کارناوال - راهنمای سفر

کاخ موزه نظامی انزلی

بندر انزلی، خیابان تکاوران، کاخ موزه بندر انزلی

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 2 ساعت

ساعت دسترسی

امروز شنبه صبح 08:30 تا 13:00, شب 16:00 تا 20:00

شماره تماس

هزینه

5000 تومان

آشنایی با کاخ موزه نظامی انزلی

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیر

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

کاخ موزه نظامی انزلی در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

یکی از دیدنی‌های بندرانزلی که شاید کمتر کسی آن را بشناسد کاخ موزه نظامی است. این عمارت زیبا که به کاخ میان‌پشته هم معروف است به دست معماران خوش‌ذوق ایرانی و بین سال‌های 1308 تا 1314، همزمان با دوره رضاخان ساخته شده است. جالب است بدانید که این کاخ در ابتدا به یک تاجر روس به نام «آکاکی مفدیوویچ خوشتاریا» تعلق داشت؛ از اولین کسانی که برق را وارد ایران کرد. می‌گویند در شب‌های تاریکی که هیچ خانه‌ای برق نداشت، عمارت خوشتاریا به زیبایی می‌درخشیده است. زمانی که رضاخان برای اولین بار به این شهر سفر می‌کند مجذوب کاخ می‌شود و خوشتاریا کاخ را به شاه ایران پیشکش می‌کند.

این بنای زیبا بعد از پشت سر گذاشتن اتفاقات بسیار از جمله آتش سوزی، در نهایت در سال 1367 توسط نیروی دریایی شمال بازسازی و به به موزه نظامی بدل شد. 

وقتی به بازدید از این عمارت 2طبقه می‌روید در همان محوطه با چندین ماکت از ناو، تانک، توپ و سلاح‌های سنگین و نیمه‌سنگین روبرو می‌شود. بازدید از این ادوات جنگی شما را نیرویی دریایی کشورمان بیشتر آشنا می‌کند. 

به محض ورود به داخل کاخ هم بدون شک مجذوب معماری و هنر به کار رفته در آن می‌شود؛ گچبری‌ها و نقاشی‌هایی که اوج هنر و ظرافت سازندگان را به چشم می‌بینید. از دیگر دیدنی‌های این موزه می‌توان به رادیو ضبط مبله‌ای که هیتلر به رضا شاه هدیه داده بود،  بوفه و ظروف زیبای چینی و بلورین، چلچراغ تراشیده از چوب، میز کار چوبی رضا شاه که پایه‌هایی به شکل چهار شیر نشسته دارد، سلاح‌ها و ادوات نظامی از زمان زندیه تا دوره رضا خان، ابزار و سلاح‌های دریانوردی و لوازم غواصی و حتا یک تمساح تاکسیدرمی شده که به رضاخان هدیه کرده بودند از دیگر دیدنی‌های موزه هستند. 

انتشار

21 تیر 1399

به روز رسانی

20 تیر 1399

نقد و بررسی کاربران

کاخ موزه نظامی انزلی را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست