدمتکار نیز در کندو حضور دارند تا به کار نظافت بپردازند. آن ها داخل کندو را تمیز می کنند و فضولات زنبور های نر را از کندو خارج میسازند؛ کمی قبل گفتیم که زنبورهای نر، کاری جز خوردن عسل و باردار کردن ملکه ندارند. باورش سخت است، اما برخی از زنبورها، وظیفه بال زدن درون کندو را دارند تا این گونه، دمای هوا را خنک نگه دارند. در ویدیوی امروز، به تماشای این موجودات ریز و دقیق می نشینیم، اگرچه نمی توانیم تشخیص دهیم که کدام یک مشغول انجام چه وظیفه ای هستند، اما باز هم تماشای زندگی روزمره آن ها، خالی از لطف نخواهد بود.

با کارناوال همراه شوید.


:Video Details

Produced By: Jacob and Katie Schwarz

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET