کارناوال - راهنمای سفر

معرفی کوتاه

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

سطح هزینه:
رایگان
ساعت دسترسی:
امروز جمعه 24 ساعته
مدت زمان پیشنهادی:
2 تا 5 ساعت
آدرس:
تهران، محله دارآباد، دارآباد، خیابان دارآباد، کوه دره دارآباد

در صف نقد و بررسی کارناوال

نقد و بررسی کاربران

اگر در کلان شهر تهران به دنبال جایی هستید که برای ساعاتی شما را از فضای شهر دور و به طبیعت نزدیک کند دره دارآباد بهترین مکان است. دره دارآباد در محله ای به نام دارآباد در شمال پایتخت قرار دارد که به دلیل طبیعت زیبایش یکی از اولین انتخاب ها برای پیک نیک، کوهنوردی و پیاده روی به حساب می آید. برای رفتن به این جاذبه طبیعی تهران باید بعد از رسیدن به خیابان دارآباد اتومبیل خود را پارک کنید و مسیر را پیاده ادامه دهید؛ مسیری سنگ فرش شده که بعد از چند دقیقه پیاده روی به یک محوطه باز می رسد و رودخانه دارآباد در سمت راست شما پدیدار می شود.

حالا برای ادامه مسیر چند انتخاب پیش رو دارید؛ اگر با خانواده به این گردش آمده اید می توانید مسیر سمت چپ را پیش بگیرید و یک پیاده روی سبک را تجربه کنید. همچنین در برخی نقاط این مسیر هم می توانید در کنار رودخانه پیک نیک کنید. در ابتدای این مسیر یک سرویس بهداشتی هم وجود دارد.

اگر هم در پیاده روی و کوهنوردی حرفه ای هستید مستقیم ادامه دهید. بعد از پشت سرگذاشتن یک پل، تقریبا مسیر کوهنوردی دارآباد آغاز می شود؛ مسیری که در برخی نقاط با شیب کمی همراه است؛ اما معمولا اکثر افراد با هر توان جسمانی و حتا کودکان به راحتی می توانند آن را طی کنند. در این مسیر شما در واقع به بالای کوه می روید و چشم انداز زیبایی از تهران و دره ای عمیق پیش روی شما قرار می گیرد. ادامه این مسیر شما را به آبشار دارآباد می رساند که فضای زیبایی دارد و مقصد گشت و گذار اکثر کوهنوردان حرفه ای است. همچنین گاهی اوقات صخره نوردانی هم دیده می شوند که از آبشار صعود می کنند. 

انتشار

14 آبان 1398

به روز رسانی

18 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.