کارناوال - راهنمای سفر

آرامگاه الراشد بالله اصفهان

اصفهان، خیابان سلمان فارسی، خیابان بازارچه، آرامگاه الراشد بالله

مدت پیشنهادی بازدید

30 دقیقه تا 1 ساعت

ساعت دسترسی

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

آشنایی با آرامگاه الراشد بالله اصفهان

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیر

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

آرامگاه الراشد بالله اصفهان در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

الراشد بالله فرزند المسترشد بالله یکی از خلفای عباسی در بغداد بین سالهای 529 تا 530 هجری قمری بود که با دشمنی سلاطین سلجوقی مانند سلطان محمودبن‌محمد و غیاث‌الدین مسعود بن‌محمد مواجه شد. الراشد بالله در طول دوران خلفات به مقابله با سلجوقیان پرداخت؛ اما در نهایت شکست خورد، به اصفهان گریخت و در همین شهر هم به قتل رسید. آرامگاه او در قرن ششم هجری قمری در اصفهان بنا شد. نمای خارجی و گنبد این آرامگاه مانند سایر گنبدهای دوره سلجوقی از آجر است و تزئین دیگری ندارد. در داخل نیز تمامی سطح گنبد با گل سفید پوشیده شده است. همچنین کتیبه ای به خط کوفی درون این بقعه به چشم می خورد که آیات قرآن روی آن نقش بسته است. در داخل این بنا دو قبر با ضریح چوپی قرار دارد که اهالی آن را قبر دو نفر از سادات بزرگوار به نام‌های «شاهزاده ابراهیم» و «حسین بن زید بن حسن بن علی» می‌‌دانند و برخی دیگر نیز بر این باورند که این بنا آرامگاه راشد بالله است. در مورد این که راشد در اصفهان کشته شده شکی نیست؛ اما در اینکه مدفن وی کجاست اختلاف نظر وجود دارد. این بنا متعلق به دوره سلجوقیان است و نام آن از تاریخ ۱۰ خرداد ۱۳۸۲ با شماره ۹۰۹۶ در فهرست آثار ملی ایران قرار دارد.

 

انتشار

09 فروردین 1399

به روز رسانی

27 خرداد 1399

نقد و بررسی کاربران

آرامگاه الراشد بالله اصفهان را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست