karnaval.ir

بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

25 فروردین 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایسنا، قرار است چهاردهمین قطار گردشگری بین‌المللی به نام "هزار و یک شب"با حضور اتباع کشورهای آلمان، سوئیس، روسیه، مکزیک، ترکیه، فنلاند و دانمارک، از ۲۵ فروردین‌ ماه سفر خود را در ایران آغاز کند و گردشگرانی از آسیا و اروپا به سیاحت در ایران بپردازند. این تور ریلی از سرخس وارد ایران شده و در ادامه از شهرهای مشهد، یزد، اصفهان و شیراز می گذرد.

از حدود سه سال پیش سفرهای قطاری گردشگران خارجی در ایران رونق یافت و تا به امروز دو شرکت خصوصی اروپایی توانسته اند مجوز ورود قطار به ایران را دریافت کنند. بر اساس گفته های مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری راه‌آهن،  از سه سال گذشته تا به امروز، ۱۳ قطار گردشگری بین‌المللی با امنیت و ایمنی کامل به ایران وارد شده و در داخل کشور تردد کرده‌اند .

تا یک سال پیش، قطار "هزار و یک شب" در یک برنامه‌ی ترکیبی با کشور ترکیه، گردشگرانی را به ایران می فرستاد اما تنش ها و ناامنی‌های داخل این کشور باعث شد تا مسیر این قطار گردشگری همانند قطار عقاب طلایی دانوب که قبلا پس از عبور از مجارستان، رمانی، بلغارستان و ترکیه وارد ایران می‌شد، تغییر پیدا کند. این بار مرز ورودی این قطارهای گردشگری از کشور ترکمنستان است که مجریان ایرانی این تورها، از نبود مساعدت در ورود این قطارها از جانب این کشور گله دارند و هر بار چالش و معطلی در مرز سرخس دست و پنجه نرم می کنند.

قطار هزار و یک شب

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

خوب که فکر می کنم، می بینم سال ها پیش که راهم به سوی گردشگری کج شد، هنوز آن قدر درباره اش نمی دانستم. خیلی از ما انتخاب رشته مان در دانشگاه اتفاقی بوده اما راستش را بخواهید برای من شیرین ترین اتفاق دنیا بود

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.