برج هیدیرلیک آنتالیا

ترکیه، آمتالیا، ناحیه مورات پاشا، محله کلین چارسلان، کوچه هیدریلیک، پلاک 50، برج هیدیرلیک

مدت پیشنهادی بازدید

30 دقیقه

ساعت دسترسی

امروز دوشنبه 24 ساعته

هزینه ورودی

رایگان

آشنایی با برج هیدیرلیک آنتالیا

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

برج هیدیرلیک آنتالیا در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

برج هیدیرلیک از اماکن تاریخی شاخص در شهر آنتالیاست که در پارک کرالیوگلو، در جوار دریای مدیترانه قرار گرفته است. قدمت این برج را به قرن یک یا دوم میلادی نسبت می دهند و بسیاری بر این باورند که این برج بخشی از استحکامات نظامی آنتالیا در زمان امپراتوری رومی بوده است. البته از آن جایی که سازه 14 متر ارتفاع دارد و در کنار دریا قرار گرفته است، احتمال آن که فانوس دریایی بوده باشد نیز وجود دارد.  این بنا در طول تاریخ کاربری های دیگری هم داشته که از آن جمله کلیسا و برج مراقبت هستند؛ اما همانطور که گفتیم هدف اولیه ساخت آن به طور دقیق مشخص نیست. این سازه در طول تاریخ صدماتی دیده و بازسازی هایی بر رویش اتفاق افتاده است؛ مثلا قسمت های بالایی آن در دوران سلجوقیان و عثمانیان بازسازی شدند. 

بد نیست بدانید که هیدیرلیک در واژه به معنای مکان خضر است. دلیل این نامگذاری آن است که هر ساله در فصل بهار، روز خضر (Hıdırellez) در این برج برگزار می شود. روز خضر یا خضرایلیا (ترکیب خضر و الیاس) یکی از روزهای جشن سه گانه شیعیان علوی است. این جشن از شبانگاه 5 ماه می (۱۵ اردیبهشت) آغاز می شود و تا سپیده دم روز بعد ادامه دارد. علویان براین باورند که درین روز دو پیامبر الیاس و خضر با نوشیدن آب حیات، به زندگی جاوید دست یافتند و گهگداری هم به کمک انسان ها می آیند.

انتشار

14 فروردین 1398

به روز رسانی

17 بهمن 1398

نقد و بررسی کاربران

آیا بازدید از برج هیدیرلیک آنتالیا را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی?

برج هیدیرلیک آنتالیا را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.