ویدیو HD
فهیمه دزفولی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

25 تیر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به‌گزارش خبرگزاری ایرنا مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران پیرامون برگزاری مراسم شب فرهنگی استان تهران در برج میلاد توضیحاتی را ارایه کرد.

دلاور بزرگ‌نیا -مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران- گفت:

ویژه‌ برنامه شب‌های فرهنگی تهران از شب گذشته (یکشنبه شب 24 خرداد) به مدت پنج شب در جشنواره چارسوق برج میلاد در حال برگزاری است.

بزرگ‌نیا افزود:

در شب فرهنگی تهران، آداب و رسوم، هنرهای سنتی و بومی و جاذبه های تاریخی و فرهنگی استان به هموطنان معرفی می‌شود.

وی ادامه داد:

تهران، به‌عنوان پایتخت کشور، میزبان اقوام مختلفی از سراسر ایران است؛ اما باید گفت تهران نیز مانند دیگر استان‌ها آداب، رسوم، گویش، لباس محلی و غذاهای بومی خود را دارد که برای حفظ و معرفی آن باید تلاش کرد.

بزرگ‌نیا اظهار کرد:

عرضه مستقیم صنایع دستی در حمایت از تولید ملی در 30 رشته هنری از جمله تراش شیشه، سفالگری، البسه محلی، سراجی سنتی، احجام چوبی، گلیم‌بافی و نگارگری به صورت تولید زنده (در محل جشنواره) برگزار می شود.

وی اجرای موسیقی سنتی و پذیرایی به‌سبک میهمان‌نوازی ایرانی را از دیگر برنامه‌هایی برشمرد که در شب فرهنگی تهران اجرا خواهد شد.

اطلاعات بازدید

برای حضور در این جشنواره می‌توانید از پارکینگ شماره 3 برج میلاد استفاده کنید و در طول مسیر بنرها شما را به سمت چارسوق راهنمایی می‌کنند.
شما برای بازدید و خرید از غرفه‌های سوغات و صنایع دستی می‌توانید از ساعت 18 الی 24 به محل چارسوق دهکده اقوام برج میلاد مراجعه کنید. جُنگ‌ها و برنامه‌های فرهنگی تفریحی نیز از ساعت 21 تا 24 برگزار می‌شوند و حضور در این برنامه رایگان است.

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET