ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

19 اسفند 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از وبسایت چمدان، رئیس اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا در خبری اعلام کرد شهروندانی که قصد مسافرت به خارج از کشور را دارند حتما برای تهیه ارز به صرافی های مورد تایید بانک مرکزی مراجعه کنند. 

سرهنگ حمید کیانی، در ادامه افزود: 

هرگونه خرید و فروش ارز در این ایام در فضای مجازی و یا بستر شبکه‌های اجتماعی صورت بگیرد امری غیر قانونی بوده و به احتمال بسیار زیاد از سوی مجرمان سایبری صورت می‌گیرد.

ایشان احتمال گرفتار شدن افراد در دام فیشینگ را یکی از موارد مجرمانه در معاملات ارزی در فضای مجازی می داند و می گوید: 

در پی ترفند فروش ارز در بستر فضای مجازی، مجرمان سایبری با شگرد فیشینگ اطلاعات بانکی شما را سرقت کرده و اقدام به برداشت‌ غیر مجاز از حساب مردم خواهند کرد.

رئیس اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا ادامه داد: 

احتمال فروش دلار تقلبی نیز دور از انتظار نیست و در پی این امر نه تنها سرمایه شما به سرقت رفته، بلکه به همراه داشتن این دلارهای تقلبی خصوصا در کشورهای دیگر می‌تواند برای شما دردسر آفرین باشد. 

آقای کیانی در مورد خرید کارت های اعتباری مثل مستر کارت برای سفرهای خارجی نوروزی گفت:

احتمال فیشینگ بودن درگاه‌های بانکی فروش این گونه کارت‌ها وجود دارد.

ایشان در ادامه افزود: 

به نام بودن اینگونه کارت‌ها برای فرد یک ضرورت است و در صورتی که کارت اعتباری شما به نام شما نباشد می‌تواند در خارج از کشور برای شما مشکلاتی فراهم کند، مثلا سرقتی بودن کارت مطرح می‌شود که مجازات آن مطابق قوانین هر کشور فرق دارد. 

رئیس اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا در مورد فروش کارت های اعتباری جعلی در فضای مجازی در زمان سفرهای نوروزی توضیح داد: 

حتما برای تهیه ارز یا کارت‌های اعتباری به صرافی‌های مجاز مراجعه کنید و مراحل قانونی را در آن مد نظر داشته باشید تا در طول مسافرت خود در خارج از کشور با مشکل مواجه نشوید.

سرهنگ کیانی در پایان صحبت های خود افزود: 

هموطنان گرامی می‌ توانند‌ آخرین آموزش‌های لازم و هشدارهای سایبری را از طریق سایت پلیس فتا از این لینک دریافت کنند، ضمن آنکه در صورت مواجه شدن با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به بخش گزارش مردمی اعلام کنند.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET