کارناوال - راهنمای سفر

برج هیدیرلیک آنتالیا

ترکیه، آمتالیا، ناحیه مورات پاشا، محله کلین چارسلان، کوچه هیدریلیک، پلاک 50، برج هیدیرلیک

مدت پیشنهادی بازدید

30 دقیقه

ساعت دسترسی

امروز جمعه 24 ساعته

هزینه ورودی

رایگان

آشنایی با برج هیدیرلیک آنتالیا

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیر

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

برج هیدیرلیک آنتالیا در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

برج هیدیرلیک از اماکن تاریخی شاخص در شهر آنتالیاست که در پارک کرالیوگلو، در جوار دریای مدیترانه قرار گرفته است. قدمت این برج را به قرن یک یا دوم میلادی نسبت می دهند و بسیاری بر این باورند که این برج بخشی از استحکامات نظامی آنتالیا در زمان امپراتوری رومی بوده است. البته از آن جایی که سازه 14 متر ارتفاع دارد و در کنار دریا قرار گرفته است، احتمال آن که فانوس دریایی بوده باشد نیز وجود دارد.  این بنا در طول تاریخ کاربری های دیگری هم داشته که از آن جمله کلیسا و برج مراقبت هستند؛ اما همانطور که گفتیم هدف اولیه ساخت آن به طور دقیق مشخص نیست. این سازه در طول تاریخ صدماتی دیده و بازسازی هایی بر رویش اتفاق افتاده است؛ مثلا قسمت های بالایی آن در دوران سلجوقیان و عثمانیان بازسازی شدند. 

بد نیست بدانید که هیدیرلیک در واژه به معنای مکان خضر است. دلیل این نامگذاری آن است که هر ساله در فصل بهار، روز خضر (Hıdırellez) در این برج برگزار می شود. روز خضر یا خضرایلیا (ترکیب خضر و الیاس) یکی از روزهای جشن سه گانه شیعیان علوی است. این جشن از شبانگاه 5 ماه می (۱۵ اردیبهشت) آغاز می شود و تا سپیده دم روز بعد ادامه دارد. علویان براین باورند که درین روز دو پیامبر الیاس و خضر با نوشیدن آب حیات، به زندگی جاوید دست یافتند و گهگداری هم به کمک انسان ها می آیند.

انتشار

13 فروردین 1398

به روز رسانی

16 بهمن 1398

نقد و بررسی کاربران

برج هیدیرلیک آنتالیا را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست