وات خائو رنگ

جزیره پوکت، شهرستان مینگ پوکت، مینگ پوکت

مدت پیشنهادی بازدید

1 ساعت تا 1 ساعت و نیم

ساعت دسترسی

امروز دوشنبه 8:00 صبح تا 17:00

هزینه ورودی

رایگان

آشنایی با وات خائو رنگ

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

وات خائو رنگ در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

‌خائو رنگ، یکی از معابد شناخته شده جزیره پوکت به شمار می‌رود که یک تندیس بزرگ طلا از بودای نشسته را در خود جای داده است. این معبد روی دامنه‌های تپه معروف رنگ قرار دارد و معمولا مسافران در حین بازدید از آن، به رستوران‌های خوش‌منظره اطراف و نقاط مرتفع‌تر تپه هم سر می‌زنند. 

معبد خائو رنگ یکی از مهمترین عبادتگاه‌های بودائیان در جزیره پوکت است و به ویژه در آخر هفته‌ها، تعداد زیادی از افراد محلی برای عبادت، راهی این مکان می‌شوند. جالب آن که تا پیش از نصب بودای بزرگ پوکت در تپه ناکرد (Nakkerd Hill)، بودای نشسته و طلایی معبد خائو رنگ، تنها شمایل بزرگ از بودا در جزیره بود و همین موضوع، باعث شده است تا پوکتی‌ها به این معبد توجه خاصی نشان دهند. علاوه بر بودای نشسته، شمایل اشخاص دیگری هم در این معبد وجود دارد که مربوط به اسطوره‌های تایلندی و بودایی هستند که از جمله‌شان می توان از تندیس یوماراج (خدای مرگ) نام برد.

معبد خائو رنگ، فضای آرامش‌بخش و صلح‌آمیزی دارد و شلوغی و ازدحام ناشی از حضور گردشگران در این منطقه کمتر به چشم می‌خورد. اگر تا پیش از ساعت 11 صبح به این معبد بروید احتمالا با عده‌ای از تایلندی‌ها مواجه می‌شوید که برای تقدیم میوه به معبد یا دادن صدقه به راهبان، راهی این مکان شده‌اند. 

نکته: برای ورود به این معبد مانند دیگر معابد تایلند باید لباس پوشیده به تن داشته باشید. پوشیدن دامن کوتاه، شلوارک و لباس های بدون آستین در زمان بازدید از این معبد ممنوع است. 

انتشار

08 بهمن 1398

به روز رسانی

08 بهمن 1398

نقد و بررسی کاربران

آیا بازدید از وات خائو رنگ را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
ارزش بازدید?
سهولت در دسترسی?

وات خائو رنگ را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.