جوان ترین فاتح قله های 7 قاره | گینس های گردشگری

در این قسمت با فردی آشنا می شویم که در سن 15 سالگی توانسته قله های 7 قاره را فتح کند.

در سراسر جهان افراد زیادی همه روزه با هم به رقابت می پردازند تا رکورد گینس را در سریع ترین کوه نوردی و رسیدن به قله های بلند، اولین کسی که قله را فتح می کند، صعود به خطرناک ترین کوهستان ها و... بشکنند.

اما این بار با پدیده ای جدید در کوه نوردی روبه رو هستیم، می خواهیم با جردن رومرو Jordan Romero ) آمریکایی، پسر 15 ساله ای آشنا شویم که در سن 15 سالگی توانست قله های بسیار دشوار وینسون ماسیف در قطب جنوب، کازیسکو در استرالیا،  البروس در اروپا،  آکونکاگوا در جنوب آمریکا، دنالیدر شمال آمریکا، کارتنز ( Carstensz ) در اقیانوسیه و کلیمانجارو در آفریقا را فتح کند.

او در سن 10 سالگی کلیمانجارو را پیمود و از آن پس به فتح قلل دیگر پرداخت. پیش از او زنی به نام کارولین از آمریکا در سن 60 سالگی موفق شده بود به همه ی این قله ها صعود کند که از نظر اختلاف سنی بسیار با جردن فاصله داشت.

جالب است بدانید که جردن جوان ترین فردی که قله ی کلیمانجارو را فتح کرد نیز هست.

همچنین فرد دیگری با نام گامبی ( Gambi ) توانست طی 799 روز 7 قله را فتح کند و رکورددار سریع ترین کوه نورد جهان را از آن خود نماید.

و اما جردن رومرو، از جالب ترین اتفاقات که برای او در جریان سفرهایش رخ داد به فتح قله ی ماسیف در قطب جنوب در روز کریسمس اشاره می کند. وی همراه با پدر و نامادریش به این کوه رفت و توانست در همان کریسمس باز گردد و شام سال نو را در کنار عزیزانش در کمپ بخورد.

صعود جردن به قلل مرتفع سبب نگرانی جامعه ی کوه نوردان شده بود و آن ها عقیده داشتند او برای این کار سنی بسیار کم دارد و خطرات زیادی در کمینش است، اما پس از موفقیت به عنوان جسورترین کوه نورد جهان معروف شد.

جدول گینس

رکورد دار جردن رومرو
مکان بریتانیا
زمان ثبت رکورد 2011 میلادی
جوان ترین کوه نورد
جوان ترین کوه نورد

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....