کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیو هوایی از گرجستان | گشتی در شهرها و طبیعت چشم نواز

کشوری که امروز به آن سر می زنیم، سرزمینی کهن به نام گرجستان در غرب آسیا و شرق اروپاست. این کشور، سواحلی زیبا و طبیعتی سرسبز دارد که  بیشتر آن را مدیون دریای سیاه در نواحی غربی اش است. سابقه سکونت انسان ها در این سرزمین به حدود یک میلیون و هشتصد سال پیش برمی گردد و همین باعث شده است تا گرجستان تاریخ و فرهنگی غنی داشته باشد. گرجی ها در خطاطی، رقص، موسیقی، نقاشی و معماری مهارت جالب توجهی دارند. آن ها رشته های مختلف هنری را در معماری این سرزمین ترکیب کرده و بناهای بسیار زیبایی را ساخته اند. در ادامه گوشه هایی از زیبایی های این کشور را به تماشا می نشینیم؛ با ما همراه باشید.

گشت و گذارمان را از شهر تفلیس، یعنی پایتخت گرجستان شروع می کنیم. سازه ای که اول از همه به سراغ آن می رویم کلیسای جامع تثلیث یا سامبا (Sameba) است. این بنا بزرگ ترین کلیسای ارتودکس جهان از نظر مساحت است و سومین کلیسای بلند دنیا شمرده می شود. جالب است بدانید که این مکان مذهبی قدمت چندانی ندارد و بین سال های 1995 تا 2004 ساخته شده اما در همین مدت کوتاه به مهم ترین جاذبه شهر تبدیل شده است. پس از دیدن بنای اصلی، برج ناقوس این کلیسا چشم ما را می گیرد، پس گشتی در اطرافش می زنیم. در ادامه همراه با قطار از میان طبیعت زیبا عبور می کنیم و به چرخ و فلک بزرگ 65 متری پارک متاتسمیندا (Mtatsminda Park) می رسیم که بر روی تپه ای با همین نام بنا شده و به تمام شهر مشرف است. پس از آن رود کر (Kura) را در دل تفلیس خواهیم دید. مجسمه طلایی رنگی که می بینید تمثال یکی از پیامبران بنی اسراییل به نام حضرت جرجیس (Saint George) یا گئورگ است که در نشان ملی گرجستان نیز حضور دارد. با تله کابین به ارتفاعات می رویم و شیروانی های قرمز شهر را می بینیم. تماشای شبِ تفلیس و نورهای زیبای آن نیز برای مان دلنشین و خاطره انگیز است.

در ادامه از فراز ورزشگاه 8,000 نفری دینامو آرنا (Dinamo Arena) عبور خواهیم کرد. سپس از تفلیس خارج می شویم و جاذبه های دیگری که به ترتیب خواهیم دید عبارتند از: کلیسا متخی (Metekhi Church)، صومعه جواری (Jvari)، قلعه ربطی (Rabati Castle)، شهر سنگی باستانی واردزیا (Vardzia)، روستایی کهن به نام شاتیلی (Shatili)، منطقه باستانی خِوسورِتی (Khevsureti)، منطقه مسکونی مستیا (Mestia)، مجموعه روستاهای اوشگولی (Ushguli)، شهر زوگدیدی (Zugdidi)، سد انگوری (Enguri Dam)، شهر زیبای باتومی زیر پوشش برف و شهر کبولتی (Kobuleti).

با کارناوال همراه باشید تا زیبایی های این سرزمین را یک به یک از نظر بگذرانیم.

ورود به صفحه اختصاصی معرفی شهر تفلیس


:Video Details

Produced by: Giorgi Shermazanashvili

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست