کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفری متفاوت به کشور کانادا | تماشای جاذبه های بدلند

وقتی نام کشور کانادا را می شنویم سرما، برف، جنگل های سرسبز، آبشارها و رودهای پر آب در ذهن ما نقش می بندد. تصورش دشوار است که سرزمینی در نزدیکی قطب شمال و در مجاورت سه اقیانوس، زمین های خشک و نامناسب برای کشاورزی داشته باشد؛ اما کانادا هم چنین مناطقی دارد که با نام بدلند (Badland) شناخته می شوند. بدلند در واژه به معنای سرزمین بد و خراب است و به نواحی خشک و مرتفع در کشور کانادا یا آمریکا گفته می شود؛ جایی که بارش باران کم است و در نتیجه زمین برای رویش گیاهان مناسب نیست.

می خواهیم با هم به بدلند کانادا سفر کنیم و جاذبه های این خطه را از نظر بگذارنیم. از پارک اُستانیِ دایناسور (Dinosaur Provincial Park) در استان آلبرتا (Alberta) شروع می کنیم که یکی از غنی ترین گنجینه های فسیلی دنیا را دارد. سپس از کنار رود رِد دیر (Red Deer River) عبور می کنیم و کمی آن طرف تر یک سازه چوبی را می بینیم که متعلق به معدن زغال سنگ اطلس (Atlas Coal Mine) است. به پدیده های طبیعی با ظاهر عجیب می رسیم که شامل ستون های آبرفتی در زیر یک تخته سنگ می شوند؛ این ها را دودکش جن (Hoodoos) نامیده اند! در ادامه گشت و گذار خود، از کنار هتل (Rosedeer Hotel) و سالن لست‌چنس (Last Chance Saloon) می گذریم که از سال 1913 تا به امروز فعالیت دارند. در شهر درامهلر (Drumheller) بزرگ ترین مجسمه دایناسور در دنیا را می بینیم. پس از آن نگاهی به فسیل ها و استخوان های دایناسور در موزه دیرینه شناسی رویال تیلر (Royal Tyrrell Museum of Palaeontology) خواهیم داشت. از فراز ژرف‌دره وسیع هورس‌تیف (Horsethief Canyon) عبور می کنیم و از چشم انداز اورکنی (Orkney Viewpoint) به رودخانه رد دیر ریور نگاه خواهیم کرد. در نهایت نیز ژرف‌دره (Horseshoe Canyon) هورس شو را از نظر می گذرانیم.

با کارناوال همراه شوید تا این بار کانادا را کمی متفاوت ببینیم.


:Video Details

Produced by: Milosh Kitchovitch

Music by: David Modica

Website: www.milosh9k.com

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست