karnaval.ir

نسیم امینی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

06 مهر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

عکس روز نشنال جئوگرافیک

کوهنوردان، بر فراز کوهی با نام جنگش چاقوسو (Jengish Chokusu) ایستاده اند؛ بلندترین قله در رشته کوه های تیان شان در مرز قرقیزستان و چین. پس از پیروزی جماهیر شوروی و متفقین در جنگ جهانی دوم و برای گرامیداشت این پیروزی بزرگ، این قله جنگش چاقوسو، به معنای قله ی پیروزی نامگذاری شد. البته از این قله‌ی 7439 متری با نام های پوبدی یا قله ی پوبدا نیز یاد می شود. سالیوس دامی‌یولِویشیس (Saulius Damulevicius)، عکاس این تصویر، یکی از معدود افرادی است که توانسته این قله را فتح کند. او حتی با وجود تجربه ی سفرش به رشته کوه های هیمالیا، فتح جنگش چاقوسو را دشوارترین تجربه ی کوهنوردیش دانسته است.

اون بیرون پر از شگفتیه و من می خوام گوشه ای از این شگفتی ها رو بهتون نشون بدم.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.