ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

26 آبان 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

 به نقل از میزان، فریبا خطا بخش، مدیر پایگاه ثبت جهانی میدان امام از کشف تزئیناتی جدید در کاخ زیبای عالی قاپو خبر داد و گفت: 

با کشف تزیینات ستون‌ نگاره‌های ایوان عالی‌ قاپو، حفاظت و تثبیت لایه‌های باقی‌مانده تزئینات در دستور کار قرار گرفت. کشف این تزئینات توسط گروه تحقیق و پژوهش پایگاه میدان امام (ره) انجام شده است.

کاخ عالی قاپو یکی از مهم ترین بناها و معماری های اصفهان محسوب می شود و هر ساله گردشگران بسیاری از این سازه ی نفیس دیدن می کنند. این کاخ در واقع، ورودی دولتخانه صفوی بوده و در ضلع غربی میدان نقش جهان، روبروی مسجد شیخ لطف الله ساخته شده است؛ بنایی باشکوه و دیدنی که به سبب نقاشی ها و نگارگری های رضا عباسی، هنرمند معروف عصر صفوی شهره است و 6 طبقه دارد. تماشای منظره ی میدان نقش جهان از فراز این کاخ 48 متری، از خاطره های فراموش نشدنی سفر به اصفهان است. در کنار این ها، تنگ بری های باشکوه و نفیس آخرین طبقه ی کاخ عالی قاپو در "اتاق موسیقی" یا "صوت"، از دیگر دیدنی های این بنای مجلل عصر صفوی به شمار می رود.

ایوان 18 ستونی عالی قاپو در سال های گذشته بارها مورد مرمت و استحکام بخشی قرار گرفته و کشفیات جدید بر اهمیت و زیبایی سازه اضافه می کند. کاخ عالی قاپو در 15 دی ماه 1310 در فهرست آثار تاریخی ایران ثبت شده است و بخشی از مجموعه ثبت جهانی میدان نقش جهان نیز به شمار می آید. 

ورود به صفحه اختصاصی کاخ عالی قاپو

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
سولماز خطیبی

اصفحان جای بسیار زیبا و دیدنی است و من به اصفحان تا به حال سفر کرده ام و خیلی زیباست جای بسیار قشنگی داره مخصوص کاخ عالی قاپور 

23 آذر 1397

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.