دشت ارغوان مشهد

استان خراسان رضوی، جاده کلاته آهن

مدت پیشنهادی بازدید

2 تا 5 ساعت

ساعت دسترسی

امروز شنبه 24 ساعته

هزینه ورودی

رایگان

آشنایی با دشت ارغوان مشهد

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

اگر ساکن مشهد هستید و یا اینکه در فصل بهار به این شهر سفر کرده اید بازدید از دشت ارغوان مشهد را حتما در بنامه خود بگنجانید که در حدود 5 کیلومتری طرقبه و در مسیر طرقدر به روستای کلاته آهن قرار دارد. دشت ارغوان، طبیعتی بی‌تکرار است که در اواسط فروردین و اوایل اردیبهشت ماه، هوش از سرتان می‌برد. همچنین در این منطقه چند برکه فصلی، و در انتهای دره، چند چشمه آب به چشم می‌خورد و همه این ها زیبایی منطقه را دوچندان می کنند و این مکان را به تفرجگاهی محبوب در فصل بهار و به خصوص ماه اردیبهشت تبدیل می‌کند. در این زمان از سال، مردم بسیاری به این منطقه می آیند تا در میان درختان ارغوان پیک نیک برپا کنند و از طبیعت تماشایی اطراف لذت ببرند. اگر هم اهل پیاده‌روی هستید می‌توانید در این طبیعت رویایی گشت‌وگذاری دلچسب را تجربه کنید.

برای آنکه به این دشت رویایی بروید از مشهد به سمت طرقبه به راه بیفتید و در انتهای محله طرقدر، وارد مسیری شوید که به سمت روستای کلاته آهن می رود. قبل از روستا ، مسیری آسفالته وجود دارد که شما را به دست می‌برد.

جالب که بدانید ارغوان گیاهی خودروست و از آن جایی که برگ‌هایی به شکل قلب دارد، به درخت عشق نیز شهرت پیدا کرده است. دشت ارغوان مشهد برترین نمونه در نوع خودش است؛ حتی به گفته شورای عالی سازمان جنگل‌ها، دشت ارغوان مشهد بی نظیرترین رویشگاه درختچه ارغوان در کل کشور است. 

انتشار

04 خرداد 1399

به روز رسانی

04 خرداد 1399

نقد و بررسی کاربران

آیا بازدید از دشت ارغوان مشهد را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
حال و هوای خوش?
نظافت و شرایط محیط زیستی?
سهولت در دسترسی?
زیبایی چشم انداز?

دشت ارغوان مشهد را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.