ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

19 آبان 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، بر اساس اعلام سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، دانشجویان شاغل به تحصیل و واجد شرایط دریافت ارز دانشجویی می توانند از امروز شنبه 19 آبان ماه 1397 از طریق سامانه سجاد portal.saorg.ir ثبت نام کنند. 

بر اساس این گزارش و بخشنامه بانک مرکزی، مبنای نرخ ارز برای حواله های ارزی، نرخ ارز حواله مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی (ETS)، اسکناس و نرخ ارز اسکناس در سامانه سجاد قرار می گیرد. از این طریق دانشجویان می توانند در بازه زمانی اول مهر تا 29 اسفند در این سامانه ثبت نام کنند و ارز خود را بگیرند. 

از آنجایی که سامانه ارزی از سامانه مشارکت دانشجویی (نشا) به سامانه جامع دانشجویی سجاد، تغییر پیدا کرده است، تمام دانشجویانی که خواهان دریافت ارز دانشجویی هستند باید ابتدا در سامانه سجاد ثبت نام کنند و سپس درخواست ارز دانشجویی بدهند. تمام این فرایندها و خدمات به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه انجام می گیرد و به همین جهت مقاضیان نیازی به مراجعه حضوری ندارند. 

بر اساس بخشنامه بانک مرکزی، ارز دانشجویی به دانشجویان مقطع دکتری و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد. همچنین دانشجویان کارشناسی که تاریخ شروع به تحصیل آنها پیش از اردیبهشت 97 بوده است می توانند برای دریافت ارز در این سامانه ثبت نام انجام دهند. بر اساس اعلام سازمان امور دانشجویان، این سازمان تنها می تواند وضعیت تحصیلی دانشجویان را تایید کند و مراحل و ضوابط پرداخت ارز (نوع، میزان و نرخ) بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی و بر عهده بانک های عامل خواهد بود.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET