ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

22 خرداد 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از وبسایت چمدان، میرحسن موسوی، معاون شرکت راه آهن از قطعی شدن قیمت بلیت قطارهای تهران به وان و تهران به آنکارا خبر داد. 

وی در ادامه صحبت های خود در حاشیه هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی در این مورد افزود: 

مبلغ ۴۳ یورو برای مسیر رفت تهران-آنکارا و مبلغ ۲۰ یورو برای مسیر رفت تهران-وان تعیین و مجموع قیمت بلیت رفت و برگشت قطار تهران-آنکارا و تهران-وان دو برابر این ارقام لحاظ شده است. همچنین قطار تهران-وان از چهارم تیر و قطار تهران-آنکارا از ششم تیر شروع به حرکت می کند. 

آقای موسوی در ادامه توضیح داد: 

 قطار تهران تا آنکارا با واگن‌های چهار تخته و چهارستاره مسافری شرکت راه آهن ایران حرکت می‌کند و تا ایستگاه وان مسافران را جابه جا می‌کند. بعد از گذشتن از مرز و رسیدن مسافران به دریاچه وان و عبور با کشتی، مسیر بندر تات وان تا آنکارا با قطارهای چهار تخته ترکیه طی می‌شود.

معاون شرکت راه آهن به مدت زمان حرکت قطارها اشاره کرد و گفت: 

مدت زمان سیر از تهران تا آنکارا ۶۰ ساعت و قیمت بلیت رفت آن 43 یورو است. همچنین مدت زمان سفر از تهران تا وان ٢٠ تا ٢٣ ساعت و مبلغ بلیت رفت آن ٢٠ یورو خواهد بود. در هر دو مسیر هفته‌ای یکبار حرکت خواهیم داشت. فروش بلیت این دو مسیر در تهران به صورت ریالی است.

این مقام مسئول در ادامه افزود: 

از آنجایی که از طرف دولت ترکیه، تقاضای سفر به تبریز، تهران و مشهد وجود دارد طوری پیش بینی کردیم که مسافرانی که از آنکارا سوار قطار می‌شوند در راه آهن تهران بتوانند به مسیر مشهد اضافه شده و به سفر خود ادامه دهند. 

آقای موسوی در مورد نحوه قیمت گذاری بلیت سفرهای خارجی چنین توضیح داد: 

 قیمت بلیت‌های مسیرهای خارجی بر مبنای مقررات بین المللی تعیین می‌شود.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET