کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به ناحیه کانسای در ژاپن

می خواهیم سفری متفاوت را به کشور ژاپن تجربه کنیم و به تماشای یکی از مناطق کمتر دیده شده آن بنشینیم؛ استان نارا (Nara Prefecture). زمانی که نام ژاپن به میان آید بسیاری از افراد به یاد پایتخت این کشور، توکیو و آسمان خراش هایش می افتند اما در روزگاران گذشته استان نارا حرف اول را در ژاپن می زد و پایتخت این سرزمین به حساب می آمد. استان نارا در ناحیه کانسای (Kansai region) قرار دارد؛ جایی که برای مدت های مدید قلب سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ژاپن بود. اگرچه امروزه این منطقه، نقش پررنگی در زمینه بازرگانی و سیاسی ایفا نمی کند اما همچنان، فرهنگ منحصر به فرد ژاپن را حفظ کرده است و یکی از قطب های گردشگری این سرزمین به شمار می رود. جاذبه های تاریخی و طبیعی این نقطه، ما را نیز مانند بسیاری از گردشگران به سوی خود کشانده است؛ پس با کارناوال همراه شوید و این سفر تماشایی را از دست ندهید.

قدم در راه می گذاریم. در همان آغاز راه باید بدانیم که استان نارا، به واسطه معابد و گوزن هایش شناخته می شود. به تماشای معابد می نشینیم که یک به یک از نظرمان می گذرند. یکی از معرفترین این معابد تودای‌جی (Tōdai-ji) نام دارد؛ به معنای «معبد بزرگ شرقی». تالار بودای بزرگ در این معبد، بزرگترین بنای چوبی جهان به شمار می آید. بد نیست بدانید این معبد در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

به راه مان ادامه می دهیم و به سراغ گوزن ها می رویم. این گوزن ها موجوداتی معمولی نیستند و نکته عجیبی درباره شان وجود دارد، زمانی که به آن ها تعظیم کنی در پاسخ به به تو تعظیم می کنند و این حیرت انگیز است. این جانوران تیزهوش، به واسطه همین هنرنمایی شان هیچگاه گرسنه نمی مانند و از گردشگران منطقه خوراکی های لذیذی دریافت می کنند.

سفرمان را ادامه می دهیم، وقت تنگ است و جاذبه های دیدنی نارا بسیار زیاد هستند. به معبد تاماکی (Tamaki Shrine) سری می زنیم که بالای کوهی به همین نام قرار دارد و به خاطر درختان سدری که پیرامونش را در بر گرفته اند شناخته می شود. راه طبیعت را پیش می گیریم تماشای رودخانه جاری میان صخره ها و آبشار، همچنین قدم زدن به روی پل معلق، به ما یادآوری می کنند که تنها جاذبه های استان نارا، معابد و گوزن های سرگردان نیستند؛ در واقع طبیعت نیز در این منطقه خودنمایی می کند. گذرمان به یک رستوران ساده و بی آلایش در منطقه می افتد؛ می بینیم که پیرزن مهربان ژاپنی غذایی مانند خورش گوشت و برنج سرو می کند و گویا میهمانان کاملا از این غذا رضایت دارند.

به یکی از شیرینی فروشی های ژاپن سر می زنیم و آشپزها با شور و هیجان خمیر برنج را در هاون می کوبند تا برای تهیه موچی (Mochi) ورز بیاید. موچی نوعی خوراکی دلچسب است که از برنج ژاپنی تهیه می شود. هر چند موچی در تمام مدت سال مصرف دارد ولی بیشتر به عنوان غذای سنتی در سال نوی ژاپنی ها شناخته می شود.

همان طور که پیش تر گفتیم، دیدنی های استان نارا بسیارند پس فرصت را از دست ندهید و با کارناوال راهی سفر شوید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست