ویدیو HD
زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

06 دی 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

موزه سه بعدی پاتایا
photo by PLUS KwangKDJ

هنر در هر نوع و رنگش طرفداران خاص خود را دارد، نقاشی، سفالگری، عکاسی، کاشی کاری و... هریک زیبایی هایی دارند که به راستی خارق العاده هستند، اما گاهی از هنر برای برجسته کردن برخی مناطق گردشگری هم استفاده شده است، کارناوال تا به امروز به مناطقی رفته و ساختمان هایی را از نزدیک مشاهده کرده که هنر در آن ها غوغا می کند مانند دیوار عشق در پاریس، دیوار چین، برج ایفل پاریس و...

قصد داریم آرام آرام در سراسر دنیا به همه ی مناطقی که هنر دست هنرمندان توانمند سبب شده تا گردشگران جذب آن ناحیه شوند سر بزنیم، امروز می خواهیم به پاتایا برویم، شهری در کشور تایلند که به زیبایی و داشتن مناطق طبیعی ناب شهره است. سالانه از تمامی نقاط دنیا بخصوص ایران به تایلند و شهر پاتایا سفر می کنند، بنابراین آشنایی با مناطق و اماکن دیدنی این شهر خالی از لطف نیست.

تا به حال چندین بار به تایلند سفر کردیم و با بسیاری از شگفتی های این کشور آشنا شدیم از جمله مقاصد زیر که می توانید با کلیک بر روی آنها، شرح کامل سفر ما را بخوانید:

 زیباترین جزایر تایلند

 جشنواره فانوس تایلند 

معبد وات آرون | معبد سپیده دم تایلند

کوله بارمان را بسته ایم و می خواهیم به پاتایا برویم شهری زیبا، پر از دیدنی های شاهکار و زیبا.

در پاتایا موزه ای وجود دارد که در آن صدها نقاشی سه بعدی یا 3D کشیده شده است. گردشگران زیادی به قصد بازدید از این موزه ی زیبا به پاتایا می روند و خاطراتی بیادماندنی و متفاوت را از سفرشان می سازند.

با کارناوال همراه شوید تا به موزه یا گالری هنرهای سه بعدی پاتایا برویم.

گالری هنر در بهشت

 چرا موزه سه بعدی پاتایا؟


- یکی از معروف و محبوب ترین موزه ها و گالری های دنیاست.

- در صنعت گردشگری پاتایا نقش پررنگی دارد.

- صدها تصویر سه بعدی زیبا را در یک جا می توانید ببینید.

گالری هنر در بهشت پاتایا
گالری هنر در بهشت پاتایا
گالری هنر در بهشت پاتایا

آشنایی با گالری سه بعدی هنر در بهشت پاتایا

نقاشی های سه بعدی چند سالی است که طرفداران و علاقمندان زیادی دارد؛ نقاشی هایی که حاصل هنر و خلاقیت دست نقاشانی است که توانسه اند حس عمق را به بینندگانشان القا نمایند. در پاتایا گالری به نام گالری هنر ( Art in paradis ) وجود دارد که با اسم هنر در پارادیس ( بهشت ) پاتایا هم شناخته می شود، به این گالری موزه ی هنر هم میگویند.

در این موزه که بیشتر شبیه به یک گالری فوق العاده‌ست؛ تصاویری خنده دار، ترسناک، هیجانی و ... دیده می شوند که به راستی چشمان آدمی را به خود خیره می کند. نقاشان با استفاده از هنرِ توجه به سایه ی اجسام و رعایت مرزها، آثار زیبایی خلق کرده اند. نقاشان این آثار بسیار هوشمندانه عمل کرده و از نقاشی برای فریب دادن چشم ها استفاده نموده اند.

در این گالری حدودا 100 اثر وجود دارد که در 10 بخش با مضامین مختلف جمع آوری شده. موضوعاتی که نقاشی های بیشتری درباره شان کشیده شده حیوانات، طبیعت، موضوعات تاریخی و تمدن های گذشته، بهره گیری از چهره ی مشاهیر و... هستند، موزه هنر در بهشت پاتایا اولین موزه ی هنر در تایلند است.

نقاشی های این مکان به صورتی به تصویر کشیده شده اند که بازدیدکنندگان می توانند داخل یا در کنار آن ها قرار بگیرند و عکس های حیرت انگیزی از خود بیندازند، حتی می توانند این آثار را لمس کنند. شما با بازدید از این گالری تصاویر سه بعدی می توانید برای چند لحظه تظاهر کنید که داوینچی هستید و نقاشی شگرفی خلق کرده اید. این موزه در نزد مردمان تایلند بسیار محبوب است و به مکانی پر از سرگرمی و تفریح در کنار دوستان و خانواده هایشان تبدیل شده است، کودک، پیر و جوان همه به این گالری می آیند تا لذت ببرند، اینجا محدودیت سنی معنایی ندارد.

گالری هنر در بهشت
گالری هنر در بهشت

قبل از ورود به این گالری، ویدئویی تماشایی از آن را از دست ندهید

آشنایی با بخش های مختلف گالری سه بعدی

همانطور که اشاره کردیم برای آسان تر شدن بازدید از این گالری و همچنین دسته بندی آثار، تصاویر موجود در این گالری را به 10 بخش مجزا تقسیم کرده اند که به صورت جداگانه به این قسمت ها می رویم و با آثار موجود در آن ها آشنا می شویم.

1- شهر فرنگ | DIORAMA

در این قسمت از گالری چندین ماکت سه بعدی وجود دارد که به راستی نام خوبی برای آن ها برگزیده اند؛ شهر فرنگ. ماکت های این قسمت، شهرهایی را نشان می دهند که با بررسی آن ها می توان با فرهنگ و آداب تایلندی ها بیشتر آشنا شد.

گالری سه بعدی پاتایا
گالری سه بعدی پاتایا
گالری سه بعدی پاتایا

2- دنیای زیر آب | AQUA

در این بخش تصاویر سه بعدی زیبایی کشیده شده که کاملا زنده به نظر می رسند و کمی ترسناک، نقاشی هنرمندانه از کوسه های ترسناک با دندان های برنده. بازدیدکنندگان در برابر این آثار می ایستند و تظاهر می کنند که آبزیان وحشی در حال حمله به آن ها هستند.

موزه هنر بهشت پاتایا
گالری هنر سه بعدی پاتایا

3- سافاری | SAFARI

در این بخش از گالری هنر سه بعدی پاتایا تصاویری از حیوانات درنده و وحشی وجود دارد، مضامین همه ی نقاشی های سه بعدی این قسمت حیوانات هستند و بسیار هم مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفته اند.

موزه تصاویر سه بعدی تایلند
گالری سه بعدی پاتایا
گالری سه بعدی پاتایا

4- هنر کلاسیک | CLASSIC ART

هنر کلاسیک هم که طرفداران زیادی در جای جای دنیا دارد را می توانید در این بخش ببینید؛ آثاری برگرفته از هنرمندی های داوینچی و دیگر مشاهیر هنر.

موزه هنر در بهشت پاتایا

5- آیوتایا | AYUTTAYA

آیوتایا نام سلسله ای است که بین سال های ۱۳۵۱ تا ۱۷۶۷ در تایلند حکم رانی می کردند. یکی از بخش های این گالری سه بعدی به این دوره اختصاص داده شده است و جلوه ای بسیار زیبا از آن دوران را پیش روی بازدیدکنندگان به تصویر می کشد. دره ها و پرتگاه های سهمگین و فیل های غول پیکر از محبوب ترین آثار این بخش هستند.

گالری هنر در بهشت پاتایا
گالری هنر در بهشت پاتایا
گالری هنر در بهشت پاتایا

6- مصر | EGYPT

همانطور که می دانید تمدن مصر و بناها و آثاری که در گذشته خلق کرده بودند از منحصر به فردترین تمدن های موجود در دنیا تا به امروز می باشد. در این گالری زیبا از مصر الهام گرفته شده و در بخش ایجیپت تا مصر تصاویری ترسیم شده اند که نشان دهنده ی اماکن، فرهنگ و تمدن مصری است.

گالری هنر در بهشت پاتایا
گالری هنر در بهشت پاتایا
گالری هنر در بهشت پاتایا

7- تایلندی | THAI

در این قسمت نقاشی های سه بعدی جالبی از رسوم شاخص تایلند مانند جشنواره فانوس تایلند قرار داده اند که گردشگران و بینندگان می توانند علاوه بر لذت بردن از زیبایی های تابلوها با رسوم تایلندی هم بیشتر آشنا شوند.

THAI

8- فانتزی | FANTASY

شاید افرادی که به این گالری آمده اند تنها قصد شادی و تفریح و قرار گرفتن در میان نقاشی های زیبا را داشته باشند و آشنایی با تمدن های کهن مصری یا تایلندی برایشان خیلی جذابیت نداشته باشد، به همین منظور بخشی در این گالری وجود دارد که تصاویرش فانتزی و خنده دار هستند و موضوع مشخصی را بیان نمی کنند و تنها هدف از وجود آن ها سرگرم کردن مخاطب می باشد.

گالری هنر در بهشت
گالری هنر در بهشت
موزه هنر در بهشت

9- دایناسور | DINOSUAR

همواره دایناسور به عنوان یکی از خشن ترین و ترسناک ترین حیوانات در طول تاریخ شناخته می شود، بنابراین می توانست موضوع خوبی برای طراحی های چند بعدی باشد. شما در بخش دایناسورها  تصاویر سه بعدی زیبایی را از دایناسورهای غول آسا نظاره میکنید و لذت می برید.

گالری هنر در بهشت پاتایا
گالری هنر در بهشت پاتایا

10- اسباب بازی | TOY

در گالری هنر سه بعدی پاتایا بخشی هم وجود دارد که تصاویرش حاکی و نمایانگر اسباب بازی های معروف مانند شاهزاده و قورباغه و ... هستند.

گالری هنر در بهشت پاتایا

بازدید از گالری سه بعدی هنر در بهشت

هزاران بازدیدکننده به این گالری می روند تا با دیدن تصاویر این گالری حیرت زده شوند. حدودا 2 ساعت زمان لازم است تا بتوانید همه ی این موزه را بگردید و با همه ی تصویرها هم عکس بگیرید.

در این گالری سه بعدی زیبا می توان تفریحات گوناگون و هیجان انگیزی انجام داد. نگاهی داریم به فعالیت هایی که بازدیدکنندگان این گالری می توانند انجام دهند. 

لذت بردن از تصاویر دیدنی این گالری

عکس گرفتن از خود به همراه تصاویر سه بعدی

خرید سوغات از فروشگاه ها و دست فروشان اطراف گالری

خرید نوشیدنی از کافه ی نزدیک درب گالری

گالری هنر در بهشت پاتایا
گالری هنر در بهشت

دسترسی و هزینه

اگر می خواهید به بازدید ازگالری هنری بهشت پاتایا بروید، این اطلاعات می تواند برایتان مفید باشد:

زمان مراجعه:

برای بازدید از این گالری زیبا باید از ساعت 9 صبح تا 21 به محل این موزه مراجعه نمایید.

هزینه بلیت:

برای ورود به این گالری باید بلیت تهیه نمایید. هزینه ی بلیت این گالری برای بزرگسالان خارجی

400 بات تایلند
(160,000تومان)
و برای کودکان خارجی
200 بات تایلند
(80,000تومان)
 است. اما برای تایلندی ها
150 بات تایلند
(60,000تومان)
هزینه در بر خواهد داشت. لازم است بدانید که اگر کارت عضویت در یکی از ارگان های تایلندی را همراه داشته باشید و یا به عبارتی دیگر در یکی از موسسات تایلند عضو باشید می توانید با نشان دادن کارت عضویتتان شما هم 10 بات برای بلیت پرداخت نمایید.

برای رسیدن به موزه یا گالری هنر در بهشت باید به سواحل شرقی تایلند و شهر پاتایا بروید، این موزه دقیقا در محله ی چونبوری و خیابان ( 20150 Banglamung) واقع شده است.

به راحتی می توانید از هر نقطه ی پاتایا با تاکسی یا اتوبوس یه این گالری زیبا برسید. در صورت لزوم می توانید با شماره تلفن مندرج که متعلق به این گالری است، تماس بگیرید.

پارکینگ: اگر با اتومبیل شخصی سفر می کنید نگران نباشید زیرا این گالری دارای پارکینگ است و استفاده از آن برای عموم آزاد می باشد.

زمان بازدید: 9 صبح تا 19 عصر

نکته ی مهم: این گالری دارای حمل و نقل رایگان است.

بازدید مجازی: می توانید با کلیک بر روی لینک زیر بازدیدی مجازی از این موزه داشته باشید:

بازدید مجازی گالری هنر در بهشت

آدرس: تایلند، چونبوری چانگ وات چونبوری، بنگ لامونگ، نونگ پرو، موانگ پاتایا، جاده پاتایا سای.

.Address: 78/34 Pattaya Sai 2 Rd. Muang Pattaya, Nongprue, Bang Lamung, Chonburi Chang Wat Chon Buri 20150, Thailand

Phone: 038 424 500 

پاتایا

گالری زیبای تصاویر سه بعدی هنر در بهشت پاتایا را در نقشه ی کارناوال بیابید

آشنایی با مالک موزه

شاید خوب باشد که بدانید فردی به نام شین جائه یئول ( Shin Jae Yeoul ) اهل کره جنوبی در سال 2012 میلادی این موزه را بازگشایی کرد. البته حدودا یازده نفر در ساخت و راه اندازی این موزه سرمایه گذاری کردند و تصمیم داشتندبزرگترین گالری نقاشی های سه بعدی دنیا را بسازند که با در نظر گرفتن شعبات دیگر گالری هنر در بهشت پاتایا و بانکوک و چیانگ مای، تقریبا سازندگان به هدفشان رسیدند. هنرمند و نقاش این نقاشی های زیبای سه بعدی شین جائه یئول مالک این گالری می باشد.

شین ساختمانی 5800 متر مربعی تهیه نمود و در ابتدا حدود 50 میلیون بات (حدودا معادل 4,750 میلیون تومان ) هزینه کرد تا این مکان زیبا را به شکل امروزی در آورد. هدف شین این بود که مکانی سرگرم کننده را برای بازدیدکنندگان فراهم کند تا بتوانند ساعاتی خوش را سپری کنند و شاد باشند؛ او می خواست مکانی را بسازد که همیشه بازدیدکنندگانش لبخند بر لب داشته باشند، در ادامه نگاهی داریم به دیگر موزه های سه بعدی تایلند که تحت نظر همین مدیران هستند.

متاسفانه عکسی از مالک این گالری در دست نمی باشد و تصاویر زیر مربوط به مالکان این گالری زیبا نیست.

گالری هنر در بهشت

آشنایی با دیگر موزه های سه بعدی تایلند

گفتی است که در شهرهای بانکوک و چیانگ مای تایلند هم موزه های سه بعدی نظیر موزه سه بعدی شهر پاتایا دارند که می توانید در صورت علاقه از آن ها هم دیدن کنید، در اینجا نگاهی کلی می کنیم به این دو موزه ی زیبا:

1- موزه سه بعدی بانکوک: این موزه از شش بخش مختلف تشکیل شده است و حدودا 50 اثر زیبا و دیدنی در آن ها نگهداری می شود، قسمت های مختلف این موزه شامل موارد زیر می گردد:

آکواریوم و سافاری

هنر کلاسیک

فانتزی

طبیعت

مدرن

رسانه های تعاملی

اگر دوست دارید از نزدیک آثار این گالری زیبا را تماشا کنید باید بدانید از ساعت 10 صبح تا 10 شب این گالری باز است و کافی است به این آدرس مراجعه فرمایید:

آدرس: تایلند، بانکوک، کرونگ تیپ ماها ناخن، موزه سه بعدی.

Address: Din Daeng Khwaeng Din Daeng, Khet Din Daeng, Krung Thep Maha Nakhon 10400, Thailand

موزه سه بعدی بانکوک

گالری هنر در بهشت
گالری هنر در بهشت

2-موزه سه بعدی چیانگ مای:

در این موزه بیش از چهل تابلوی زیبای سه بعدی وجود دارد. نکته ای که این موزه را به نسبت دیگر موزه های سه بعدی تایلند متفاوت می کند، این است که آثارش را در قسمت های مختلف قرار نداده و نمی توان موضوعات نقاشی های سه بعدی را همانند گالری پاتایا دسته بندی نمود البته در حقیقیت آثار این گالری هم موضوعاتی نظیر گالری های بانکوک و پاتایا دارد.

اگر به دیدن این موزه علاقه دارید کافی است از ساعت 9 صبح تا 7 بعدازظهر به آدرس مندرج مراجعه نمایید.

آدرس: تایلند، چیانگ مای، موزه سه بعدی چیانگ مای.

.Address: 199/9 Chang Klan Rd, Tambon Chang Khlan, Amphoe Mueang Chiang Mai, Chang Wat Chiang Mai 50200, Thailand

گالری سه بعدی چیانگ مای

گالری هنر در بهشت
گالری هنر در بهشت

توصیه کارناوال

مطمئنا پاتایا صدها منطقه ی گردشگری زیبا دارد که حتما به همه ی آن ها سر خواهیم زد، پیشنهاد می کنیم سفرتان با پاتایا را زمان بندی کنید و از دیدنی های این شهر لذت ببرید، می توانید برای شروع از مطالب مرتبط کارناوال هم دیدن نمایید:

شهربازی دریم ورلد تایلند | تجربه یک روز هیجانی

زیباترین جزایر تایلند

جزیره ای با نگهبانان ماورایی | جزیره کوهینگام ، تایلند

جشنواره فانوس تایلند | آسمانی پر از روشنایی

دریاچه نیلوفرهای صورتی | تایلند

پاتایا
گالری سه بعدی پاتایا

سخن آخر

تا به حال به تایلند رفته اید؟ شهر زیبای پاتارا را از نزدیک دیده اید؟

از چه مکان هایی در تایلند دیدن نموده اید؟

دیدگاه و تجربیاتتان را با ما در میان گذارید.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.