نقد و بررسی کارناوال

اطلاعات کلی

مسیریابی و جاذبه های نزدیک

نقد و بررسی کاربران

 • Address : 48/120, Moo 7 | Nong Prue, Pattaya 20150, Thailand
 • آدرس : تایلند، حومه شرقی پاتایا، شهرک نونگ پرو، خیابان 7
 • ساعت دسترسی : امروز چهارشنبه 8:30 صبح تا 19:00
  شنبه : 8:30 صبح تا 19:00
  یکشنبه : 8:30 صبح تا 19:00
  دوشنبه : 8:30 صبح تا 19:00
  سه‌شنبه : 8:30 صبح تا 19:00
  چهارشنبه : 8:30 صبح تا 19:00
  پنج‌شنبه : 8:30 صبح تا 19:00
  جمعه : 8:30 صبح تا 19:00
 • تلفن : +66 38 249 818
 • هزینه : یک ساعت فیل سواری (بزرگسالان) 1200 بات تایلند (معادل 401,970 تومان) , کودکان 600 بات تایلند (معادل 200,980 تومان)
 • وب سایت : کلیک کنید
 • امتیاز کارناوال : 4.5
 • امتیاز گوگل : 3.9
 • امتیاز Trip Advisor : 4
 • سطح هزینه : گران و لوکس $$$$
 • مدت پیشنهادی بازدید : 3 تا 4 ساعت
 • سال افتتاح : 1973
نقد و بررسی تخصصی کارناوال

دهکده فیل های پاتایا | برای یک روز صاحب یک فیل باشید

کارناوال این بار قصد دارد یکی از جذابترین جاذبه های تایلند را به شما معرفی کند؛ دهکده فیل های پاتایا. روستایی امن و آرام برای فیل های پیر تا روزهای بازنشستگی شان را در آن سپری کنند و همچنین موجبات سرگرمی انسان ها را فراهم آورند. البته در این مکان، فیل های کم سن و سال تر هم دیده می شوند. در این پارک حیات وحش، می توان به تماشای فیل ها نشست و از بسته های تفریحی که مسئولان پارک برای گردشگران تدارک دیده اند لذت برد و اوقات خوشی را در کنار این جانداران بزرگ و قوی هیکل سپری کرد. در ادامه همراه مان بمانید می خواهیم این جاذبه گردشگری پاتایا را به طور مفصل برای تان توصیف کنید و از یک روز خوب و دلپذیر کنار فیل ها برای تان بگوییم. 

دهکده فیل ها پاتایا | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

چرا دهکده فیل های پاتایا؟


 • یکی از جذابترین جاذبه های شهر پاتایاست.
 • امکان تعامل با فیل ها را در فضایی امن و زیبا فراهم می آورد.
 • علاوه بر تماشای فیل ها و فیل سواری، می توانید از تفریحات همچون رفتینگ، چهارچرخ سواری، ارابه سواری و ... در این مکان لذت ببرید. 
 • در این دهکده، حیوانات دیگری هم نگهداری می شوند و فرصت تماشای آن ها را نیز در دهکده خواهید داشت.
 • تمامی هزینه های این مکان صرف نگهداری و رسیدگی به فیل ها می شود.
دهکده فیل ها پاتایا تایلند | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
دهکده فیل ها پاتایا تایلند | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

آشنایی با دهکده فیل های پاتایا | Pattaya Elephant Village

یکی از جاذبه های دیدنی و متفاوت در تایلند، دهکده فیل ها نام دارد که مانند جنگلی درون شهر پاتایا قرار گرفته است؛ البته یک پناهگاه دیگر برای فیل ها نیز در این شهر کوچک قرار دارد، پس حواس تان باشد که این دو را با یکدیگر اشتباه نگیرید! در دهکده فیل ها، فیل های از کار افتاده و پیر در فضایی امن و در کمال آرامش روزگار می گذرانند و با انجام کارهای روزمره شان باعث سرگرمی بازدیدکنندگان می شوند؛ اما این مکان تفریحی و خیریه اولین بار چه زمانی و به دست چه کسی برپا شد؟!

اولین بار شخصی به نام خون فایرات (Khun Phairat) با هزینه شخصی خود این دهکده را در سال 1973 راه اندازی کرد. او علاقه خاصی به فیل ها دارد و چهل سالی می شود که نگهداری از این حیوانات را به عنوان پیشه خود در نظر گرفته است. 

باید بدانید در حال حاضر در این دهکده، 30 حلقه فیل نگهداری می شود، در گذشته همه این فیل ها در جنگل های تایلند برای جا به جایی الوار به کار گرفته می شدند؛ اما حالا که سن شان بالا رفته است، به این مکان منتقل شده اند تا در محیطی آرام سال های پایانی عمر خود را سپری کنند. بازدیدکنندگان در این دهکده امکان آن را دارند که زندگی روزمره فیل ها را دنبال کنند، به آن ها غذا دهند و اگر ترس از ارتفاع و البته فیل ها بر آن ها غلبه نکند، مدتی را نیز سوار بر فیل ها در طبیعت زیبای اطراف دهکده گشت بزنند.

همچنین از آن جایی که دهکده فیل ها و محیط اطرافش چشم اندازی سرسبز و تماشایی دارد، این امکان نیز به مسافران داده می شود تا از طبیعت گردی در اینجا لذت ببرند و علاوه بر فیل سواری، تفریحاتی همچون رفتینگ، چهارچرخ سواری، ارابه سواری و ... را نیز در این منطقه تجربه کنند. 

دهکده فیل ها تیم مدیریتی قوی دارد و بیش از 100 نفر برای نظارت و نگهداری فیل ها در این مجموعه فعالیت می کنند. همه روزه نمایش هایی هم توسط فیل ها اجرا می شود که هرکدام شان 90 دقیقه زمان می برند. علاوه بر آن تور ویژه ای هم برای بازدید از تمامی دهکده و تجربه تمام تفریحات این مکان وجود دارد. در ادامه همراه مان باشید تا این تور ویژه را به شما معرفی کنیم و همچنین بیشتر از این محیط دوست داشتنی برای تان بگوییم. 

دهکده فیل ها پاتایا تایلند | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
دهکده فیل ها پاتایا تایلند | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

تفریحات در دهکده فیل ها

دهکده فیل ها مکان امنی است برای ارتباط برقرار کردن با فیل ها. در این مکان تفریحات مختلفی برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است تا در کنار گشت و گذار با فیل ها، از طبیعت زیبای اطراف شان لذت ببرند و همچنین، طعم لذیذ غذاهای تایلندی و میوه های فصلی را بچشند. البته این تنها گوشه ای از جذابیت های این مکان است. در ادامه نگاهی می اندازیم به تمام تفریحات این جا و به شما می گوییم که چگونه در دهکده فیل ها خوش بگذرانید. 

1- فیل سواری

مگر می شود به دهکده فیل ها قدم گذاشت و یک فیل سواری جانانه را تجربه نکرد؟! در دهکده فیل ها این امکان فراهم آمده است که گردشگران به مدت 45 تا 50 دقیقه در فضایی سبز و تماشایی به فیل سواری بپردازند. برای این فیل سواری کجاوه هایی روی فیل ها قرار داده اند که شامل دو جایگاه می شود. بازدیدکنندگان در حین فیل سواری شان به مکانی به نام خانه ابریشمی می رسند و توقفی در آن جا خواهند داشت. در بخش دیدنی ها این خانه را بیشتر به شما معرفی می کنیم. پس از این گشت و گذار مسافران دوباره به وسیله لندرور به داخل دهکده باز می گردند. در دهکده با میوه های فصلی از میهمانان استقبال می شود و برای شان برنامه خوشامدگویی اجرا می کنند.

ساعات و هزینه های فیل سواری

حرکت فیل ها 4 بار در روز در ساعت های 9:00، 10:30، 12:30 و 16:00 اتفاق می افتد.

بزرگسالان: 1200 بات تایلند (معادل 401,970 تومان)

کودکان با 1 متر قد و پایین تر : 600 بات تایلند (معادل 200,980 تومان)

دهکده فیل ها پاتایا | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
روستای فیل ها در پاتایا تایلند | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

2- موتور چهارچرخ

یکی از تفریحات جذابی که که در دهکده فیل ها برای مسافران در نظر گرفته شده، راندن موتور چهار چرخ است. از این موتورها با عنوان اِی تی وی (ATV) نیز یاد می کنند.

برای استفاده از این موتورها دو بسته ویژه وجود دارد که قیمت و ویژگی های شان از قرار زیر است:

بسته اول: 1 ساعت راندن موتور چهار چرخ و طی کردن مسافت 7 کیلومتری و گذر از میان گیاهان مانیو و کنار دریاچه سوان (Swan Lake)

قیمت: 2000 بات تایلند (معادل 669,950 تومان) به همراه میوه های فصلی

بسته دوم: دو ساعت رانندگی و طی کردن مسافت 16 کیلومتری از کنار دریاچه سوان، جنگل درختان ساج، گیاهان مانیو و اکالیپتوس به همراه ناهار باربیکیو پس از رانندگی، تور از ساعت 16 آغاز می شود و تا ساعت 19 ادامه دارد. 

قیمت: 4500 بات تایلند (معادل 1,507,400 تومان) به همراه رقص تایلندی و ناهار یا شام

3- ارابه سواری با گاو

ارابه یکی از وسایل نقلیه قدیمی در کشور تایلند است و مسئولان دهکده فیل ها به این موضوع فکر کرده اند که مسافران تایلند می خواهند بیشتر درباره تایلند بدانند و حال و هوای گذشته این سرزمین را لمس کنند، به همین خاطر امکان ارابه سواری با گاوهای نر را فراهم کرده اند که با نام اوکس-کارت (Ox-Cart) شناخته می شود. 

ارابه سواری با گاو پاتایا | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
ارابه سواری با گاو پاتایا | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

4- رفتینگ

گذر از میان رودخانه تجربه ای ست که حتما باید در پاتایا آن را تجربه کنید؛ مسئولان دهکده فیل ها هم به خوبی به محبوبیت رفتینگ در شهرشان آگاهی دارند، به همین خاطر فرصت این کار را به بازدیدکنندگان شان می دهند. آن ها میهمانان پارک را به دریاچه ای نزدیک دهکده می برند و با قایقی بزرگ و زیبا، امکان گشت و گذار درون دریاچه را برای شان فراهم می آورند. در این مکان، بازدیدکنندگان امکان این را دارند که به گربه‌ماهی‌سانان های درشت غذا بدهند و همچنین از طبیعت اطراف لذت ببرند.

5- تور گشت و گذار ویژه

دهکده فیل ها تور ویژه ای را برای مسافران در نظر گرفته است که کامبینیشن ترکینگ (Combination Trekking) نام دارد و به طور کل سه و ساعت و نیم زمان می برد. 

این تور تفریحی ویژه با 1 ساعت فیل سواری آغاز می شود، پس از آن با حدود 20 دقیقه پیاده روی به سوی خانه ابریشمی ادامه پیدا می کند. پس از بازدید از این خانه، مسافران به کنار دریاچه محلی در نزدیک دهکده فیل ها می روند و 20 دقیقه درون دریاچه قایق سواری می کنند. در نهایت هم پس از تمام این تجارب هیجان انگیز، با یک اوکس-کاتر به دهکده باز می گردند. در دهکده از میهمانان با بوفه ای از غذاهای لذیذ برای ناهار یا شام پذیرایی می شود و همچنین، مسئولان روستا برنامه خوشامدگویی هم برای شان خواهند داشت. این تور ویژه تنها 2 بار در روز در ساعت های 10:30 و 16:00 حرکت می کند. پس اگر می خواهید از آن بهره مند شوید ساعت بازدیدتان را حتما طوری تنظیم کنید که برای آغاز تور معطل نشوید. 

هزینه

بزرگسالان: 2000 بات تایلند (معادل 669,950 تومان)

کودکان با 1 متر قد و پایین تر : 1600 بات تایلند (معادل 535,960 تومان)

دهکده فیل ها پاتایا | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
طناب کشی پاتایا | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

دیدنی های دهکده فیل ها

پیش از این هم گفتیم که تفریحات دهکده فیل ها تنها به تماشای فیل ها و فیل سواری ختم نمی شود، در ادامه به سایر دیدنی ها و جاذبه های دهکده فیل ها می پردازیم:

 1- نمایش فیل ها

فیل ها موجودات باهوشی هستند و به خوبی شما را سرگرم می کنند. در دهکده فیل ها شما فرصت این را دارید که با این حیوانات تعامل داشته باشید و یک روز معمولی از زندگی شان را به تماشا بشینید. می توانید در کلاس های آموزشی فیل ها حضور داشته باشید و آن ها را در حین آموزش ببینید، حمام کردن فیل ها و تماشای آن ها در حین جا به جا کردن الوار، بسکتبال و فوتبال بازی کردن و ... نیز از دیدنی هایی ست که در حین بازدید از دهکده فیل ها می توانید از آنها لذت ببرید.

علاوه بر همه این ها همه روزه 3 نمایش توسط فیل ها اجرا می شود که هرکدام شان 90 دقیقه زمان می برند. پس گوش به زنگ باشید تا از نمایش های جذاب فیل ها جا نمانید! قیمتی که برای تماشای هرکدام از این نمایش ها باید پرداخت کنید عبارت اند از:

بزرگسالان: 650 بات تایلند (معادل 217,730 تومان)

کودکان با 1 متر قد و پایین تر : 500 بات تایلند (معادل 167,480 تومان)

2- خوشامدگویی به میهمانان با رقص تایلندی

پیشتر گفتیم که در این جا فرصت دارید تا نمایش های جالب فیل ها را به تماشا بنشینید. باید بدانید که همه چیز در این دهکده به فیل ها و حواشی زندگی شان ختم نمی شود. این جا افرادی هم وجود دارند که به گشت و گذار شما هیجان ببخشند؛ افرادی که با اجرای رقص های سنتی تایلند، به شما خوشامد می گویند، رقص هایی همچون رقص طاووسی، رقص منورا (Manorah Dance) و ... . البته این تمام ماجرا نیست، در این جا نمایش هایی هم توسط خدمه انجام می شود همچون بوکس تایلندی، نواختن درام جنگی تایلند و ... . حتما در آغاز ورودتان با این افراد مواجه می شوید که با حرکات موزون به شما خوشامد می گویند. 

نمایش خدمه در دهکده فیل ها پاتایا | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
نمایش خدمه در دهکده فیل ها پاتایا | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
دهکده فیل ها پاتایا تایلند | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
دهکده فیل ها پاتایا تایلند | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

3- خانه ابریشم

در این بخش از دهکده فیل ها، کرم های ابریشم پرورش داده می شوند و درختان توت در اطرافش به چشم می خورند. در این جا پارچه های ابریشمی تولید می شود و به بازدیدکنندگان فرصت آن را می دهند تا فرایند تولید این پارچه ها راه تماشا کنند و حتا دستی بالا بزنند و در این کار، مشارکتی هم داشته باشند. البته خانه ابریشم مکان مناسبی هم برای خرید سوغاتی است. 

4- باغ وحش کوچک

در این مجموعه قسمتی هم برای تماشای دیگر موجودات دوست داشتنی وجود دارد. در این باغ وحش کوچک یا مینی زو (Mini Zoo) می توانید به تماشای پرنده ها، خرگوش ها و بسیاری دیگر از حیوانات کوچک و بامزه بنشینید. 

5- حیوانات بیشتر در دهکده

علاوه بر باغ وحش کوچک دهکده فیل ها، در فضای آزاد هم حیوانات مختلفی نگهداری می شوند که از جمله شان می توان به غازها، قوها، میمون های دراز دست، گربه ماهی سان ها، طاووس، گوزن و ... اشاره کرد؛ این حیوانات هم از دیدنی های جذاب دهکده فیل ها هستند. 

امکانات

در ادامه به امکانات جذابی اشاره می کنیم که در دهکده فیل ها برای تان مهیاست:

1- بوفه غذا

تایلند از تنوع غذایی بالایی برخوردار است و همچنین میوه های فصلی جذابی برای پذیرایی از میهمانان دارد. این تنوع غذایی و خوراکی های دلچسب در دهکده فیل ها نیز به وفور دیده می شوند و یکی از جاذبه های این مکان به حساب می آیند. در این دهکده رستورانی وجود دارد که در ساعت 13:00 برای پذیرایی به وقت ناهار حاضر است و در ساعت 18:30 نیز آماده سرو شام می شود. بد نیست ذکر کنیم که سرو غذا در این جا به صورت بوفه است. اگر از تور ویژه بازدید استفاده کرده باشید صرف غذا نیز در برنامه بازدیدتان وجود دارد و احتیاجی به پرداخت هزینه جداگانه نخواهید داشت. 

منوی رستوران: سالاد، سوپ مرغ، برنج بخارپز، نان فرانسوی، برنج سرخ شده، سیب زمینی سرخ یا چیپس شده، مرغ سوخاری، نودل، گوشت گاو با سس صدف، دنده کبابی یا پخته شده با سس کاری، میگو و گل کلم، املت، ماهی شور و شیرین، میوه های فصل

2- امکان عکس برداری پیش از عروسی

برای عشاقی که خواستار یک آلبوم عکس عروسی همه چیز تمام هستند، دهکده فیل ها پیشنهاد ویژه ای دارد. چطور است که به این جا بیایید و در کنار فیل ها و دیگر حیوانات دهکده در طبیعتی سرسبز و زیبا عکس های تان را به ثبت برسانید؟! 

این هم یکی از امکانات جالب و جذاب دهکده فیل هاست که توجه بسیاری از زوج ها را جلب می کند و آن ها را وسوسه می کنند تا آلبوم عروسی شان را در کنار فیل ها تکمیل کنند.

عکس عروسی در دهکده فیل ها | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
عکس عروسی در دهکده فیل ها | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

مسیر دسترسی و اطلاعات بازدید

پاتایا شهر کوچکی ست در ساحل خلیج تایلند و دهکده فیل ها در حومه شرقی این شهر قرار گرفته است. با وجود مساحت کم این منطقه، پیدا کردن دهکده فیل ها چندان کار دشواری نیست؛ اما باز هم با راهنمایی کارناوال، شاید کارتان آسان تر شود و بتوانید با آسودگی و خیالی راحت از این جا بازدید داشته باشید. 

تاکسی: راحت ترین و گران ترین راه برای رفت و آمد در شهر پاتایا، استفاده از تاکسی است. هزینه ورودی تاکسی ها 35 بات تایلند (معادل 11,720 تومان) هستند و در ازای هر ۱ کیلومتر هزینه ای در حدود 7 بات تایلند (معادل 2,340 تومان) به کرایه افزوده می شود؛ اما با این حال شما به عنوان یک مسافر خارجی بعید است بتوانید با چنین هزینه ای به مقصدتان برسید. اغلب تاکسی های آبی و زرد پاتایا علاقه ای به استفاده از تاکسی‌متر ندارند و به طور معمول از مسافران خارجی هزینه بیشتری دریافت می کنند. حداقل هزینه ای که برای مسیری کوتاه و یک کیلومتری برای سفر با تاکسی می توانید انتظار داشته باشید، از 275 بات تایلند (معادل 92,110 تومان) به بالاست.

بنابراین نمی توان هزینه به خصوصی را برای تاکسی ها اعلام کرد و بهترین راه چانه زنی و توافق پیش از سوار شدن به تاکسی است.

وانت های سانگسیو: سانگسیوها یکی از متداول ترین وسایل حمل و نقل عمومی در شهر پاتایا شمرده می شوند. این وسایل حمل و نقل در واقع نوعی وانت هستند که در بخش پشتی مسقف شده و جایی برای نشستن به آن ها اضافه شده است. هزینه این وانت ها تنها 10 بات تایلند (معادل 3,340 تومان) است و می توانید از آن ها برای رفت و آمد در شهر پاتایا و حومه اش استفاده کنید. 

اتوبوس: اتوبوس های محلی پاتایا در مسیری دایره ای و بیشتر در خط ساحلی شهر رفت و آمد می کنند؛ در حالیکه دهکده فیل ها در سمت شرقی و دقیقا مخالف با ساحل قرار دارد. فاصله نزدیکترین ایستگاه اتوبوس با دهکده؛ 6.4 کیلومتر است و Pattaya Phetprasert نام دارد. در آخر بد نیست بدانید که هزینه بلیت اتوبوس ها در پاتایا 30 بات تایلند (معادل 10,040 تومان) می شود. 

 اطلاعات بازدید و هزینه ها

ساعت های کاری دهکده: 08:30 تا 19:00

در بخش تفریحات هزینه های مربوط به دهکده فیل ها برای تان تشریح کردیم. اگر از تور ویژه این مکان استفاده کنید برای آن که روز با برنامه ای داشته باشید پیش از بازدید تمام این هزینه ها و ساعت های کاری را در نظر بگیرید.

 آدرس: تایلند، حومه شرقی پاتایا، شهرک نونگ پرو، خیابان 7 

Address: 48/120, Moo 7 | Nong Prue, Pattaya 20150, Thailand

دهکده فیل ها پاتایا تایلند | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
دهکده فیل ها پاتایا تایلند | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

آیا در دهکده فیل ها، حیوانات در امان هستند؟

بسیاری، دهکده فیل ها را نوعی باغ وحش در فضای باز می دانند؛ در حالیکه مسئولان این مکان بر این موضوع اصرار دارند که این جا یک مکان برای حفظ و نگهداری فیل های بازنشسته است و نباید آن را با باغ وحش اشتباه گرفت. 

فیل هایی که در گذشته در جنگل و برای جا به جایی الوار به کار گماشته می شدند؛ اما دیگر توانایی این کار را ندارند به این جا آورده می شوند. این فیل ها توانایی چندانی ندارند و اگر در طبیعت رها شوند نمی توانند آن طور که باید از حق خود دفاع کنند و ممکن است توسط دیگر جانداران مورد آسیب قرار بگیرند و حتا کشته شوند. البته حالا که روز به روز جنگل ها کمتر می شوند برای بازگشت به دامان طبیعت مشکلات دیگری هم سر راه این فیل ها قرار دارند.

مسئولان دهکده باور دارند که بازدید از دهکده فیل ها تنها یک تفریح ساده نیست و کار خیری در جهت نگهداری فیل ها به حساب می آید. از آن جایی که این مکان کاملا غیرانتفاعی ست و هیچ پشتوانه مالی بزرگی ندارد، مردم با بازدیدهای شان علاوه بر گشت و گذار و خوش گذرانی، کمک می کنند تا پول مورد نیاز برای نگهداری و تهیه خوراک فیل های بازنشسته تامین شود. باید بدانید که نگهداری یک فیل و تهیه داروهای این جاندار در یک روز بین 1000 تا 5000 بات می شود و به سادگی نمی توان این هزینه را تامین کرد. 

به همین خاطر درهای دهکده فیل ها به روی عموم باز است تا پولی که از بازدیدها به دست می آید را صرف نگهداری و مراقبت حیوانات کنند. 

شاید برای برخی این سوال پیش بیاید که چرا در این دهکده از این فیل ها برای جا به جا کردن گردشگران و همچنین اجرای نمایش استفاده می شود و آیا این خلاف رعایت حقوق حیوانات نیست. باید بدانید که فیل ها نیز مانند هر موجود زنده ای نیاز به فعالیت و جنب و جوش دارند. در این دهکده معمولا بیش از 2 نفر به روی فیل ها سوار نمی شوند، که وزن کل شان حدود 150 کیلوگرم می شود؛ در حالیکه پیش از این، درون جنگل تا بیش از 500 کیلوگرم بر روی فیل ها بار سوار می کردند و از 2 هزار کیلوگرم تا چهار یا پنج تُن را با سرشان می کشیدند و این کار را برای 6 تا 10 ساعت انجام می دادند؛ اما در دهکده، هر فیل فقط 2 تا 3 ساعت کار می کند. 

دهکده فیل های پاتایا | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

توضیحی مختصر درباره فیل ها

درباره تفریحات دهکده فیل ها برای تان گفتیم و همچنین توضیح دادیم که در این مکان چه خوشمزه هایی چشم انتظارتان است؛ اما از آن جایی که مقصد سفرمان دهکده فیل هاست خالی از لطف نیست که توضیح مختصری کمی درباره فیل ها داشته باشیم کمی شما را با عادات روزانه شان آگاه کنیم.

فیل ها گیاهخوار هستند، آن ها از ریشه و برگِ گیاهان، شاخه های درختی و پوست درخت تغذیه می کنند؛ این موجودات همچنین انواع توت ها، انبه ها و نارگیل ها را نیز تناول می کنند. فیل ها می توانند با استفاده از خرطوم شان حتا قوی ترین شاخه های درختان را نیز بشکنند. این موجودات 15 تا 16 ساعت از طول روزشان را صرف خوردن 140 تا 270 کیلوگرم غذا می کنند و هر بار حدود 14 لیتر آب را به کمک خرطوم شان بالا می کشند و سپس دهان شان را پر از آب می کنند. آن ها در طول روز تا حدود 200 لیتر آب می نوشند؛ اما باید بدانید که این حیوانات می توانند تا چهار روز از همین آب استفاده کنند و ذخیره کافی در بدن شان داشته باشند. اگر لازم باشد می توانند از عاج شان استفاده کنند و زمین را برای پیدا کردن آب بکنند. باورش دشوار است ولی این حیوانات می توانند از فاصله 5 کیلومتری آب را بو بکشند!

دهکده فیل ها پاتایا | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

توصیه های کارناوال

زمانی که تجربه افراد مختلف را از سفرشان به تایلند و دهکده فیل ها می شنویم، با یک نکته خیلی مهم مواجه می شویم که لازم به شما مخاطبان کارناوال درباره اش هشدار دهیم، در این مکان بابت هر خدمت اضافه ای از شما پول می گیرند! کافی ست تا از شما تصویری به ثبت برسانند، یا حتا با دوربین شما عکسی به یادگار بگیرند و درخواست اجرت کنند؛ قیمت این اجرت هم چندان کم نخواهد بود. پس حتما در این باره گوش به زنگ باشید. 

نکته دیگری که لازم است این جا ذکر شود این است که با وجود تمام تعهداتی که وب سایت دهکده فیل ها درباره حمایت از حقوق حیوانات داده است، باز هم متاسفانه گاهی گزارش هایی از رفتار ناشایست با فیل ها و دیگر موجودات در مینی زو شنیده می شود.

و در آخر این را در خاطر داشته باشید که اجازه آوردن حیوانات خانگی را به محوطه دهکده فیل ها ندارید. 

دهکده فیل ها پاتایا | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

سخن آخر

سفری داشتیم به دهکده فیل ها در حومه شرقی پاتایا. در این جا به تماشای فیل ها نشستیم و نگاهی داشتیم به زندگی روزمره شان. دیدیم که در این مکان فیل های بازنشسته را نگهداری می کنند و اجازه نمی دهند که آن ها در جنگل ها رها شود و به خاطر سن بالا و ناتوانی جسمی شان مورد صدمه قرار گیرند. در عوض در فضایی آرام و شاد، به سرگرم کردن انسان ها می پردازند. فیل ها تنها دیدنی های این دهکده نیستند و مردم می توانند از تفریحات جذاب دیگری هم همچون چهارچرخ سواری نیز لذت ببرند. 

 نظر شما درباره دهکده فیل های پاتایا چیست؟

 آیا تاکنون از این مکان یا جاذبه های مشابه آن دیدن کرده اید؟

دوست دارید چه جاذبه های دیگری را از تایلند و پاتایا به شما معرفی کنیم.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید. 

امتیاز نقد و بررسی کارناوال

نقاط قوت

 • جاذبه ای متفاوت در پاتایا
 • امکان تماشای فیل ها از نزدیک
 • وجود تفریحات متنوع مثل فیل سواری، رفتینگ و موتور چهار چرخ سواری

نقاط ضعف

 • هزینه های به نسبت گران
 • اخذ هزینه های نامتعارف بنا به نظر کاربران
 • اطلاع رسانی ضعیف
نکات کلی
دهکده فیل های پاتایا


نقشه و مسیریابی
دهکده فیل های پاتایا
X