کارناوال - راهنمای سفر

دهکده فیل های پاتایا

تایلند، حومه شرقی پاتایا، شهرک نونگ پرو، خیابان 7

4.7

از 5 امتیاز

میانگین نظرات 4 کاربر

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

3 تا 4 ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه‌شنبه 8:30 صبح تا 19:00

شماره تماس

هزینه یک ساعت فیل سواری (بزرگسالان)

1200 بات تایلند(964,000تومان)

هزینه کودکان

600 بات تایلند(482,000تومان)

همه چیز درباره دهکده فیل های پاتایا

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

نسیم امینی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

15 آذر 1397

به روز رسانی

30 آبان 1398

معرفی /

دهکده فیل های پاتایا | برای یک روز صاحب یک فیل باشید

کارناوال این بار قصد دارد یکی از جذابترین جاذبه های تایلند را به شما معرفی کند؛ دهکده فیل های پاتایا. روستایی امن و آرام برای فیل های پیر تا روزهای بازنشستگی شان را در آن سپری کنند و همچنین موجبات سرگرمی انسان ها را فراهم آورند. البته در این مکان، فیل های کم سن و سال تر هم دیده می شوند. در این پارک حیات وحش، می توان به تماشای فیل ها نشست و از بسته های تفریحی که مسئولان پارک برای گردشگران تدارک دیده اند لذت برد و اوقات خوشی را در کنار این جانداران بزرگ و قوی هیکل سپری کرد. در ادامه همراه مان بمانید می خواهیم این جاذبه گردشگری پاتایا را به طور مفصل برای تان توصیف کنیم و از یک روز خوب و دلپذیر کنار فیل ها برای تان بگوییم. 

Photo by : Unknown

چرا دهکده فیل های پاتایا؟


 • یکی از جذابترین جاذبه های شهر پاتایاست.
 • امکان تعامل با فیل ها را در فضایی امن و زیبا فراهم می آورد.
 • علاوه بر تماشای فیل ها و فیل سواری، می توانید از تفریحات همچون رفتینگ، چهارچرخ سواری، ارابه سواری و ... در این مکان لذت ببرید. 
 • در این دهکده، حیوانات دیگری هم نگهداری می شوند و فرصت تماشای آن ها را نیز در دهکده خواهید داشت.
 • تمامی درآمد این مکان صرف نگهداری و رسیدگی به فیل ها می شود.
Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

آشنایی با دهکده فیل های پاتایا | Pattaya Elephant Village

یکی از جاذبه های دیدنی و متفاوت در تایلند، دهکده فیل ها نام دارد که مانند جنگلی درون شهر پاتایا قرار گرفته است؛ البته یک پناهگاه دیگر برای فیل ها نیز در این شهر کوچک قرار دارد، پس حواس تان باشد که این دو را با یکدیگر اشتباه نگیرید! در دهکده فیل ها، فیل های از کار افتاده و پیر در فضایی امن و در کمال آرامش روزگار می گذرانند و با انجام کارهای روزمره شان باعث سرگرمی بازدیدکنندگان می شوند؛ اما این مکان تفریحی و خیریه اولین بار چه زمانی و به دست چه کسی برپا شد؟!

اولین بار شخصی به نام خون فایرات (Khun Phairat) با هزینه شخصی خود این دهکده را در سال 1973 راه اندازی کرد. او علاقه خاصی به فیل ها دارد و چهل سالی می شود که نگهداری از این حیوانات را به عنوان پیشه خود در نظر گرفته است. 

باید بدانید در حال حاضر در این دهکده، 30 حلقه فیل نگهداری می شود، در گذشته همه این فیل ها در جنگل های تایلند برای جا به جایی الوار به کار گرفته می شدند؛ اما حالا که سن شان بالا رفته است، به این مکان منتقل شده اند تا در محیطی آرام سال های پایانی عمر خود را سپری کنند. در این دهکده بازدیدکنندگان می توانند زندگی روزمره فیل ها را دنبال کنند، به آن ها غذا بدهند و اگر از ارتفاع و البته فیل ها نترسند، مدتی را نیز سوار به فیل سواری در طبیعت زیبای اطراف دهکده بپردازند. 

همچنین از آن جایی که دهکده فیل ها و محیط اطرافش چشم اندازی سرسبز و تماشایی دارد، این امکان نیز به مسافران داده می شود تا از طبیعت گردی در اینجا لذت ببرند و علاوه بر فیل سواری، تفریحاتی همچون رفتینگ، چهارچرخ سواری، ارابه سواری و ... را نیز در این منطقه تجربه کنند. 

دهکده فیل ها یک تیم مدیریتی قوی دارد و بیش از 100 نفر برای نظارت و نگهداری فیل ها در این مجموعه فعالیت می کنند. همه روزه نمایش هایی هم توسط فیل ها اجرا می شود که هرکدام شان 90 دقیقه زمان می برند. علاوه بر آن تور ویژه ای هم برای بازدید از تمامی دهکده و تجربه تمام تفریحات این مکان وجود دارد. در ادامه همراه مان باشید تا این تور ویژه را به شما معرفی کنیم و همچنین بیشتر از این محیط دوست داشتنی برای تان بگوییم. 

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

تفریحات در دهکده فیل ها

دهکده فیل ها مکان امنی است برای ارتباط برقرار کردن با فیل ها. در این محل، تفریحات مختلفی برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است تا در کنار گشت و گذار با فیل ها، از طبیعت زیبای اطراف شان لذت ببرند و همچنین، طعم لذیذ غذاهای تایلندی و میوه های فصلی را بچشند. البته این تنها گوشه ای از جذابیت های این مکان است. در ادامه نگاهی می اندازیم به تمام تفریحات این جا و به شما می گوییم که چگونه در دهکده فیل ها خوش بگذرانید. 

1- فیل سواری

مگر می شود به دهکده فیل ها قدم گذاشت و یک فیل سواری جانانه را تجربه نکرد؟! در دهکده فیل ها این امکان فراهم آمده است که گردشگران به مدت 45 تا 50 دقیقه در فضایی سبز و تماشایی به فیل سواری بپردازند. برای این فیل سواری کجاوه هایی روی فیل ها قرار داده اند که شامل دو جایگاه می شود. بازدیدکنندگان در حین فیل سواری شان به مکانی به نام خانه ابریشمی می رسند و توقفی در آن جا خواهند داشت. در بخش دیدنی ها این خانه را بیشتر به شما معرفی می کنیم. پس از این گشت و گذار مسافران دوباره به وسیله لندرور به داخل دهکده باز می گردند. در دهکده با میوه های فصلی از میهمانان استقبال می شود و برای شان برنامه خوشامدگویی اجرا می کنند.

ساعات و هزینه های فیل سواری

حرکت فیل ها 4 بار در روز در ساعت های 09:00، 10:30، 12:30 و 16:00 اتفاق می افتد.

بزرگسالان: 1,200 بات تایلند (964,000 تومان)

کودکان با 1 متر قد و پایین تر : 600 بات تایلند (482,000 تومان)

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

2- موتور چهارچرخ

یکی از تفریحات جذابی که که در دهکده فیل ها برای مسافران در نظر گرفته شده، راندن موتور چهار چرخ است. از این موتورها با عنوان اِی تی وی (ATV) نیز یاد می کنند.

برای استفاده از این موتورها دو بسته ویژه وجود دارد که قیمت و ویژگی های شان از قرار زیر است:

بسته اول: 1 ساعت راندن موتور چهار چرخ و طی کردن مسافت 7 کیلومتری و گذر از میان گیاهان مانیو و کنار دریاچه سوان (Swan Lake)

قیمت: 2,000 بات تایلند (1,608,000 تومان) به همراه میوه های فصلی

بسته دوم: دو ساعت رانندگی و طی کردن مسافت 16 کیلومتری از کنار دریاچه سوان، جنگل درختان ساج، گیاهان مانیو و اکالیپتوس به همراه ناهار باربیکیو پس از رانندگی؛ تور از ساعت 16 آغاز می شود و تا ساعت 19 ادامه دارد. 

قیمت: 4,500 بات تایلند (3,618,000 تومان) به همراه رقص تایلندی و ناهار یا شام

3- ارابه سواری با گاو

ارابه یکی از وسایل نقلیه قدیمی در کشور تایلند است و مسئولان دهکده فیل ها به این موضوع فکر کرده اند که مسافران تایلند می خواهند بیشتر درباره تایلند بدانند و حال و هوای گذشته این سرزمین را لمس کنند، به همین خاطر امکان ارابه سواری با گاوهای نر را فراهم کرده اند که با نام اوکس-کارت (Ox-Cart) شناخته می شود. 

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

4- رفتینگ

گذر از میان رودخانه تجربه ای ست که حتما باید در پاتایا آن را تجربه کنید؛ مسئولان دهکده فیل ها هم به خوبی به محبوبیت رفتینگ در شهرشان آگاهی دارند، به همین خاطر تجربه ای شبیه به رفتینگ برای بازدیدکنندگان فراهم می کنند. آن ها میهمانان پارک را به دریاچه ای نزدیک دهکده می برند و با قایقی بزرگ و زیبا، امکان گشت و گذار درون دریاچه را برای شان فراهم می آورند. در این مکان، بازدیدکنندگان امکان این را دارند که به گربه‌ماهی‌سانان های درشت غذا بدهند و همچنین از طبیعت اطراف لذت ببرند.

5- تور گشت و گذار ویژه

دهکده فیل ها تور ویژه ای را برای مسافران در نظر گرفته است که کامبینیشن ترکینگ (Combination Trekking) یعنی "پیاده روی ترکیبی" نام دارد و به طور کل سه و ساعت و نیم زمان می برد. 

این تور تفریحی ویژه با 1 ساعت فیل سواری آغاز می شود، پس از آن با حدود 20 دقیقه پیاده روی به سوی خانه ابریشمی ادامه پیدا می کند. پس از بازدید از این خانه، مسافران به کنار دریاچه محلی در نزدیک دهکده فیل ها می روند و 20 دقیقه درون دریاچه قایق سواری می کنند. در نهایت هم پس از تمام این تجارب هیجان انگیز، با یک اوکس-کارت به دهکده باز می گردند. در دهکده از میهمانان با بوفه ای از غذاهای لذیذ برای ناهار یا شام پذیرایی می شود و همچنین، مسئولان روستا برنامه خوشامدگویی هم برای شان خواهند داشت. این تور ویژه تنها 2 بار در روز در ساعت های 10:30 و 16:00 حرکت می کند. پس اگر می خواهید از آن بهره مند شوید ساعت بازدیدتان را حتما طوری تنظیم کنید که برای آغاز تور معطل نشوید. 

هزینه

بزرگسالان: 2,000 بات تایلند (1,608,000 تومان)

کودکان با 1 متر قد و پایین تر : 1,600 بات تایلند (1,286,000 تومان)

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

دیدنی های دهکده فیل ها

پیش از این هم گفتیم که تفریحات دهکده فیل ها تنها به تماشای فیل ها و فیل سواری ختم نمی شود، در ادامه به سایر دیدنی ها و جاذبه های دهکده فیل ها می پردازیم:

 1- نمایش فیل ها

فیل ها موجودات باهوشی هستند و به خوبی شما را سرگرم می کنند. در دهکده فیل ها شما فرصت این را دارید که با این حیوانات تعامل داشته باشید و یک روز معمولی از زندگی شان را به تماشا بشینید. می توانید در کلاس های آموزشی فیل ها حضور داشته باشید و آن ها را در حین آموزش ببینید، حمام کردن فیل ها و تماشای آن ها در حین جا به جا کردن الوار، بسکتبال و فوتبال بازی کردن و ... نیز از دیدنی هایی ست که در حین بازدید از دهکده فیل ها می توانید از آنها لذت ببرید.

علاوه بر همه این ها همه روزه 3 نمایش توسط فیل ها اجرا می شود که هرکدام شان 90 دقیقه زمان می برند. پس گوش به زنگ باشید تا از نمایش های جذاب فیل ها جا نمانید! قیمتی که برای تماشای هرکدام از این نمایش ها باید پرداخت کنید عبارت اند از:

بزرگسالان: 650 بات تایلند (522,000 تومان)

کودکان با 1 متر قد و پایین تر : 500 بات تایلند (402,000 تومان)

2- خوشامدگویی به میهمانان با رقص تایلندی

پیش تر گفتیم که در این جا فرصت دارید تا نمایش های جالب فیل ها را به تماشا بنشینید. باید بدانید که همه چیز در این دهکده به فیل ها و حواشی زندگی شان ختم نمی شود. این جا افرادی هم وجود دارند که به گشت و گذار شما هیجان ببخشند؛ افرادی که با اجرای رقص های سنتی تایلند، به شما خوشامد می گویند، رقص هایی همچون رقص طاووسی، رقص منورا (Manorah Dance) و ... . البته این تمام ماجرا نیست، در این جا نمایش هایی هم توسط خدمه انجام می شود همچون بوکس تایلندی، نواختن درام جنگی تایلند و ... . حتما در آغاز ورودتان با این افراد مواجه می شوید که با حرکات موزون به شما خوشامد می گویند. 

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

3- خانه ابریشم

در این بخش از دهکده فیل ها، کرم های ابریشم پرورش داده می شوند و درختان توت در اطرافش به چشم می خورند. در این جا پارچه های ابریشمی تولید می شود و به بازدیدکنندگان فرصت آن را می دهند تا فرایند تولید این پارچه ها را تماشا کنند و حتا دستی بالا بزنند و در این کار، مشارکتی هم داشته باشند. البته خانه ابریشم مکان مناسبی هم برای خرید سوغاتی هم است. 

4- باغ وحش کوچک

در این مجموعه قسمتی هم برای تماشای دیگر موجودات دوست داشتنی وجود دارد. در این باغ وحش کوچک یا مینی زو (Mini Zoo) می توانید به تماشای پرنده ها، خرگوش ها و بسیاری دیگر از حیوانات کوچک و بامزه بنشینید. 

5- حیوانات بیشتر در دهکده

علاوه بر باغ وحش کوچک دهکده فیل ها، در فضای آزاد هم حیوانات مختلفی نگهداری می شوند که از جمله شان می توان به غازها، قوها، میمون های دراز دست، گربه ماهی سان ها، طاووس، گوزن و ... اشاره کرد؛ این حیوانات هم از دیدنی های جذاب دهکده فیل ها هستند. 

امکانات

در ادامه به امکانات جذابی اشاره می کنیم که در دهکده فیل ها برای تان مهیاست:

1- بوفه غذا

تایلند از تنوع غذایی بالایی برخوردار است و همچنین میوه های فصلی جذابی برای پذیرایی از میهمانان دارد. این تنوع غذایی و خوراکی های دلچسب در دهکده فیل ها نیز به وفور دیده می شوند و یکی از جاذبه های این مکان به حساب می آیند. در این دهکده رستورانی وجود دارد که در ساعت 13:00 برای پذیرایی به وقت ناهار حاضر است و در ساعت 18:30 نیز آماده سرو شام می شود. بد نیست ذکر کنیم که سرو غذا در این جا به صورت بوفه است. اگر از تور ویژه بازدید استفاده کرده باشید صرف غذا نیز در برنامه بازدیدتان وجود دارد و احتیاجی به پرداخت هزینه جداگانه نخواهید داشت. 

منوی رستوران: سالاد، سوپ مرغ، برنج بخارپز، نان فرانسوی، برنج سرخ شده، سیب زمینی سرخ یا چیپس شده، مرغ سوخاری، نودل، گوشت گاو با سس صدف، دنده کبابی یا پخته شده با سس کاری، میگو و گل کلم، املت، ماهی شور و شیرین، میوه های فصل

2- امکان عکس برداری پیش از عروسی

برای عشاقی که خواستار یک آلبوم عکس عروسی همه چیز تمام هستند، دهکده فیل ها پیشنهاد ویژه ای دارد. چطور است که به این جا بیایید و در کنار فیل ها و دیگر حیوانات دهکده در طبیعتی سرسبز و زیبا عکس های تان را به ثبت برسانید؟! 

این هم یکی از امکانات جالب و جذاب دهکده فیل هاست که توجه بسیاری از زوج ها را جلب می کند و آن ها را وسوسه می کنند تا آلبوم عروسی شان را در کنار فیل ها تکمیل کنند.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

مسیر دسترسی و اطلاعات بازدید

پاتایا شهر کوچکی ست در ساحل خلیج تایلند و دهکده فیل ها در حومه شرقی این شهر قرار گرفته است. با وجود مساحت کم این منطقه، پیدا کردن دهکده فیل ها چندان کار دشواری نیست؛ اما باز هم با راهنمایی کارناوال، شاید کارتان آسان تر شود و بتوانید با آسودگی و خیالی راحت از این جا بازدید داشته باشید. 

تاکسی: راحت ترین و گران ترین راه برای رفت و آمد در شهر پاتایا، استفاده از تاکسی است. هزینه ورودی تاکسی ها 35 بات تایلند (28,000 تومان) هستند و در ازای هر ۱ کیلومتر هزینه ای در حدود 7 بات تایلند (5,000 تومان) به کرایه افزوده می شود؛ اما با این حال شما به عنوان یک مسافر خارجی بعید است بتوانید با چنین هزینه ای به مقصدتان برسید. اغلب تاکسی های آبی و زرد پاتایا علاقه ای به استفاده از تاکسی‌متر ندارند و به طور معمول از مسافران خارجی هزینه بیشتری دریافت می کنند. حداقل هزینه ای که برای مسیری کوتاه و یک کیلومتری برای سفر با تاکسی می توانید انتظار داشته باشید، از 275 بات تایلند (221,000 تومان) به بالاست.

بنابراین نمی توان هزینه به خصوصی را برای تاکسی ها اعلام کرد و بهترین راه چانه زنی و توافق پیش از سوار شدن به تاکسی است.

وانت های سانگسیو: سانگسیوها یکی از متداول ترین وسایل حمل و نقل عمومی در شهر پاتایا شمرده می شوند. این وسایل حمل و نقل در واقع نوعی وانت هستند که در بخش پشتی مسقف شده و جایی برای نشستن به آن ها اضافه شده است. هزینه این وانت ها تنها 10 بات تایلند (8,000 تومان) است و می توانید از آن ها برای رفت و آمد در شهر پاتایا و حومه اش استفاده کنید. 

اتوبوس: اتوبوس های محلی پاتایا در مسیری دایره ای و بیشتر در خط ساحلی شهر رفت و آمد می کنند؛ در حالیکه دهکده فیل ها در سمت شرقی و دقیقا مخالف با ساحل قرار دارد. فاصله نزدیکترین ایستگاه اتوبوس با دهکده؛ 6.4 کیلومتر است و Pattaya Phetprasert نام دارد. در آخر بد نیست بدانید که هزینه بلیت اتوبوس ها در پاتایا 30 بات تایلند (24,000 تومان) می شود. 

 اطلاعات بازدید و هزینه ها

ساعت های کاری دهکده: 08:30 تا 19:00

در بخش تفریحات هزینه های مربوط به دهکده فیل ها برای تان تشریح کردیم. اگر از تور ویژه این مکان استفاده کنید برای آن که روز با برنامه ای داشته باشید پیش از بازدید، تمام این هزینه ها و ساعت های کاری را در نظر بگیرید.

قوانین بازدید: ورود حیوانات خانگی به دهکده فیل ها ممنوع است.

 

 آدرس: تایلند، حومه شرقی پاتایا، شهرک نونگ پرو، خیابان 7 

Address: 48/120, Moo 7 | Nong Prue, Pattaya 20150, Thailand

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

آیا در دهکده فیل ها، حیوانات در امان هستند؟

بسیاری، دهکده فیل ها را نوعی باغ وحش در فضای باز می دانند؛ در حالیکه مسئولان این مکان بر این موضوع اصرار دارند که این جا یک مکان برای حفظ و نگهداری فیل های بازنشسته است و نباید آن را با باغ وحش اشتباه گرفت. 

فیل هایی که در گذشته در جنگل و برای جا به جایی الوار به کار گماشته می شدند؛ اما دیگر توانایی این کار را ندارند به این جا آورده می شوند. این فیل ها توانایی چندانی ندارند و اگر در طبیعت رها شوند نمی توانند آن طور که باید از حق خود دفاع کنند و ممکن است توسط دیگر جانداران مورد آسیب قرار بگیرند و حتا کشته شوند. البته حالا که روز به روز جنگل ها کمتر می شوند برای بازگشت به دامان طبیعت مشکلات دیگری هم سر راه این فیل ها قرار دارند.

مسئولان دهکده باور دارند که بازدید از دهکده فیل ها تنها یک تفریح ساده نیست و کار خیری در جهت نگهداری فیل ها به حساب می آید. از آن جایی که این مکان کاملا غیرانتفاعی ست و هیچ پشتوانه مالی بزرگی ندارد، مردم با بازدیدهای شان علاوه بر گشت و گذار و خوش گذرانی، کمک می کنند تا پول مورد نیاز برای نگهداری و تهیه خوراک فیل های بازنشسته تامین شود. باید بدانید که نگهداری یک فیل و تهیه داروهای این جاندار در یک روز بین 1000 تا 5000 بات می شود و به سادگی نمی توان این هزینه را تامین کرد. 

به همین خاطر درهای دهکده فیل ها به روی عموم باز است تا پولی که از بازدیدها به دست می آید را صرف نگهداری و مراقبت حیوانات کنند. 

شاید برای برخی این سوال پیش بیاید که چرا در این دهکده از این فیل ها برای جا به جا کردن گردشگران و همچنین اجرای نمایش استفاده می شود و آیا این خلاف رعایت حقوق حیوانات نیست. باید بدانید که فیل ها نیز مانند هر موجود زنده ای نیاز به فعالیت و جنب و جوش دارند. در این دهکده معمولا بیش از 2 نفر به روی فیل ها سوار نمی شوند، که وزن کل شان حدود 150 کیلوگرم می شود؛ در حالیکه پیش از این، درون جنگل تا بیش از 500 کیلوگرم بر روی فیل ها بار سوار می کردند و از 2 هزار کیلوگرم تا چهار یا پنج تُن را با سرشان می کشیدند و این کار را برای 6 تا 10 ساعت انجام می دادند؛ اما در دهکده، هر فیل فقط 2 تا 3 ساعت کار می کند. 

التبه این را نیز باید در این جا ذکر کنیم که با وجود تمام تعهدات وب سایت دهکده فیل ها درباره حمایت از حقوق حیوانات، متاسفانه باز هم گهگداری گزارش هایی از رفتار ناشایست با فیل ها و دیگر موجودات در مینی زوی این مکان شنیده می شود.

Photo by : Unknown

توضیحی مختصر درباره فیل ها

درباره تفریحات دهکده فیل ها برای تان گفتیم و همچنین توضیح دادیم که در این مکان چه خوشمزه هایی چشم انتظارتان است؛ اما از آن جایی که مقصد سفرمان دهکده فیل هاست خالی از لطف نیست که توضیح مختصری کمی درباره فیل ها داشته باشیم کمی شما را با عادات روزانه شان آگاه کنیم.

فیل ها گیاهخوار هستند، آن ها از ریشه و برگِ گیاهان، شاخه های درختی و پوست درخت تغذیه می کنند؛ همچنین انواع توت ها، انبه ها و نارگیل ها نیز در رژیم غذایی این جانداران وجود دارد. فیل ها می توانند با استفاده از خرطوم شان حتا قوی ترین شاخه های درختان را نیز بشکنند. این موجودات 15 تا 16 ساعت از طول روزشان را صرف خوردن 140 تا 270 کیلوگرم غذا می کنند و هر بار حدود 14 لیتر آب را به کمک خرطوم شان بالا می کشند و سپس دهان شان را پر از آب می کنند. آن ها در طول روز تا حدود 200 لیتر آب می نوشند؛ اما باید بدانید که این حیوانات می توانند تا چهار روز از همین آب استفاده کنند و ذخیره کافی در بدن شان داشته باشند. اگر لازم باشد می توانند از عاج شان استفاده کنند و زمین را برای پیدا کردن آب بکنند. باورش دشوار است ولی این حیوانات می توانند از فاصله 5 کیلومتری آب را بو بکشند!

Photo by : Unknown

توصیه های کارناوال

زمانی که تجربه افراد مختلف را از سفرشان به تایلند و دهکده فیل ها می شنویم، با یک نکته خیلی مهم مواجه می شویم که لازم به شما مخاطبان کارناوال درباره اش هشدار دهیم، در این مکان بابت هر خدمت اضافه ای از شما پول می گیرند! کافی ست تا از شما تصویری به ثبت برسانند، یا حتا با دوربین شما عکسی به یادگار بگیرند و درخواست اجرت کنند؛ قیمت این اجرت هم چندان کم نخواهد بود. پس حتما در این باره گوش به زنگ باشید. 

Photo by : Unknown

سخن آخر

سفری داشتیم به دهکده فیل ها در حومه شرقی پاتایا. در این جا به تماشای فیل ها نشستیم و نگاهی داشتیم به زندگی روزمره شان. دیدیم که در این مکان فیل های بازنشسته را نگهداری می کنند و اجازه نمی دهند که آن ها در جنگل ها رها شوند و به خاطر سن بالا و ناتوانی جسمی شان صدمه ببینند. در عوض در فضایی آرام و شاد، به سرگرم کردن انسان ها می پردازند. فیل ها تنها دیدنی های این دهکده نیستند و مردم می توانند از تفریحات جذاب دیگری هم همچون موتور چهارچرخ سواری نیز لذت ببرند. 

 نظر شما درباره دهکده فیل های پاتایا چیست؟

 آیا تاکنون از این مکان یا جاذبه های مشابه آن دیدن کرده اید؟

دوست دارید چه جاذبه های دیگری را از تایلند و پاتایا به شما معرفی کنیم.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید. 

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4.2

بررسی شده توسط نسیم امینی

وضعیت نگهداری حیوانات(خوب) 4
نظافت و شرایط محیط زیستی(خوب) 4
سهولت در دسترسی(خوب) 4
ارزش هزینه به لذت(خوب) 3.5
تنوع امکانات(عالی) 5
تفریحات و خوشگذرانی(عالی) 4.5

نقاط قوت

 • جاذبه ای متفاوت در پاتایا
 • امکان تماشای فیل ها از نزدیک
 • وجود تفریحات متنوع مثل فیل سواری، رفتینگ و موتور چهار چرخ سواری

نقاط ضعف

 • هزینه های به نسبت گران
 • اخذ هزینه های نامتعارف بنا به نظر کاربران
 • اطلاع رسانی ضعیف

نقد و بررسی کاربران

میانگین امتیاز کاربران

از مجموع 4 رای

4.7

زوج

2

دوستان

1

آیا بازدید از دهکده فیل های پاتایا را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
وضعیت نگهداری حیوانات(عالی) 5
ارزش هزینه به لذت(عالی) 4.6
سهولت در دسترسی(عالی) 4.8
تفریح و خوشگذرانی(عالی) 4.5
نحوه برخورد کارکنان(عالی) 4.6

دهکده فیل های پاتایا را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
ashkan sr

4.7

خيلى ديدنى و جالبه حتما بايد از نزديك خيلى خوب باشه ممنون

سفر با همسر
تجربه سفر ashkan sr به دهکده فیل های پاتایا

انتشار: 19 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
هومن مختارى

4.6

دست مریزاد به این همت و توضیحات کامل سايت شما. تايلند همیشه برای من سرزمین عجیب و معما گونه ای بوده و هست. دوست دارم حداقل یک ماه تايلند روزیرو رو کنم تا زندگی مردمان این کشور زيبارو را درک کنم و از خصوصیاتشان بیشتر بدانم.

سفر با دوستان
تجربه سفر هومن مختارى به دهکده فیل های پاتایا

انتشار: 11 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
Salomeh

4.5

من واسم جالب بود كه چرااين حيوون با اين عظمت از مورچه ميترسه !!!! تا اينكه مطلبى خوندم كه در مورد فيلها كه با اینکه فیل درشت‌ترین حیوان روی کره خاکیه اما اگر یک مورچه کوچک وارد خرطوم او بشه می‌تونه فیل را به کشتن بده. به همین خاطر است که فیل‌ها برای دور موندن از خطر مرگی که مورچه‌ها برایشان دارن از دستشون فراريه

انتشار: 10 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست