کارناوال - راهنمای سفر

عمارت گلشن بوشهر

بوشهر، محله بهبهانی، خیابان خلیج فارس

مدت پیشنهادی بازدید

30 تا 45 دقیقه

ساعت دسترسی

امروز چهارشنبه 8:00 صبح تا 14:00

ورودی

رایگان

آشنایی با عمارت گلشن بوشهر

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

شهر بوشهر از دوران قاجار رونق فراوانی گرفت و بناهای تاریخی زیادی در این شهر ساخته شد، یکی از این بناها هم عمارت گلشن است که در محله بهبهانی و در فاصله کمی از دریا قرار دارد. این بنا که قدمتی 170 ساله دارد، در ابتدا به تاجری به نام گلشن تعلق داشت و عمارت مسکونی و تجاری وی به حساب می رفت؛ اما پس از مدتی توسط شخصی به نام مهربان خریداری شد.

عمارت گلشن در سال 1377 در فهرست میراث ملی کشورمان به ثبت رسید و در حال حاضر به عنوان یکی از آثار تاریخی بوشهر مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد. این عمارت 3 طبقه و ۱۲۳۰ مترمربع مساحت دارد. در طبقه اول عمارت گلشن آب انبار، حمام، دستشویی، آشپزخانه و اتاق خدمه قرار گرفته و سکونتگاه صاحبان خانه در طبقه های دوم و سوم قرار دارد. درگذشته امور تجاری و میزبانی از افراد هم در طبقات بالایی صورت می گرفت. 

در طبقه سوم، ضلع شمالی، یک بخش ساخته نشده به چشم می خورد؛ دلیل این موضوع رساندن باد خنک شمال به داخل ساختمان بوده است. این عمارت، یک حیاط مرکزی دارد و اتاق ها با درهای دولنگه شان، در اطراف این حیاط قرار گرفته اند. درب و پنجره های عمارت همگی از جنس چوب ساج و دریایی هستند و پوشش سقف از چوب چندل است. عمارت گلشن درهای زیادی دارد که نقش خنک کننده و تهویه هوا را بازی می کنند.

انتشار

16 دی 1398

به روز رسانی

16 دی 1398

نقد و بررسی کاربران

نتیجه نقد و بررسی کاربران

مسیر دسترسی?
ارزش بازدید?

ثبت دیدگاه و امتیاز

آیا بازدید از عمارت گلشن بوشهر را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
برای آپلود تصویر به اینجا بکشید و رها کنید
جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

جدید ترین پرسش
پرسش و پاسخی موجود نیست

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.