کارناوال - راهنمای سفر

پارک آبی اکشن بلغارستان

بلغارستان، بورگاس، اقامتگاه ساحلی سانی بیچ

3

از 5 امتیاز

میانگین نظرات 1 کاربر

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

3 تا 6 ساعت

ساعت دسترسی

امروز شنبه 10:00 صبح تا 18:00

شماره تماس

هزینه بزرگسالان

40 لو بلغارستان(40تومان)

هزینه کودکان و کهنسالان:

20 لو بلغارستان(20تومان)

هزینه خردسالان

رایگان

همه چیز درباره پارک آبی اکشن بلغارستان

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

11 اردیبهشت 1397

به روز رسانی

04 آذر 1398

معرفی /

پارک آبی اکشن بلغارستان | از برترین مراکز تفریحی اروپا

وقتی صحبت سفر و جهان گردی به میان می آید، فرقی نمی کند مقصدمان شهری پیشرفته و وسیع در آمریکای شمالی است یا روستایی کوچک و کم امکانات در جنوب آفریقا. هر یک جذابیت های خاص خود را دارد و به راحتی می تواند به یکی از لذت بخش ترین سفرهای ما بدل شود. بنابراین اگر دقت کنیم و استعدادمان در تفریح را به کار بگیریم، خواهیم دید که نقطه جغرافیایی در میزان خوش گذرانی رابطه کم رنگی دارد. امروز می خواهیم فارغ از امتیازهای بالا و پایینی که برای کشورها و قاره مقصدشان در نظر می گیریم، به بلغارستان سفر کنیم. کشوری در شرق اروپا و در کرانه دریای سیاه که زیبایی های خودش را دارد.

راهی کشور بلغارستان و یکی از بخش های شرقی این کشور می شویم. قرار است جایی برویم که در گرمای هوای تابستان، رنگ قرمزی از خوشی به خاطرات سفرمان بزند: پارک آبی اکشن! این پارک آبی که در اقامتگاه ساحلی سانی بیچ قرار گرفته، با شهر معروف وارنا تنها یک ساعت فاصله دارد و از آن مهم تر، عنوان چهارمین پارک آبی برتر اروپا را از آن خود کرده است. نگاه کردن به این مزایا کافیست تا بخواهیم یک روزمان را به پارک آبی اکشن بلغارستان اختصاص دهیم و چند ساعتی مملو از هیجان را پشت سر بگذاریم. همراه کارناوال به این پارک آبی جذاب و خواستنی بیایید...

Photo by : Unknown

چرا پارک آبی اکشن بلغارستان؟


 • چهارمین پارک آبی برتر اروپاست.
 • تفریحات متنوع و بازی های جذابی در این مجموعه در انتظار شماست.
 • خدمات خوب این پارک آبی، گردش آبی شما را خاطره انگیزتر می کنند. 
 • برای دسترسی به این پارک آبی به راحتی می توانید از سرویس های رایگان آن استفاده کنید.
 • هزینه ورود به این مجموعه به نسبت امکاناتش، قابل قبول است.
 • نخستین پارک آبی است که در بلغارستان ساخته شده است. 
Photo by : Unknown

آشنایی با پارک آبی اکشن | Action Aquapark

اگر برای سفری تابستانی روی وارنای بلغارستان حساب می کنید، حتما پارک آبی اکشن را در برنامه خود بگنجانید. این مجموعه که عنوان چهارمین پارک آبی برتر اروپا را به دوش می کشد، در فاصله 100 کیلومتری از وارنا و 35 کیلومتری شمال شهر بورگاس قرار گرفته و با یک سواری کوتاه و یک ساعته می توانید به دنیایی از هیجان وارد شوید. در واقع پارک آبی «اکشن» با شما کاری می کند تا لحظه ای آرام و قرار نگیرید و هیجان را با تمام وجود لمس کنید. این مجموعه جذاب که وسعتی برابر با 36 هزار متر مربع دارد، 30 سرسره و بخش تفریحی متفاوت دارد و می تواند ساعت ها شما را هیجان زده و خوشحال نگه دارد. 

اکشن، یک پارک آبی موضوعی است که در بخش های مختلف با شخصیت ها و طرح و نقش های رنگارنگ تزیین شده است. وقتی پا به درون این پارک آبی وسیع می گذارید، سرسره های بزرگ و کوچک مختلفی را خواهید دید که با درختان پالم و درختچه های همیشه سبز مدیترانه ای احاطه شده‌اند و پل هایی چوبی در میان آن ها خودنمایی می کنند. در این میان فواره های آب، رودخانه آرام و استخرهای مختلف نیز باعث می شوند تا خودتان را در یک محیط آبی پرنشاط بیابید. اگر احساس گرسنگی به شما دست داد، خودتان را به یکی از رستوران ها و کافه های باکیفیت اکشن برسانید و برای استراحت، سری هم به باغ وحش کوچک مجموعه بزنید. 

 جالب است بدانید که در پارک آبی اکشن، سرسره هایی وجود دارند که در دنیا منحصر به فرد هستند. از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سریع ترین سرسره سقوط آزاد دنیا را در این مجموعه خواهید دید، سرسره ای با سرعت 70 کیلومتر بر ساعت
 • مرتفع ترین و پُرشیب ترین سرسره دنیا در این جاست: سرسره ای با ارتفاع 18 متر!
 • طولانی ترین سرسره سرپوشیده سیاه چاله با طول 150 متر

پارک آبی اکشن در سال 2001 افتتاح شد و هم اکنون به سبب کیفیت بالای سرسره ها و خدمات خوبش، با عنوان چهارمین پارک آبی برتر اروپا شناخته می شود. همچنین خوب است بدانید این مجموعه تفریحی، نخستین پارک آبی است که در بلغارستان ساخته شد. در ادامه همراه ما باشید تا به بخش های مختلف پارک آبی اکشن برویم و یک تفریح حسابی داشته باشیم. 

بخش های مختلف پارک آبی اکشن

در مجموع 5 بخش مختلف در پارک آبی اکشن به چشم می خورد که عبارت اند از:

 • بخش هیجانی
 • بخش خانوادگی
 • بخش آرامش
 • بخش کودکان
 • باغ وحش کوچک

در ادامه با هر یک از سرسره ها و بازی ها آشنا می شویم:

بخش هیجانی

6 سرسره خارق العاده در انتظار شما هستند.

1) سرسره اکستریم | Extreme

یا خدا! شاید اولین چیزی باشد که در مواجهه با این سرسره مرتفع و پرشیب از دهان‌تان خارج شود! وقتی به اکستریم نگاه می کنید، سرسره ای زرد رنگ در برابر خود خواهید دید که با ارتفاعی 18 متری، نه تنها در آسمان پارک آبی اکشن که در کل پارک های آبی دنیا فرمان روایی می کند؛ چرا که رودست ندارد!... اگر عاشق هیجان و سرعت همزمان هستید، سرسره اکستریم یکی از درست ترین انتخاب های شما در این مجموعه خواهد بود. 

ارتفاع: 18 متر

سرعت: تا 70 کیلومتر بر ساعت

سطح هیجان: بالا

محدودیت قد: برای افراد بالای 130 سانتی متر مجاز

مکان: کنار آیس کریم هوس (خانه بستنی) 

2) سرسره تربیولونس | Turbulence

سرسره تربیولنس یکی از جدیدترین های پارک آبی اکشن است که حجم غلیظی از آدرنالین را حواله رگ های شما می کند. بد نیست بدانید تربیولنس تنها سرسره در نوع خودش در کشور بلغارستان است که در انتها به سیاه چاله ای کلاسیک ختم می شود. سرسره تربیولنس، U شکل است، سرعتی برابر با 42 کیلومتر در ساعت را به شما هدیه می دهد و چندین بار شما را بالا و پایین می برد. 

ارتفاع: 15 متر

سرعت: 42 کیلومتر بر ساعت

سطح هیجان: بالا

محدودیت قد: مجاز برای افراد بالای 130 سانتی متر

مکان: کنار کافه چارلزبرگ

Photo by : Unknown

3) سرسره کامیکازه | Kamikadze

اگر از طرفداران درجه یک پارک های آبی هستید، حتما با سرسره های کامیکازه آشنایی دارید. سرسره هایی با ارتفاع بالا و شیب بسیار زیاد که گویی عمودی اند و حتا نگاه کردن به آن ها، وحشت را به دل راه می دهد. با همه این ها سر خوردن از چنین سرسره هایی، درست همان چیزی است که یک عاشق آدرنالین می خواهد: ترکیب جذاب سرعت با هیجان در کسری از ثانیه!

با یک بار سر خوردن از کامیکازه، دل تان می خواهد باری دیگر نیز آن را امتحان کنید.  

ارتفاع: 18 متر

سرعت: 65 کیلومتر بر ساعت

سطح هیجان: بالا

محدودیت قد: مجاز برای افراد بالای 130 سانتی متر

مکان: کنار آیس کریم هوس (خانه بستنی) 

4) سرسره سقوط آزاد | Freefall

حالا که چند سرسره هیجان انگیز را پشت سر گذاشتید، بدن تان آمادگی این را دارد تا به سراغ غول هیجان بروید: سرسره سقوط آزاد! همان طور که نام این سرسره نشان می دهد، دیگر در این جا با سرسره ای پرشیب طرف نیستید، قرار است یک سقوط آزاد واقعی را تجربه کنید. ابتدا واقعا چند متری را سقوط می کنید و سپس بدن تان با سرسره ای شیب دار تماس پیدا می کند و باقی مسیر را با هیجان و سرعتی برابر با 65 کیلومتر در ساعت سر می خورید. همان طور که از اول اشاره شد، سرسره سقوط آزاد پارک آبی اکشن، بلندترین سرسره در نوع خود در دنیاست.

ارتفاع: 18 متر

سرعت: تا 65 کیلومتر بر ساعت

سطح هیجان: بالا

محدودیت قد: مجاز برای افراد بالای 130 سانتی متر 

مکان: کنار آیس کریم هوس (خانه بستنی) 

5) سرسره های پیچشی | Twister

گرچه سرسره های پیچشی ارتفاع چندانی ندارند؛ اما سرعت نسبتا بالا و مسیر طولانی سرسره ها، یک سر خوردن متفاوت را برای شما رقم می زنند. برای آن که سرسره های پیچشی را پیدا کنید، کافی است به دنبال دو سرسره سبز و قرمز باشید که گویی به دور هم پیچیده شده اند. 

ارتفاع: 15 متر

سرعت: تا 45 کیلومتر بر ساعت

سطح هیجان: بالا

محدودیت قد: مجاز برای افراد بالای 130 سانتی متر

مکان: در نزدیکی ورودی پارک آبی و در کنار سرسره نیاگارا

Photo by : Unknown

6) ترن آبی آپ هیل | Uphil Navigator

ترن آبی آپ هیل، تجربه متفاوتی از پارک آبی را برای شما به ارمغان می آورد. در واقع با انتخاب این ترن آبی، یکی از ترین های «اکشن» را تجربه خواهید کرد. ابتدا لازم است 99 پله این برج را پشت سر بگذارید و ارتفاعی 20 متری بالا بروید. سپس سرسره ای عمودی و پُرشیب با طول 160 متری اش شما را به دل هیجان فرا می خواند.

ارتفاع: 20 متر

طول: 165 متر

سرعت: تا 65 کیلومتر بر ساعت

زمان سر خوردن: 40 ثانیه

سطح هیجان: بالا

محدودیت قد: مجاز برای افراد بالای 130 سانتی متر

مکان: کنار آیس کریم هوس (خانه بستنی) 

7) سرسره هیدروهوت | Hydrohute

پس از چند سرسره فوق العاده، شاید گمان کنید که دیگر هیجان پارک آبی اکشن ته کشیده است؛ اما خبر خوبی برای شما داریم. سرسره هیدروهوت، سرسره ای سبز رنگ و سرپوشیده است که گرچه طول چندانی ندارد؛ اما با سرعت و فشاری بالا شما را در طی مسیر می راند. در واقع تفاوت سرسره هیدروهوت با دیگر سرسره ها آن است که در این جا این فشار آب است که باعث سر خوردن شما در سرسره می شود. 

ارتفاع: 18 متر

سرعت: تا 60 کیلومتر بر ساعت

سطح هیجان: بالا

محدودیت قد: مجاز برای افراد بالای 130 سانتی متر 

مکان: کنار آیس کریم هوس (خانه بستنی) 

8) سرسره چندتایی | Multislide

سرسره های چندتایی پارک آبی اکشن قدری سطح هیجان را کاهش می دهند و این فرصت را برای طیف بیشتری از مردم ایجاد می کنند تا با این سرسره ها تفریح کنند. در این سرسره های سفید و قرمز، فراز و نشیب بسیار را تجربه می کنید و با سرعتی 35 کیلومتر در ساعت سر می خورید.

ارتفاع: 15 متر

سرعت: تا 35 کیلومتر بر ساعت

سطح هیجان: متوسط

محدودیت قد: مجاز برای افراد بالای 130 سانتی متر 

مکان: کنار کیوسک کوکا کولا

Photo by : Unknown

بخش خانوادگی

بخش خانوادگی مجموعه اکشن در خود 5 بازی را جای داده است.

1) سرسره بزرگ | Giant Slide

برای تفریح در سرسره بزرگ، می توانید خانوادگی اقدام کنید و سوار تیوپ های دو نفره شوید. پیچش ها و سرعت این سرسره چندان زیاد نیست و بنابراین یک سرسره سواری مفرح در انتظار شماست.

ارتفاع: 16 متر

سطح هیجان: متوسط

محدودیت قد: افراد زیر 130 سانتی متر تنها با همراهی بزرگترها مجاز به استفاده از رودخانه آرام هستند.

مکان: کنار فست فود مجموعه

Photo by : Unknown

2) سرسره های هیدورتیوب | Hydrotube

سرسره های هیدروتیوب برای نوجوانان و بزرگسالانِ دوستدار هیجان پیشنهاد می شود. پیچ و خم، شیب و سرعت قابل قبولش، هیجانی کوتاه اما دوست داشتنی را رقم می زنند. این سرسره ها به دو رنگ سبز و قرمز هستند و درست در کنار استخر مرکزی مجموعه قرار دارند. 

ارتفاع: 15 متر

سرعت: 35 کیلومتر بر ساعت

سطح هیجان: متوسط

محدودیت قد: مجاز برای افراد بالای 130 سانتی متر

مکان: استخر مرکزی در کنار سرسره نیاگارا

Photo by : Unknown

3) سرسره نیاگارا | Niagara

برای آن که سرسره سواری در نیاگارا را تصور کنید، می توانید به قایق سواری بر روی یک آبشار 15 متری فکر کنید. سوار بر قایق نشسته اید و تلاطم رود خروشان شما را پیش می برد... چیزی به محل ریزش آبشار نمانده و باید سفت قایق را بچسبید! بله! سرسره نیاگارا همانند آبشاری جذاب است که با فرودی هیجان انگیز شما را بدرقه می کند. 

جالب است بدانید در میان سرسره های بخش خانوادگی، سرسره نیاگارا همیشه محبوب ترین بخش بوده و بیشترین امتیاز را از بازدیدکنندگان خود دریافت کرده است.

ارتفاع: 15 متر

سطح هیجان: متوسط

محدودیت قد: مجاز برای افراد بالای 130 سانتی متر

مکان: سرسره ای بزرگ و زرد رنگ و در میان سرسره های پیچشی و چندتایی

4) سرسره سیاه چاله | Black Hole

 سرسره سیاه چاله، تونلی بزرگ، سرپوشیده و مشکی رنگ است که با طول عجیب و غریبش شما را به دنیایی از ناشناخته ها فرا می خواند. در این مسیر طولانی، چشم چشم را نمی بینید و گاه نورپردازی هایی، مسیر را تزیین می کنند؛ اما هرگز نخواهید دانست چه در پیش روی شما می گذرد: لحظه ای با شیب ناگهانی سرسره غافل گیر می شوید و لحظه ای دیگر با پیچ و خم های هیجان انگیز سرسره. 

ارتفاع: 16 متر

طول: 150 متر

سطح هیجان: متوسط

محدودیت قد: مجاز برای افراد بالای 130 سانتی متر

مکان: لوله بزرگ کنار فست فود مجموعه

5) رودخانه دیوانه | Crazy River

رودخانه دیوانه یکی دیگر از سرسره های خوب مجموعه است که هیجان را با دُزی نه چندان بالا به شما اهدا می کند. 

ارتفاع: 16 متر

طول: 80 متر

سطح هیجان: متوسط

محدودیت قد: مجاز برای افراد بالای 130 سانتی متر

مکان: کنار فست فود مجموعه

بخش آرامش

6 بخش دوست داشتنی در این بین دیده می شود:

1) استخر موج | Wave Pool

استخر موج جایی است که برای استراحت و یا گذران لحظاتی هیجان انگیز می توانید به سراغش بروید. اگر می خواهید پس از چند سرسره هیجان انگیز به خودتان آسان بگیرید، در انتهای استخر بمانید. اگر هم هنوز بدن جوان شما هیجان را به چالش می کشد و به این زودی ها خسته نشدید، قدری نزدیک تر بروید تا با موج های کوچک و بزرگ استخر دست و پنجه نرم کنید. 

همچنین خوب است بدانید در اطراف این استخر، تخت هایی پلاستیکی به نام «سانبد» به چشم می خورند که برای استراحت و آفتاب گرفتن می توانید روی‌شان حساب کنید. 

سطح هیجان: پایین

محدودیت قد: افراد زیر 130 سانتی متر تنها با همراهی بزرگترها مجاز به استفاده از استخر موج هستند.

مکان: در کنار باغ وحش کوچک، پشت استخر کودکان

Photo by : Unknown

2) استخر بزرگسالان

در این بخش مجموعه ای از استخرها به چشم می خورد که مخصوص استفاده بزرگسالان است. استخرهای جکوزی، ماساژ آبی و کم عمق این فرصت را برای شما ایجاد می کنند تا به دور از شلوغی و هیجان، استراحت کنید. 

سطح هیجان: پایین

محدودیت قد: افراد زیر 130 سانتی متر تنها با همراهی بزرگترها مجاز به استفاده از رودخانه آرام هستند.

مکان: کنار رستوران ا لا کارت و کیوسک کوکاکولا

Photo by : Unknown

3) رودخانه آرام | Lazy River

رودخانه آرام پس از چند ساعت بالا و پایین رفتن از سرسره های هیجان انگیز پارک آبی اکشن، گزینه جذابی برای رفع خستگی محسوب می شود. کافیست روی تیوب خود بنشینید و بدن تان را به جریان ملایم آب بسپارید. نزدیک 20 دقیقه طول می کشد تا در رودخانه آرام یک دور بزنید، البته پس از یک دور مجبور نیستید که رودخانه را ترک کنید و هر چقدر تمایل دارید، از آرامش این جا لذت ببرید.

سطح هیجان: پایین

محدودیت قد: افراد زیر 130 سانتی متر تنها با همراهی بزرگترها مجاز به استفاده از رودخانه آرام هستند.

مکان: در کنار استخر موج، باغ وحش کوچک و استخر کودکان

Photo by : Unknown

4) استخر موزیکال | Musical Pool

استخر موزیکال پارک آبی اکشن، به قدری وسعت دارد که فرصت واترپلو، ژیمناستیک آبی، شنا و بازی را برای شما فراهم می کند. وقتی در این استخر شنا می کنید، می توانید صدای دلنشین موسیقی کافه های اطراف را بشنوید و در حین شنا لذت ببرید. 

سطح هیجان: پایین

محدودیت قد: افراد زیر 130 سانتی متر تنها با همراهی بزرگترها مجاز به استفاده از رودخانه موزیکال هستند.

مکان: سمت چپ فست فود مجموعه

Photo by : Unknown

بخش کودکان

سه بخش مختلف در پارک آبی اکشن وجود دارد که مخصوص کودکان هستند.

1) جزیره ماجراجویی | Adventure Island

اگر با خانواده و بچه های قد و نیم قدتان راهی پارک آبی اکشن شده اید، بی درنگ دست همه را بگیرید و به این بخش پارک بروید. جزیره ماجراجویی جایی است که بچه ها را سوپرایز کرده و انرژی آن ها را تخلیه می کند. مزیت این بخش آن است که شما هم می توانید پا به پای بچه ها در این بخش بازی کنید و خاطره ای جذاب را به جا بگذارید. البته اگر هم بخواهید، می توانید بچه ها را برای دقایقی در این زمین بازی 3 طبقه و مهیج تنها گذاشته و خودتان با خیال راحت در چادرهای نزدیک آن استراحت کنید.

از جمله بازی ها و سرسره های جزیره ماجراجویی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دو سرسره پیچشی قرمز رنگ
 • سرسره نیمه سرپوشیده سبز رنگ
 • سرسره سرپوشیده آبی
 • سرسره نیمه سرپوشیده بنفش رنگ
 • سرسره کوچک و زردرنگ مخصوص خردسالان
 • قارچ آب پاش
 • پل طنابی
 • تونلی در طبقه دوم
 • شیرهای آب
 • آب پاش های بزرگ

سطح هیجان: پایین

محدودیت قد: بدون محدودیت و مجاز برای تمامی افراد

مکان: بخش جنوبی پارک و در کنار استخر موزیکال

Photo by : Unknown

2) استخر کودکان | Kids Pool

یکی دیگر از بخش های جذاب پارک آبی اکشن که برای کودکان در نظر گرفته شده، استخری کم عمق، ایمن و با چند مجسمه و دو سرسره کودکانه است. بنابراین با وجود این ویژگی ها، به راحتی می توانید کودکان‌تان را آزاد بگذارید تا بدون محدودیت خوش گذرانی کنند. 

سطح هیجان: پایین

محدودیت قد: بدون محدودیت و مجاز برای تمامی افراد

مکان: رو به روی کیوسک کوکاکولا

3) قلعه آبی | Water Castle

به آخرین بخش تفریحی پارک آبی اکشن رسیده ایم: قلعه ای آبی، رنگارنگ و جذاب برای کودکان. استخر این قلعه کم عمق است پس خیال تان راحت باشد. همچنین باید بدانید که آب این بخش ولرم است و بچه ها سرما نمی خورند. حالا همه چیز مهیاست تا باز هم بچه ها را آزاد بگذارید برای تفریح و خوش گذرانی. 

از جمله بخش هایی که در قلعه آبی می بینید عبارت اند از:

 • دو تونل کوچک
 • دو سرسره کوچک
 • تفنگ آب پاش
 • طناب آویزان و توپ پلاستیکی 

سطح هیجان: پایین

محدودیت قد: بدون محدودیت و مجاز برای تمامی افراد

مکان: نزدیک کیوسک کوکاکولا

Photo by : Unknown

4) تیم انیمیشن: برگزارکننده نمایش و بازی

در کنار انواع سرسره های آبی و تفریحات جذاب درون استخرها، هنوز برنامه های دیگری در پارک آبی اکشن به چشم می خورد که هم مناسب کودکان و هم مناسب بزرگترهای‌شان هستند. با مراجعه به تیم انیمیشن، می توانید در بازی های هیجان انگیزی همراه شوید و یا در مسابقات کوچکی چون واترپلو، شنا، راه رفتن روی طناب و ... شرکت کنید. از دیگر برنامه های این تیم، اجرای نمایش های سرگرم کننده و دوست داشتنی است. 

باغ وحش کوچک پارک آبی اکشن | Mini Zoo

همان طور که از ابتدا اشاره کردیم، باغ وحش کوچکی در پارک آبی اکشن وجود دارد که می تواند برای شما و کودکان‌تان سرگرم کننده باشد. در این مجموعه پرندگان زیبایی چون طاووس، قوی مشکی، اردک، قرقاول، غاز، شترمرغ و ... را خواهید دید. همچنین در کنار پرنده ها، حیواناتی مانند بز، گوسفند، خوک و اسبچه شتلند را در این باغ وحش کوچک نگهداری می کنند. 

رستوران ها و کافه ها در پارک آبی اکشن

اگر به دنبال یک وقت گذرانی خوشمزه هستید و یا احتیاج دارید برای نشاط و هیجان بیشتر، سوخت گیری کنید، یک راست بروید سمت رستوران ها و کافه ها. در پارک آبی اکشن بلغارستان چندین رستوران، فست فود، کافه و ... دیده می شود که می توانند رنگ و بوی خوشمزه ای به خاطرات‌تان ببخشند. این رستوران ها و کافه ها عبارت اند از:

 • رستوران ا لا کارت | A La Cart Restaurant
 • فست فود مجموعه
 • خانه بستنی | Ice Cream House
 • کافه کارلزبرگ | Carlsberg
 • کیوسک کوکا کولا

رستوران ا لا کارت | A La Cart Restaurant

زمان ناهار فرا رسیده و می توانید برای صرف غذایی خوشمزه به سراغ رستوران ا لا کارت بروید. در این رستوران انواعی از غذاهای مدیترانه ای، پاستا و دسرهای خوشمزه را خواهید یافت. با نگاهی به منوی رستوران، انتخاب های متنوعی از غذاهای دریایی، گوشتی و گیاهی را می بینید و بنابراین دست بازی برای شکم گردی دارید. در کنار انواع خوراک ها، نوشیدنی های سرد و سالادهای تازه را می توانید به جمع خوشمزه های خود بیفزایید. 

رستوران ا لا کارت، گنجایشی 250 نفره دارد و با فضای دلنشینش با آغوش باز پذیرای مهمانان است.

برخی از غذاهای رستوران عبارت اند از: انواع غذاهای باربیکیو، انواع استیک، انواع استیک مرغ، انواع غذاهای دریایی، انواع پاستا، انواع سوپ و پیش غذا، انواع دسر

فست فود | Fast Food

اگر از طرفداران غذاهای فست فودی مانند برگرهای آبدار و پیتزاهای جذاب هستید، سری به فست فود پارک آبی اکشن بزنید. خبر خوش آن که در منوی این فست فود، برگرهای گیاهی نیز جای دارند و ساندویچ های متنوعی چون ساندویچ سالامی، هات داگ نیز عرضه می شوند.

برای دسر خود می توانید روی دونات ها و یا پنکیک های آمریکایی حساب باز کنید و همچنین از انواع نوشیدنی های غیر الکلی، آبمیوه ها، سیب زمینی سرخ شده، چیپس و بستنی لذت ببرید. 

مکان: فست فود مجموعه را درست در کنار رستوران ا لا کارت خواهید دید.

خانه بستنی | Ice Cream House

 لذت خوردن بستنی در هوای گرم تابستان و در کنار استخرهای آب خنک را نمی توان از دست داد. خانه بستنی مجموعه آبی اکشن هم جایی است که می توانید طیف متنوعی از بستنی ها و کیک های خوشمزه را برای خودتان تهیه کنید و به روز گرم تابستانی و تفریح آبی خود، رنگ خوشمزه ای بزنید. تنوع بستنی های این بخش قطعا شما را شگفت زده می کند، چرا که بستنی های شکلاتی، میوه ای، شیری، بیسکویتی و ... انتظار شما را می کشند. همچنین خوب است بدانید خانه بستنی پارک آبی اکشن روزانه بستنی های مختلفی را در منوی خود جای می دهد و هر بار با دستانی پر از بستنی های جذاب به سراغ مشتریان می رود.

بد نیست بدانید خانه بستنی گنجایش 30 نفر دارد و صندلی هایش در دور تا دور استخر به چشم می خورد.

مکان: در هنگام ورود به مجموعه، سمت چپ خانه بستنی را خواهید دید.

کیوسک کوکاکولا | Coca Cola

بزرگترین کافه ای که در مرکز پارک آبی اکشن قرار دارد، کیسوک کوکاکولاست که گنجایش قابل قبولی برابر با 100 نفر و تنوع خوبی دارد. از این کیوسک می توانید طیف متنوعی از بستنی ها، نوشیدنی های غیر الکلی، آبمیوه ها، میلک شیک، نوشیدنی های کافئین دار و چیپس و ساندویچ را تهیه کنید.

مکان: رو به روی ورودی اصلی

امکانات و خدمات در پارک آبی اکشن

در پارک آبی اکشن، مجموعه ای از امکانات و خدمات ارایه می شود که همگی برای راحتی و رفاه بازدیدکنندگان هستند. این امکانات عبارت اند از:

 • اتاق تعویض لباس و دوش: پس از ورود به مجموعه، 50 متر به سمت جنوبی پارک بروید تا اتاق های تعویض لباس و دوش ها را ببینید.
 • کمد و گاوصندوق: در هنگام ورود به پارک آبی و با تعویض لباس، می توانید برای نگهداری وسایل خود از کمدهای مجموعه استفاده کنید. هزینه هر کمد برای یک روز برابر با undefined است. در صورتی که وسایل ارزشمندی همراه شماست که بابت نگهداری از آن ها در کمدها، خیال تان راحت نیست، توصیه می کنیم از گاوصندوق های مجموعه استفاده کنید. هزینه گاوصندوق ها برابر با undefined است. پس از ورود، کمدها و گاوصندوق ها را در سمت راست خود خواهید دید.
 • تخت و چتر: در تمام طول مدت حضور در پارک آبی اکشن، می توانید به رایگان از تخت ها و چترها استفاده کرده و استراحت کنید.
 • پارکینگ: اگر با ماشین شخصی و یا اجاره ای به پارک آبی اکشن می روید، خوب است بدانید که پارکینگی رایگان با گنجایش 150 جاپارک در این مجموعه برای پارک ماشین ها در نظر گرفته شده اند. اگر در هنگام مراجعه پارکینگ مجموعه جای خالی نداشت، می توانید به سراغ پارکینگی دیگر در نزدیکی پارک آبی اکشن بروید.
 • فروشگاه: در پارک آبی اکشن فروشگاهی وجود دارد که می توانید لوازم مورد نیاز خود مانند لباس شنا، کرم ضدآفتاب، عینک و ... را از آن تهیه کرده و یا یادگاری های کوچکی از بلغارستان را به خانه ببرید. 
 • فروشگاه عکس و خدمات جانبی: در تمام مدتی که در پارک آبی اکشن هستید، عکاسی حرفه ای از شما عکس تهیه می کند که با مراجعه به این فروشگاه می توانید عکس های خود را خریداری کنید و یا آن ها را روی CD تحویل بگیرید. در صورتی که حتا به دوربین، باتری و یا سایر لوازم جانبی دوربین احتیاج داشتید، سری به این فروشگاه بزنید. 
 • مرکز اطلاعات بازدیدکنندگان: برای کمک گرفتن از مسوولان و یا یافتن پاسخ سوال های خود، می توانید سری به مرکز اطلاعات بازدیدکنندگان بزنید. 
 • خودپرداز: اگر کارت های اعتباری بانک های بین المللی را دارید، خوب است بدانید که دستگاه های خودپردازهای پارک در قسمت ورودی قرار دارند. 
 • کمک های اولیه: در صورتی که به شخصی از افراد حاضر در پارک آبی به کمکی پزشکی و دارویی احتیاج داشت، مسوولان و کارمندان با استفاده از جعبه های کمک اولیه به سراغ فرد موردنظر خواهند رفت. 
 • برگزاری جشن تولد: پارک آبی اکشن در ارایه امکانات از هم رده های جهانی خود کم نمی آورد و به این ترتیب می توانید برای جشن تولدی متفاوت، به پارک آبی اکشن فکر کنید. 
Photo by : Unknown

اطلاعات بازدید از پارک آبی اکشن بلغارستان

از آن جا که پارک آبی اکشن مجموعه ای روباز است، طبیعی است که این پارک آبی در تمام طول سال فعالیت نداشته باشد. در این جا با روزها و ساعات کاری این مجموعه و هزینه های ورود آشنا می شویم.

روزهای کاری:

 • نخستین روز کاری 2019: 18 می (28 اردیبهشت 1398)
 • آخرین روز کاری 2019: 22 سپتامبر (31 شهریور 1398)

ساعت کاری:

تاریخ

ساعت کاری

18 می تا 7 ژوئن 2019 (28 اردیبهشت تا 17 خرداد 1398)

10:00 تا 16:30

8 تا 30 ژوئن (17 خرداد تا 9 تیر)

10:00 تا 18:00

15 جولای تا 20 آگوست (24 تیر تا 29 مرداد)

10:00 تا 18:30

21 آگوست تا 6 سپتامبر (30 مرداد تا 15 شهریور)

10:00 تا 18:00

7 تا 22 سپتامبر 2018 (16 شهریور تا 31 شهریور 1398)

10:00 تا 16:30

هزینه ورود:

بلیت روزانه تابستان 10:00 تا 18:00

بلیت عصرانه تابستان 15:00 تا 18:00

بلیت روزانه سایر اوقات

بزرگسالان

21.47 یورو (601,000 تومان)

16.36 یورو (458,000 تومان)

17.38 یورو (486,000 تومان)

کودکان (افراد بین 90 تا 130 cm)

10.74 یورو (300,000 تومان)

8.18 یورو (229,000 تومان)

8.69 یورو (243,000 تومان)

کهنسالان (بالای 60 سال)

10.74 یورو (300,000 تومان)

8.18 یورو (229,000 تومان)

8.69 یورو (243,000 تومان)

نکات مهم:

 • ورود خردسالان (افراد زیر 90 سانتی متر) رایگان است.
 • به غیر از بلیت های عادی مجموعه، پارک آبی اکشن بلیت های آنلاین، خانوادگی، گروهی و بلیت های آخر هفته را نیز ارائه می کند. 
 • منظور از سایر اوقات در جدول هزینه های ورود، فاصله بین 19 می تا 3 ژوئن (29 اردیبهشت تا 13 خرداد 1397) و 8 سپتامبر تا 28 سپتامبر (17 شهریور تا 6 مهر 1397) است. 
 • تمام بازی های پارک آبی 15 دقیقه بعد از گشایش مجموعه آغاز به کار می کنند و فعالیت آن ها تا 15 دقیقه پیش از پایان ساعت کار ادامه خواهد داشت. 
 • پارک آبی اکشن حق خود می داند به جهت شرایط نامساعد جوی، ساعت کاری پارک را حتا بدون هیچ گونه اطلاعیه ای تغییر دهد. 
 • باجه فروش بلیت مجموعه از 15 دقیقه پیش از گشایش پارک آبی آغاز به کار می کند و تا یک ساعت پیش از بسته شدن فعالیت دارد.
 • در زمان هایی از سال، احتمال دارد برخی از بازی ها به صورت موقتی بسته باشند. 
Photo by : Unknown

مسیر و دسترسی به پارک آبی اکشن بلغارستان

پارک آبی اکشن بلغارستان در اقامتگاه ساحلی سانی بیچ (Sunny Beach)، در فاصله 100 کیلومتری از شهر زیبا و ساحلی وارنا و 35 کیلومتری شمال بورگاس قرار دارد. در صورتی که شهر محل اقامت شما وارناست، برای دسترسی به این پارک آبی و اقامتگاه سانی بیچ می توانید از اتوبوس ها یا تاکسی های خصوصی استفاده کنید. با اتوبوس در حدود 1 ساعت و نیم در راه خواهید بود و هزینه ای در حدود 7.67 یورو (214,000 تومان) دارد. اگر بخواهید با تاکسی های خصوصی این راه را طی کنید، حدود یک ساعت در راه خواهید بود و البته هزینه بیشتری در حدود 60 یورو (1,680,000 تومان)  تا undefined در انتظار شماست.

پس از رسیدن به اقامتگاه ساحلی سانی بیچ، می توانید روی سرویس های رایگان مجموعه حساب کنید.  

در ادامه مسیرها و ایستگاه های هر یک را می توانید ببینید.

مسیر شماره 1 - از شهر سوتی ولاس | St. Vlas

مسیر شماره 2 - از اقامتگاه سانی بیچ

مسیر شماره 3 - از شهر نسبار | Nessebar

مسیر شماره 4 - از روستای راودا | Ravda

مسیر شماره 5 - از اقامتگاه ساحلی النیت | Elenite Resort

شماره های تماس: برای اطلاع از ساعت حرکت سرویس ها از شماره های تماس و یا دیگر اطلاعات تماس استفاده کنید. 

 • 666 1 999 88 359+
 • 236 26 554 359+

آدرس: بلغارستان، بورگاس، اقامتگاه ساحلی سانی بیچ

Address: Sunny Beach Resort ,Burgas, Bulgaria

Photo by : Unknown

جاذبه های اطراف پارک آبی اکشن

 • پیست کارتینگ سانی بیچ | Sunny Beach Karting Track: فاصله 1.2 کیلومتر
 • لونا پارک سانی بیچ | Sunny Beach Luna Park: فاصله 2.4 کیلومتر
 • اقامتگاه ساحلی نسبار | Nessebar: فاصله 6.5 کیلومتر
 • پارک شتر سانی بیچ | Camel Park Sunny Beach: فاصله 7.7 کیلومتر
 • پارک آبی آکوا پارادایس | Aqua Paradise: فاصله 8.6
پیست کارتینگ سانی بیچ
لونا پارک سانی بیچ

قوانین و دانستنی های پارک آبی اکشن بلغارستان

 1.  در پارک آبی اکشن بلغارستان قوانین و مقرراتی وجود دارد که برای حفظ ایمنی بازدیدکنندگان تدوین شده است:
 2. پیش از ورود به پارک آبی، کارکنان مجموعه تمام مهمانان و وسایل‌شان را می گردند. وسایل ممنوعه نباید همراه مهمانان باشد.
 3. در همه نقاط پارک آبی، حواس تان به بچه ها باشد و از توجه به آن ها غافل نشوید. طبیعتا تعداد کودکان و خردسالان آن قدر زیاد است که غریق نجات های مجموعه نمی توانند حواس‌شان به همه باشد و از همه به نحو احسن مراقبت کنند. 
 4. قبل از شروع هر بازی، به تمام علایم و توضیحات توجه کنید. در کنار تمام سرسره ها شرایط لازم برای هر بازی درج شده و بازی های ممنوعه برای افراد مختلف ذکر شده است. حتما به محدودیت های قد و وزن هر یک توجه کنید.
 5. به استخرهای عمیق و کم عمق توجه داشته باشید.
 6. در هنگام راه رفتن در مجموعه، به سطوح خیس توجه کنید و با احتیاط راه بروید.
 7. از پریدن در استخرهای کم عمق خودداری کنید.
 8. به حرف ها و نکات غریق نجات های پارک آبی توجه کنید.
 9. تمام کودکان زیر 8 سال لازم است با فردی بزرگتر از 16 سال همراهی شوند. 
 10. هر بزرگسال تنها می تواند مراقبت از 2 کودک زیر 8 سال را به عهده داشته باشد.
 11. کودکان زیر 4 سال در هنگام حضور در استخر لازم است همراه با یک بزرگتر باشند. 
 12. کودکان 8 سال یا بزرگتری که شنا بلد نیستند، لازم است برای شنا در استخر با بزرگتری همراهی شوند.
 13. لطفا توجه کنید که تمام قوانین و علایم درج شده در اتاق تعویض لباس، در سطوح شیبدار، کنار بازی ها و ... را مطالعه کرده باشید.
 14. به جهت آن که پارک آبی اکشن، فضایی خانوادگی دارد، لازم است در رابطه با پوشش خود دقت زیادی داشته باشید. لباس شنا، تی شرت و شلوارک های مناسب از آن جمله هستند. 
 15. در صورتی که از توجه به قوانین پارک خودداری و یا طوری رفتار کنید که امنیت پارک را زیر سوال ببرید، مسوولان پارک می توانند شما را از مجموعه بیرون کرده و هزینه ای نیز به شما بر نگردانند. 
 16. برای استفاده از سرسره ها و بازی ها، از همراه داشتن هر گونه عینک، ساعت و زیورآلات و ... خودداری کنید. مسوولیت گمشدن هر یک از این اشیا به عهده خودتان است. توصیه می شود برای نگهداری این اشیا از دوستان‌تان کمک بگیرید و یا آن ها را در کمدتان بگذارید. 
 17. در صورتی که یکی از فرزندان خود را گم کردید و یا از دوستان‌تان جدا شدید و نتوانستید هم دیگر را پیدا کنید، به یکی از نجات غریق ها و یا مسوولان ارشد گزارش دهید. کارکنان مجموعه، کودکان گمشده را به قسمت مدیریت و لابی پارک آبی می برند و تا آمدن خانواده صبر می کنند. 
 18. بازدیدکنندگان حق ورود به قسمت بازی ها و محدوده کارکنان را ندارند و در صورتی که در این بخش ها شی گمشده ای دارند، لازم است ابتدا به یکی از کارکنان گزارش دهند. کارکنان مربوطه پس از ساعت اداری برای پیدا کردن شی مورد نظر تلاش خود را انجام خواهند داد. در صورتی که بازدیدکنندگان پارک آبی برای ورود به محوطه ممنوعه تلاش کنند، امکان دارد از مجموعه اخراج شوند. 
 19. پارک آبی اکشن از پخش پیام های شخصی معذوریت دارد؛ اما با روی باز پذیرای پیام های مهمانان برای دیگر گروه ها در بخش اطلاعات است. 
 20. هر بلیت ورود پارک آبی اکشن تنها برای یک روز اعتبار دارند اما این قابلیت وجود دارد که بتوانید از پارک خارج شوید و در همان روز دوباره به دورن مجموعه برگردید. البته توجه داشته باشید که لازم است پیش از خروج دستان شما علامت گذرای شوند و در هنگام ورود دوباره، آن را نشان دهید. پس از نشان دادن مهرها، از ورودی «مراجعه دوباره» به درون پارک آبی اکشن راه خواهید یافت.
 21. اجازه ندارید هیچ گونه خوراکی و نوشیدنی های الکلی و غیر الکلی را با خود به درون پارک آبی اکشن ببرید. 
 22. ورود حیوانات خانگی به درون پارک آبی ممنوع است.
 23. با ورود به پارک آبی اکشن، این اجازه را به مسوولان پارک آبی می دهید تا از شما فیلم و عکس تهیه کرده و در صورت دلخواه از آن استفاده کنند.
 24. در صورت بارش باران پارک آبی اکشن همچنان باز خواهد بود اما شرایط جوی نامناسب ممکن است باعث بسته شدن موقتی پارک شود.
 25. در صورتی که پارک آبی اکشن در یک روز بیش از 60 دقیقه تعطیل باشد، بازدیدکنندگان می توانند بلیتی نیم بها برای پارک آبی دریافت کنند. اما اگر مدیریت پارک، مجموعه را برای یک روز کامل تعطیل کند، افرادی که رسید بلیت و یا ته بیلت خود را در آن روز نگه داشته باشند، می توانند برای یک روز دیگر بلیت پارک آبی اکشن را دریافت کنند. در هر دو حالت، بلیت ها تنها برای همان سال اعتبار دارند.
Photo by : Unknown

سخن آخر

با هم به بهترین پارک آبی کشور بلغارستان رفتیم و به تک تک بازی هایش سر زدیم. از بلندترین سرسره کامیکازه سر خوردیم و سرسره سواری در پرسرعت ترین سرسره سقوط را آزاد را در خاطر سپردیم. دست آخر هم گشتی در باغ وحش کوچک این مجموعه زدیم و شاهد بازی های هیجان انگیز و نمایش های آن بودیم.

نظر شما درباره این پارک آبی برتر چه بود؟

شما تجربه ای از گردش در پارک آبی اکشن دارید؟

دیدگاه ها و خاطرات خود را با ما در میان بگذارید و بگویید این بار به سراغ کدام یک از جاذبه های معروف بلغارستان برویم. 

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4.3

بررسی شده توسط زينب شيرازی

سهولت در دسترسی(معمولی) 3
ارزش هزینه به لذت(خوب) 4
تنوع تفریحات آبی(عالی) 5
تنوع امکانات(عالی) 5

نقاط قوت

 • چهارمین پارک آبی برتر اروپا
 • سرسره های با کیفیت
 • هزینه مناسب
 • دارای سرویس رایگان رفت و برگشت

نقاط ضعف

 • تنوع پایین رستوران و کافه
 • دسترسی نه چندان آسان از وارنا

نقد و بررسی کاربران

میانگین امتیاز کاربران

از مجموع 1 رای

3.0

خانواده

1

آیا بازدید از پارک آبی اکشن بلغارستان را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
ارزش هزینه به لذت(معمولی) 3
سهولت در دسترسی(معمولی) 3
تنوع تفریحات آبی?
کیفیت امکانات?
وضعیت بهداشتی?

پارک آبی اکشن بلغارستان را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست