غار کارائین آنتالیا

ترکیه، آنتالیا، محله یاجا، غار کارائین

مدت پیشنهادی بازدید

30 تا 45 دقیقه

ساعت دسترسی

امروز شنبه 8:30 صبح تا 19:00

هزینه

14,000 تومان

آشنایی با غار کارائین آنتالیا

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

غار کارائین آنتالیا در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

غار کارائین مربوط به دوران پارینه سنگی ست که در 27 کیلومتری شمال غرب آنتالیا قرار گرفته است. منطقه ماقبل تاریخی کارائین، قدمتی برابر با 37 هزار سال و 430 متر از سطح دریا فاصله دارد. کارائین مجموعه ای از چند غار است که سه سالن اصلی را تشکیل می دهند و چند راهرو را نیز شامل می شوند؛ همه این ها با دیوار هایی از جنس کلسیت از یکدیگر جدا می شوند. محیط غار کارائین جذاب و در عین حال مانند تمامی غارها، کمی مخوف است. برای دسترسی به این غار باید پلکان بلندی را پشت سر بگذارید تا به منظره زیبای درون آن برسید.

داخل غار هوای خنکی دارد که در گذشته و در زمستان و تابستان معتدل باقی می ماند؛ همین موضوع مردم دوران باستان را به درون این غار می کشانده است. البته انسان های ماقبل تاریخ، از این مکان بیشتر به عنوان انبار آذوقه، پناهگاهی در مقال باران و حیات وحش استفاده می کردند و معمولا سکونتگاه اصلی شان شمرده نمی شد. 

اگر به درون فضای این غار بروید، حتما نشانه هایی از کاوش باستان شناسان را خواهید دید، بد نیست اشاره کنیم که نمونه های باستانی مهمی که در این غار کشف شده اند در موزه باستان شناسی آنتالیا نگهداری می شوند و بازدید از آن موزه نیز خالی از لطف نخواهد بود. 

انتشار

17 فروردین 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

نقد و بررسی کاربران

آیا بازدید از غار کارائین آنتالیا را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
سهولت در دسترسی?
طراحی مسیر بازدید?
نظافت?

غار کارائین آنتالیا را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.