نا امن ترین شهرها در قاره ی اروپا

شاید اگر بشنوید که در اروپا نیز می توان شهرهای خطرناکی را یافت متعجب شوید ولی حقیقت دارد. در این قاره ی پیشرفته و به اصطلاح مدرن شهرهایی وجود دارد که نه تنها در ظاهر بلکه در باطن نیز تاریک و خطرناک هستند. دلیل این اتفاق بروز جنگ ها، مشکلات قومیتی و همینطور فقر می باشد که باعث شده مردم این شهرها حتی بعد از پایان یافتن جنگ نیز آرامش نداشته باشند.

در این مطلب سری خواهیم زد به 10 شهر که در قاره ی اروپا از آن ها به عنوان خطرناک ترین ها یاد می شود.

چندی پیش در کارناوال مطلبی را تحت عنوان نا امن ترین شهرها در قاره آسیا را مطالعه کردیم و حالا به قاره ی اروپا سر خواهیم زد. در این مقاصد خطرناک برای سفر ممکن است اتفاقات زیادی برای مسافران رخ دهد، مانند دزدی، آدم ربایی و ...

همراه با کارناوال باشید.

نا امن ترین شهرها در قاره ی اروپا

10) سارایوو | بوسنی هرزگووین

سارایوو را به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر کشور #بوسنی هرزگووین می شناسند. رودخانه ی Miljacka از میان این شهر می گذرد و همین رودخانه در طول تاریخ باعث ساکن شدن انسان ها در این منطقته شده است و حدود 440,000 نفر جمعیت دارد. میزان جرم و جنایت از انواع مختلف در این شهر بزرگ در حد متوسط گزارش شده است ولی این موضوع به معنای این نیست که شهر همیشه آرام و بی سر و صدا است. 

قتل، کلاهبرداری، تجاوز، دزدی و ... هر روز و در هر ساعتی ممکن است به راحتی در این شهر رخ دهد. جنگ چهره ی شهر را خراب کرده ولی مردم هنوز هویت خود را گم نکرده اند و برای بازگداندن روز های خوش گذشته تلاش می کنند.

بیشرت مرگ ها به دلیل مصرف و قاچاق مواد مخدر و همینطور تجارت و استفاده ار اسلحه بوده است.

نا امن ترین شهرها در قاره ی اروپا
نا امن ترین شهرها در قاره ی اروپا

9) گلاسکو | اسکاتلند

گلاسکو بزرگترین شهر #کشور اسکاتلند محسوب می شود. بندر کلاید در این شهر نقش مهمی را برای رونق یافتن آن ایفا کرده است بطوری که طبق آمار بدست آمده در سال 2014 حدود 596,000 نفر در نزدیکی این بندر زندگی و کار می کنند. ( این جمعیت برای کشوری مانند اسکاتلند قابل توجه می باشد ) میزان جرم و جنایات در این شهر در حد متوسط قرار دارد.

در طول تاریخ این شهر در دسته ی خطرناک ترین و نا امن ترین شهرهای بریتانیا قرار گرفته بود. بیشتر جرائم توسط گروه های تبهکاری و همچنین افرادی که دچار اختلالات روانی هستند صورت می گیرد.

با توجه به اقداماتی که در چندین سال اخیر صورت گرفته میزان این جرائم کاهش یافته و انتظار می رود در چند سال آتی نتایج آمار نیز مطلوب تر شود.

نا امن ترین شهرها در قاره ی اروپا
نا امن ترین شهرها در قاره ی اروپا

8) روتردام | هلند

روتردام شهری بندری و صنعتی است که در جنوب #کشور هلند قرار گرفته. جمعیت این شهر تا سال 2012 حدود  616,456 نفر براورد شده است. درجه ی جرم و جنایت در این شهر نیز متوسط می باشد ولی گاهی نیز از شدت بالایی برخوردار هستند. بندرهای این شهر محلی هستند برای صادر و وارد کردن انواع مواد مخدر و متاسفانه تبدیل به یکی از اصلی ترین بندرها برای انجام این اعمال شده است. در سال میزان زیادی از مواد مخدر صادر و یا وارد شده به اروپا از این بندر عبور می کند و با تمهیداتی که انجام شده هنوز این اتفاق رخ می دهد.

گردشگرانی که به این شهر می آیند ممکن است به راحتی مورد سرقت قرار بگیرند و تلفن های همراه، لپ تاب ها و ... خود را از دست بدهند، مخصوصا در شب. مقامات این کشور در حال برنامه ریزی برای مقابله با قاچاق مواد مخدر و کم کردن میزان دزدی ها هستند زیرا در طول زمان می تواند بر روی آینده و صنعت گردشگری شهر و در نهایت کشور هلند تاثیر گذار باشد.

نا امن ترین شهرها در قاره ی اروپا
نا امن ترین شهرها در قاره ی اروپا

7) کاونتری | انگلستان

کاونتری شهرستانی است در غرب میدلنز #کشور انگلستان. طبق آخرین آمارگیری ها تا سال 2013 جمعیت این شهر برابر با 329,800 نفر بوده است. این شهر صنعت خودرو سازی را در دل خود جای داده ولی کاونتری از جرائم و دزدی هایی که در بیشتر مواقع شاهد آن است رنج می برد. با این حال درجه ی جرم و جنایت در این شهر نیز متوسط اعلام شده است. 

فروشندگان مواد مخدر، سارقان و ... همگی در این شهر فعالیت می کنند و به همین دلیل در لیست ما نامی از این شهر برده شده است. البته از نظر میزان وقوع جرم این شهر در چند سال اخیر وضعیت بهتری را تجربه می کند.

شاید دلیل وقوع این اتفاقات را بتوان مناسب نبودن وضع مالی مردم شهر و یا نبود فرهنگ تربیت در خانواده ها دانست.

نا امن ترین شهرها در قاره ی اروپا
نا امن ترین شهرها در قاره ی اروپا

6) لیل | فرانسه

این شهر مرکز استان نورد در #کشور فرانسه محسوب می شود و یکی از دلایل شهرت آن جمعیت دانشجو زیادی می باشد که در خود جای داده است. میزان جرم و جنایت نیز متوسط گزارش شده ولی تعداد دفعات بالاتری دارد. دلیل بیشتر این جرائم را می توان جامعه ی جوان این شهر دانست که به دلایلی اقدام به این اعمال ضد اجتماعی می کنند. 

بطور مثال در متروها، خیابان ها و ... این اتفاقات رخ می دهد.

فرانسه برای از بین بردن این وضعیت اجتماعی برنامه هایی دارد و از آن می توان به تزریق قشر مسن تر به شهر اشاره کرد.

نا امن ترین شهرها در قاره ی اروپا
نا امن ترین شهرها در قاره ی اروپا

5) مارسی | فرانسه

مارسی شهری بندری می باشد که در جنوب کشور فرانسه قرار گرفته است و همچنین از این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا نیز یاد می شود. بر طبق آماری که در سال 2014 از جمعیت این شهر منتشر شد حدود 855,000 نفر در مارسی زندگی می کنند. میزان جرائم در این شهر بالا می باشد و از آن ها می توان به قتل، سرقت، آدم ربایی، سسرقت اتومبیل و ... اشاره کرد.

یکی از مهمترین دلیل بروز این اتفاقات در مارسی نبود شغل کافی برای مردمان می باشد و بسیاری به دلیل وضعیت بد مالی و اقتصادی اقدام به انجام اعمال ضد قانون می کنند. البته مناطقی در این شهر وجود دارد که با امنیت کافی می توان در آن جا زندگی کرد.

نا امن ترین شهرها در قاره ی اروپا
نا امن ترین شهرها در قاره ی اروپا

4) ناپل | ایتالیا

ناپل مرکز استان Campania در جنوب #کشور ایتالیا می باشد و حدود 1 میلیون نفر در این شهر ساکن هستند و زندگی می کنند. امروزه صنعت گردشگری در ناپل به دلیل پیشینه ی تاریخی که دارد رواج یافته ولی سال ها پیش شهری صنعتی بوده است. بیشتر جرائمی که در این شهر رخ می هد توسط قشر بیکار انجام می شود که طبق آمار حدود 28% تا 40% جمعیت ناپل را تشکیل می دهند.

در این شهر سرقت زیاد رخ می دهد از جیب زنی گرفته تا خانه دزدی.

گروه های تبهکاری زیادی نیز در شهر فعالیت دارند و این یعنی ناکارآمد بودن پلیس ناپل. 

نا امن ترین شهرها در قاره ی اروپا
نا امن ترین شهرها در قاره ی اروپا

3) تورین | ایتالیا

تورین شهری است در شمال کشور ایتالیا و مرکز استان mountainous Piedmont به حساب می آید. این شهر نسبتا بزرگ میزان وقوع جرائم در آن بالا می باشد و شاید دلیل آن را جمعیت زیاد و نزدیک به 1 میلیون نفری آن دانست. تعداد شغل های موجود در این شهر به هیچ عنوان برای چنین جمعیتی کافی نیست و به دلیل نبود فرهنگ درست و یا ... افراد اقدام به انجام اعمال مجرمانه می کنند.

بیشتر جرائم به هنگام تاریک شدن هوا و شب رخ می دهد و جالب است که بدانید کاملا سازمان دهی شده طراحی شده اند و توسط گروه های تبهکاری رهبری می شوند. گردشگران نیز در معرض بیشترین خطرات قرار دارند.

نا امن ترین شهرها در قاره ی اروپا
نا امن ترین شهرها در قاره ی اروپا

2) باری | ایتالیا

باری بندری است در کناره ی ساحل Adriatic coast و همچنین مرکز استان Puglia در جنوب ایتالیا محسوب می شود. طبق آخرین آماری که در سال 2013 ارائه شد جمعیت این شهر حدود 322,000 نفر می باشد. در شهر دزدی و اخاذی از گردشگران عملی عادی محسوب می شود و ساکنان به خوبی با این اتفاقات آشنا هستند زیرا هر روز صدها گزارش سرقت به پلیس داده می شود.

قتل، قاچاق اسلحه، فروش مواد مخدر و ... نیز از اتفاقاتی است که روزانه شهر و مردمانش شاهد ان هستند. دلیل آن را می توان نفوذ مافیا و نزدیکانش در این شهر دانست. در سال های اخیر صنعت گردشگری در باری با مشکلات زیادی رو به رو شده است.

انتظار می رود مقامات و دولت کشور ایتالیا تدابیری را برای از بین بردن این مشکل انجام دهند.

نا امن ترین شهرها در قاره ی اروپا
نا امن ترین شهرها در قاره ی اروپا

1) روستوف - نا - دونو | روسیه

و اما نا امن ترین شهر قاره اورپا؛  روستوف - نا - دونو بزرگترین شهر در جنوب #کشور روسیه محسوب می شود و مرکز استان Rostov می باشد. این شهر فعالیت های صنعتی زیادی دارد و تعداد بالایی کارخانه در آن ساخته شده است. در سال 2010 جمعیت شهر حدود ۱۰۴۸۱۲۴ نفر بر آورد شد و حمعیت بالایی محسوب می شود. دلیل وجود جرائم زیاد و رشد ان را می توان جمعیت بالای آن دانست.

پلیس برای کنترل کردن این مقدار از جرائم با مشکلات زیادی مواجه است و برای همین از ارتش کمک گرفته است. البته به دلیل برنامه ریزی های دولت شاهد کاهش جرم و جنایت دراین شهر هستیم.

نا امن ترین شهرها در قاره ی اروپا
نا امن ترین شهرها در قاره ی اروپا

سخن آخر

نظر شما درباره ی نا امن ترین شهرها در اروپا چیست؟

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....