شهر باستانی ترمسوس آنتالیا

معرفی کوتاه

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

هزینه:
5 لیر ترکیه
(10,000تومان)
ساعت دسترسی:
امروز دوشنبه 08:00 صبح تا 19:00
مدت زمان پیشنهادی:
3 تا 4 ساعت
آدرس:
ترکیه، استان آنتالیا، ناحیه دوشمه آلتی، محله بیات بادملری

در صف نقد و بررسی کارناوال

نقد و بررسی کاربران

Dosseman
Dosseman

ترمسوس شهری ست باستانی که در گذشته در یکی از نواحی آسیای صغیر به نام پیسیدیه (Pisidia) قرار گرفته بود و امروزه در 30 کیلومتری شمال غربی شهر آنتالیا واقع شده است. از این شهر باستانی در کتاب ایلیادِ هومر یاد شده است و همین موضوع به خوبی ارزش تاریخی و اهمیت این شهر در دوران باستان را به تصویر می کشد. از اصلی ترین دیدنی های شهر ترمسوس می توان به آمفی تئاتر باستانی آن اشاره کرد که چشم اندازی تماشایی را پیش روی بازدیدکنندگان قرار می دهد.

ترمسوس بر روی تپه ای در ارتفاع 1000 متری از سطح دریا جای دارد که جزئی از رشته کوه توروس (Taurus) محسوب می شود. این شهر در ارتفاعات واقع شده است و درختان محوطه اطراف آن را پوشانده اند؛ همین ویژگی ها باعث شده اند تا این منطقه، فضایی دلپذیر داشته باشد و علاوه بر باستان شناسان، طرفداران طبیعت گردی را نیز به سوی خود بکشاند. منطقه باستانی ترمسوس هم اکنون تحت حفاظت پارک ملی کوه گولوک قرار دارد؛ جایی که از تنوع گیاهی و جانوری بالایی برخوردار است. با یک سفر یک روزه از آنتالیا می توانید از این شهر بازدید کنید و گشت و گذاری متفاوت از سفر به این شهر برای خود رقم بزنید.

انتشار

21 امرداد 1398

به روز رسانی

21 امرداد 1398

نقد و بررسی کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.