هدست واقعیت مجازی | در خانه ، رویا را سفر کن.

امروزه #تکنولوژی در زندگی همه ی انسان ها تاثیر زیاد و گاه مثبت و منفی دارد و نمی توان از این موضوع امتناع کرد . روز به روز با پیشرفت تکنولوژی در تمامی موضوعات ما شاهد تحولی شگرف در سبک زندگی هستیم . 

تصور کنید در خانه ، محل کار و یا هرجای دیگری نشسته اید و به آن سوی دنیا #سفر می کنید . چگونه ممکن است ؟ در پاسخ می توان گفت دلیلش پیشرفت تکنولوژی و آمدن هدست های مجازی می باشد . شرکت سامسونگ با معرفی Gear VR ( هدست مجازی این شرکت ) و طی قرار دادی که سامسونگ با شرکت کشتی سازی کارناوال ( Carnival ) امضا کرده است این تجربه را در اختیارتان می گذارد که در خانه به سفری دریایی بروید ، سوار بر #کشتی شوید و از سفر خود لذت ببرید . گویی بر روی موج ها حرکت می کنید . 

همراه کارناوال باشید تا به اتفاق سفری با این تکنولوژی را تجربه کنیم . 

کشتی سازی کارناوال ( Carnival )
هدست واقعیت مجازی
هدست واقعیت مجازی

سفری خاص با طعم تکنولوژی

تصور کنید در خانه نشسته اید ، همه جا را سکوت فرا گرفته . فنجان قهوه ی داغ بر روی میز است و هوس می کنید تا به سفر بروید . دیگر نیاز نیست چمدان هایتان را ببندید و فقط کافی است با استفاده از هدست واقعیت مجازی سفر خود را آغاز کنید . 

دراز می کشید ، قهوه ی خود را تمام می کنید و هدست را بر روی سر خود قرار می دهید . سفر شما از همین حالا آغاز شده است . 

ناگهان خود را بر روی عرشه ی کشتی تفریحی می بینید و با نگاه کردن به اطراف خود از زیبایی های دریا لذت می برید . انگار که همین حالا در حال سفر کردن هستید . 

دیگر نیازی نیست نگران راه برگشت باشید و فقط کافی است تا هدست را بردارید و خود را در خانه خواهید یافت . 

تجربه ی جالب و هیجان انگیزی خواهد بود . 

ماجرا از کجا آغاز شد ...

واقعیت مجازی ( Virtual Reality ) چند سالی است که وارد بازار شده و غول های تکنولوژی گجت هایی را معرفی کرده اند که به وسیله ی این تکنولوژی تجربه های جالبی را در اختیار کاربران قرار می دهند . 

شرکت سامسونگ با معرفی Gear Vr قدمی بزرگ را در این راه برداشت و امروزه این گجت شرکت بسیار محبوب شناخته می شود . 

چندی پیش شرکت سامسونگ با یک شرکت کشتیرانی کارناوال قرار دادی را امضا کرده که با نصب یک اپلیکیشن بر روی هدست واقعیت مجازی می توان سفری دریایی را تجربه کرد . در اصل قرار دادی میان سه شرکت سامسونگ ، کارناوال و AT&T امضا شده است و می توان بوسیله ی GEAR VR این سفر را تجربه کرد . اگر از این هدست استفاده می کنید تجربه ی این سفر مجازی را از دست ندهید .

هدست واقعیت مجازی
هدست واقعیت مجازی

تاثیر هدست ها بر روی گردشگری 

در سال 2015 میلادی شرکت سامسونگ با یکی از خطوط هوایی کشور استرالیا قرار دادی را امضا کرد . طی این قرار داد مسافر های درجه یک با استفاده از این هدست ها می توانستند در حین پرواز از مناطق زیبای استرالیا لذت ببرند و تصاویر زیبایی را مشاهده کنند . 

در آینده این تکنولوژی طبق گفته ی Goldman sachs که یک محقق در این زمینه است می گوید در سال 2025 میلادی این صنعت ارزشی برابر با 80 میلیارد دلار خواهد داشت . 

Josh Leibowitz ، شخصی که مدیر بخش استراتژی شرکت کارناوال است گفته :

این تکنولوژی ، واقعیت مجازی روشی بسیار جذاب برای تجربه ی سفر خواهد بود . مسافران بدون این که سوار بر کشتی شوند سفری دریایی را تجربه خواهند کرد . مشتری های ما از این موضوع بسیار شگفت زده هستند و ما در آینده اقدامات بیشتری در این رابطه انجام خواهیم داد . 

بسیاری از افراد می گویند این تکنولوژی در آینده نمی تواند موفقیت های بیشتری را کسب کند ولی باید صبر کرد تا دید چه اتفاقی خواهد افتاد . در این دوره ی زمانی بسیاری از شرکت های گردشگری اقدامات جدی در راستای استفاده از تکنولوژی در این صنعت را انجام داده اند و این گام کوچکی به حساب می آید . 

هدست واقعیت مجازی
هدست واقعیت مجازی
هدست واقعیت مجازی

تجربه ی یکی از کاربران

Tiecy Allen ، یکی از کسانی که تجربه ی سفر با این هدست را داشته است می گوید :

زمانی که این هدست را بر روی سر خود قرار دادم گویی بر روی یک کشتی کروز بودم و هرچه که مشاهده می کردم با دیدی بسیار متفاوت تر از قبل به استقبال من آمده بود .

من توانستم از طریق این هدست واقعیت مجازی قسمت های مختلف این کشتی را ببینیم ، غذا ها را که بسیار خوشمزه به نظر می رسیدند را دیدم و حتی نمایش ها را هم با حسی متفاوت لمس کردم . این تجربه بسیار لذت بخش تر از مشاهده ی عکس خواهد بود . 

در حال حاضر تنها سه مسیر از سفر های کشتی های کارناوال در اختیار است . 

در کل تا به امروز 1100 ویدئو برای این هدست ساخته شده است . 

هدست واقعیت مجازی

تاثیر تکنولوژی بر آینده ی صنعت گردشگری 

امروزه گردشگری تبدیل به یک صنعت شده است و در سطح بین المللی مورد توجه تمامی کشور ها قرار گرفته است . تا حدی که می توان گفت کشوری که از لحاظ گردشگری قوی ظاهر می شود در عرصه های جهانی موفق تر خواهد بود . 

تکنولوژی یکی از مواردی است که بیشتر افراد تصور می کنند هیچ رابطه ای میان این دو صنعت وجود ندارد ولی کاملا در اشتباه هستند . از هواپیمایی که مسافران با آن سفر می کنند تا کشتی هایی که بر روی دریاها و موج ها حرکت می کنند در دنیای تکنولوژی جای می گیرند و هرچه راحت تر و امن تر باشند مسافران بیشتری را به خود جذب می کنند و این جاست که دنیای تکنولوژی و گردشگری در هم ادغام می شوند . 

در آینه ای نه چندان دور شاهد پیشرفت این دو صنعت بزرگ در کنار هم خواهیم بود و همانطور که گفته شد هدست واقعیت مجازی و ترکیب آن با سفری گردشگری حرکتی کوچک ولی مهم می باشد . 

هدست واقعیت مجازی
هدست واقعیت مجازی
هدست واقعیت مجازی

پیشنهاد کارناوال

آیا تجربه ی استفاده از این تکنولوژی را داشته اید . آن را با ما در میان بگذارید .

دیدگاه ها : 2
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....