کارناوال - راهنمای سفر

آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا

ترکیه، آنتالیا، منطقه باستانی سریک، آسپندوس، آمفی تئاتر باستانی آسپندوس

4.6

از 5 امتیاز

میانگین نظرات 4 کاربر

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 3 ساعت

ساعت دسترسی

امروز جمعه 08:00 صبح تا 19:00

هزینه ورودی:

60 لیر ترکیه(142,800تومان)

همه چیز درباره آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

23 دی 1396

به روز رسانی

14 فروردین 1401

معرفی /

آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا | آدرس ، تصاویر و هر آنچه باید بدانید

آنتالیا شهری ساحلی و بسیار زیباست که در امتداد دریای مدیترانه قرار دارد. در چند سال گذشته، اقامتگاه های لوکسی در این دیار ساختند که باعث شهرت و آوازه آنتالیا شده اند. در آنتالیا امکانات رفاهی خوبی وجود دارد که سبب می شود همه ساله گردشگران بسیاری به این شهر ساحلی سفر کنند تا از آرامش دریا و سواحل آن لذت ببرند؛ اما آیا سفر به آنتالیا تنها به رفتن به ساحل خلاصه می شود؟!

وجود اقامتگاه ها و مراکز تفریحی متنوع، سبب شده تا تصور ما از گردش در آنتالیا به قدم زدن در سواحل و فعالیت های آبی محدود شوند؛ اما حقیقت چیز دیگری است. در شهر زیبا و خوش آب و هوای آنتالیا چند بنای دیدنی و تاریخی هم وجود دارند که می توانند اوقات خوشی را برای تان رقم بزنند. یکی از دیدنی ترین جاذبه های آنتالیا آمفی تئاتر آسپندوس نام دارد که کمی خارج از مرکز این شهر، گذر روزها را به نظاره نشسته است.امروز در کارناوال این آمفی تئاتر را برای گردش انتخاب کردیم تا کمی دیدتان را نسبت به جذابیت های آنتالیا تغییر دهیم. با ما همراه باشید.ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به آنتالیا

Photo by : Unknown

چرا آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا؟


 • از قدیمی ترین آمفی تئاترهای دنیاست.
 • از معدود بناهای تاریخی موجود در آنتالیا به شمار می آید.
 • محوطه دلبازی دارد و برای گشت و گذار مناسب است.
 • در سال 2015 میلادی نامش در فهرست جهانی یونسکو ثبت شد.
 • یکی از بهترین بناهای ساخته شده به سبک رومی در منطقه اوراسیاست.
Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

معرفی آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا | aspendos

کمی که از مرکز شهر آنتالیا و ساختمان های مدرنش فاصله بگیریم و به سوی شرق رهسپار شویم، همه چیز رنگ و بوی طبیعت به خود می گیرد. فاصله خانه ها از هم بیشتر شده و دیگر از مراکز خرید شلوغ و رنگارنگ خبری نیست. در شرق آنتالیا، منطقه ای تاریخی به نام سریک (Serik) وجود دارد که محل قرارگیری آمفی تئاتر باستانی آسپندوس است. این آمفی تئاتر در 7 کیلومتری شمال شرقی سریک قرار دارد و گوشه ای از تاریخ ترکیه را برای شما روایت می کند. بد نیست بدانید که نام آمفی تئاتر آسپندوس در سال 2015 میلادی در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسید.

برای اولین بار که با این بنای تاریخی مواجه می شوید انگار به یونان سفر کرده اید؛ زیرا سبک و سیاق این آمفی تئاتر شبیه به آن چیزی ست که همیشه از معماری های یونان و روم دیده و شنیده ایم. این بنا به صورت نیم دایره ساخته شده، قطر آن 96 متر است و ظرفیتی بالغ بر 12000 نفر دارد. پژوهش های باستان شناسان نشان می دهند که این آمفی تئاتر فوق العاده در سال 155 میلادی ساخته شده است و در ساخت آن از سبک معماری رومی پیروی کرده اند. در اصل، همه اجزای آمفی تئاترهای رومی از جنس سنگ های برش داده شده، بوده اند و برای ساخت آن ها از بَرده ها استفاده می شده است. 

در قدیم این آمفی تئاترها جایی بودند برای سرگرم کردن مردم چرا که در میان آن، گلادیاتورها (مبارزان رومی) به نبرد با یکدیگر می پرداختند و تماشاگران از دیدن جنگ آن ها با هم لذت می بردند. پس از سقوط امپراتوری روم، رفته رفته این نوع نبردها از رونق افتادند و آمفی تئاترها هم کاربری های پیشین خود را از دست دادند. سازه آسپندوس هم در طی سال های مختلف، فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشته که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا می شویم.

تاریخچه آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا

زمان ساخت این آمفی تئاتر را حدود قرن دوم میلادی می دانند. در آن دوران مارکوس آئورلیوس آنتونیوس (Marcus Aurelius Antoninus) امپراتور روم بود و هنوز شهری با عنوان آنتالیا وجود نداشت و این شهر و مناطق اطرافش با اسم پامفیلیه یا پامفیلیا شناخته می شدند.

بعضی از تاریخ شناسان نیز نام این مناطق را اساتیوادایا (Azatiwadaya) بیان کرده اند. در منابع تاریخی آمده که پامفیلیه به شرق منطقه کاراتپه (Karatepe) اتلاق می شد و از آن جایی که کاراتپه هنوز هم با همین نام شناخته می شود، بنابراین به احتمال زیاد اینجا جزوی از شهر کهن پامفیلیه بوده است.

آسپندوس یکی از مهم ترین قسمت های شهر پامفیلیه بود زیرا محلی برای تجارت نمک، روغن و پشم حیوانات به حساب می آمد. در زمان امپراتوری رومیان در این ناحیه رودی بسیار پر آب به نام یوریمدون (Eurymedon) عبور می کرد که کشتی و قایق ها از طریق آن، کالاها را به این طرف و آن طرف می بردند. به طور کلی این نواحی در زمان این پادشاهان، از رونق خوبی برخوردار بودند.

شواهد تاریخی نشان می دهند که اولین ساکنان منطقه پامفیلیه و آسپندوس یونانی ها بوده اند که بعد از جنگ معروف تروا (Trojan War) به این ناحیه آمدند و مستقر شدند. این نظریه مخالفانی هم دارد و بعضی ها می گویند که سکه های یافت شده از این نواحی نشان می دهند که فردی به نام آسپندوس در این نواحی حکمرانی می کرده که هویت آن در هاله ای از ابهام است.

بد نیست بدانید که در قرون 5 و 6 (حدود سال 546) پیش از میلاد، فارس ها بر منطقه آسپندوس تسلط داشتند؛ اما با حمله اسکندر به این نواحی مجبور به ترک آن شدند. ماجرای آسپندوس در همین جا به پایان نمی رسد بلکه پس از اسکندر هم سلوکیان، رومی ها، بیزانس ها، سلجوقیان و عثمانیان به ترتیب این دیار را به تسلط خود در آوردند. بدون شک آمفی تئاتر آسپندوس متعلق به دوران حکومت رومی ها در این ناحیه است و سازنده آن فردی یونانی به نام زنون (Zenon) بود. سکه هایی در اطراف این بنا یافت شد که اطلاعات تاریخی به دست آمده از این بنا، برگرفته از بررسی همین سکه هاست؛ سکه هایی که قدمت برخی از آن ها به 500 سال پیش از میلاد باز می گردد.

از قرن بیستم به بعد، این آمفی تئاتر محلی شد برای برگزاری جشنواره های بین المللی و نمایش رقص های باله و اپرا. دولت ترکیه از سال 1994 این جشنواره ها را سامان می دهد. در اولین سال برپایی این مراسم حدود 10،000 نفر به آمفی تئاتر آمدند و هنوز هم گاهی برنامه هایی از این دست در آمفی تئاتر آسپندوس برگزار می شوند.

هنوز هم باستان شناسان در حال پژوهش روی این آمفی تئاتر و مناطق اطرافش هستند. جدیدترین تحقیقات انجام شده توسط باستان شناسان یونسکو نشان داده است که اشیایی از عصر آهن نیز در این ناحیه وجود دارد که هنوز اطلاعات بیشتری در این مورد در دست نیست.

در ادامه بیشتر با سبک معماری این سازه آشنا می شویم.

سکه های نقره ای متعلق به سال های 333 تا 370 میلادی
Photo by : Unknown

معماری و ساخت آمفی تئاتر آسپندوس

همان طور که قبل تر هم اشاره کردیم این آمفی تئاتر در سال 155 میلادی به دست معماری یونانی ساخته شد و از نظر ظاهری شبیه به دیگر همتایان خود است. شکلی شبیه به یک بیضی نیمه یا نیم دایره دارد و بازدیدکننده ها را به یاد بنای معروف کولوسئوم در ایتالیا می اندازد.

بنای آسپندوس از چند ردیف صندلی سنگی تشکیل شده که شبیه به پله هستند و در قدیم مکانی برای نشستن تماشاچی ها بوده اند. در سطح اول این بنا چند اتاق نیز وجود دارد که برای آماده سازی گلادیاتورها و جنگجویان ساخته شده بود. در قرن سوم میلادی از این مکان به وفور برای تماشای نبردِ حیوان های وحشی و بَرده ها و سربازها استفاده می شد.

با بررسی سازه آمفی تئاتر آسپندوس متوجه می شویم که سازندگان آن بسیار هوشمند بوده اند؛ برای مثال این بنا در کوهستان قرار داشت و معماران آن، برای تامین آب این سازه با مشکل بزرگی رو به رو بودند. آن ها باید آب را 5 کیلومتر جا به جا می کردند. سختی کار در همین جا تمام نمی شد زیرا منبع آب 15 متر پایین تر از سطح آمفی تئاتر قرار داشت و سازنده ها باید آب را رو به بالا هدایت می کردند. برای حل این مشکل تدبیر جالبی اندیشیده شد. معمارها دو برج به ارتفاع 30 متر در منطقه آسپندوس ساختند. در این برج ها سنگ ریزه و زغال سنگ هایی قرار دادند تا آب را تصفیه کرده و به سراسر شهر بفرستد. این گونه نه تنها به آمفی تئاتر آسپندوس بلکه به همه منطقه آبرسانی می شد. جالب این جاست که آمفی تئاتر آسپندوس 500 متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است اما با این حال توانستند مشکل آبرسانی به آن را حل کنند.

در دوران حکومت سلجوقیان آمفی تئاتر را بازسازی کردند و از آن پس، از این بنا به عنوان کاروانسرا استفاده شد زیرا دیگر در آن زمان، تماشای نبردهای وحشیانه طرفداری نداشت. در قرن نوزدهم میلادی نیز قسمت صحنِ آسپندوس را بازسازی کردند و سایه بان هایی نیز برای رفاه بیشتر مراجعه کننده ها ساختند که چون از جنس چوب بودند، هم اکنون چیز زیادی از آن ها باقی نمانده است. گفته می شود که هر یک از سایه بان ها 8.1 متر، طول و عرض داشتند و برای استحکام بیشتر آن ها، سوراخ های بزرگی در ستون های اصلی بنا ایجاد کردند که هنوز هم قابل مشاهده هستند. این سوراخ ها تقریبا 6 وجب بالاتر از آخرین طبقه این آمفی تئاتر واقع شده اند.

در ساخت این بنا از سبک دوریک نیز استفاده شده است، این سبک معماری مختص به یونانی ها بود؛ اما هنوز هم طرفداران زیادی دارد. ستون های پر نقش و نگار و فاخر از جمله مهم ترین خصوصیت های این شیوه معماری هستند که آن ها را می توان در اغلب بناهای کهن یونانی مشاهده کرد. بالا و پایین این ستون ها نیز همگی مربعی شکل هستند. به طور کلی در این سبک به برجسته کاری و زاویه دار بودن قسمت های مختلف بنا و بخصوص ستون ها، توجه ویژه ای می شده است. دوریک یا دوریستی یکی از سه روش مهم و اساسی در معماری یونانیان باستان به شمار می آید. برای زیباتر شدن بنا از رنگ نیز غافل نبوده اند، هنوز هم در جای جای این آمفی تئاتر شاهدیم که از خطوطی به شکل زیگزاگ و به رنگ قرمز استفاده کرده اند. این خط های قرمز رنگ، روی قاب پنجره های کوچک آمفی تئاتر بیشتر به چشم می خورند.

ناگفته نماند که این آمفی تئاتر از سنگ آهک ساخته شده است و در میان دیگر همتایانش از بزرگترین ها به حساب می آید زیرا حدود 100 متر عرض و 22 متر ارتفاع دارد.

قسمت های مختلف آمفی تئاتر آسپندوس

در ادامه به بررسی قسمت های مختلف آمفی تئاتر آسپندوس می پردازیم:

1- پله ها

پله ها یا به عبارت دیگر همان ردیف های صندلی این آمفی تئاتر، جذاب ترین بخش های بنا هستند. در این بنا 41 ردیف صندلی وجود دارد که به دو دسته بالایی و پایینی تقسیم می شوند. گفته می شود که بانوان در صندلی های بالا و مردها پایین تر می نشستند به همین خاطر گاهی دیده می شود که محل نشستن خانم ها با سنگ مرمر نیز تزیین شده اند.

بد نیست بدانید که عرض هر صندلی 45 سانتیمتر است به این معنا که هر نفر 45 سانتیمتر فضا برای نشستن داشته است. پژوهش های اخیری که سازمان یونسکو روی این بنا انجام داده، نشان می دهند که ظرفیت آسپندوس 7300 تا 7600 نفر بوده است؛ اما هنوز هم بر سر این موضوع اختلاف نظر وجود دارد.

به دلیل این که تماشاگران زیادی برای تماشای برخی از نبردها در این مکان حاضر می شدند، بعد از ردیف بیستم، راه باریکی ساخته اند تا عبور و مرور حاضران آسان تر شود؛ به این راه باریک دیازوما (the diazoma) گفته می شود. بعد از دیازوما 21 ردیف دیگر صندلی برای نشستن تماشاچیان وجود دارد.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

2- صحنه نمایش

از دیگر بخش های مهم این آمفی تئاتر، صحن یا صحنه نمایش آن است که زمانی محل نبرد جنگجویان بوده و خون های زیادی در آن ریخته شده است. در بناهای رومی، اغلب این بخش را با لایه ای از چوب تزیین می کردند؛ اما در آسپندوس تزیینات چوبی دیده نمی شود و تمام قسمت صحنه نمایش، خاکی است. امروزه گروه های موسیقی و نمایشی در این قسمت به اجرای کارهای خود می پردازند. گفتنی ست که این مکان علاوه بر صحنه نمایش، محلی هم برای برپایی چوبه دار بوده و در آن، خلافکاران را به دار می کشیدند.

3- سایبان

در بالاترین طبقه این آمفی تئاتر چندین ستون زیبا به چشم می خورند که اگر با دقت بیشتری به آن ها توجه کنید، متوجه خواهید شد که در پشت آن ها راهرویی وجود دارد. در واقع این راهرو و ستون ها سایبانی بودند تا افرادی که در طبقه های بالا به تماشای نبردهای تن به تن می پرداختند، کمتر در معرض نور خورشید قرار بگیرند. با تماشای تصاویری که در ادامه قرار دادیم بیشتر می توانید شکل دقیق این قسمت را متوجه شوید.

4- اتاق ها

در بنای آمفی تئاتر آسپندوس چند اتاق تو در تو وجود دارد که امروزه از آن ها برای برگزاری نمایشگاه های موقتی استفاده می شود؛ اما در قدیم، این اتاقک ها محل نگهداری حیوانات وحشی بودند. گلادیاتورها و برده ها نیز یک یا دو روز پیش از نبردشان را در این مکان ها می گذراندند تا برای جنگ تن به تن آماده شوند.

*متاسفانه تصویر مناسبی از این بخش در دست نیست.

Photo by : Unknown

5- دیوار پشت صحنه | Scaenae

اگر به عکس ها دقت کنید، خواهید دید که در پس زمینه صحنه نمایش این سازه، دیواری بلند وجود دارد که پر است از تزیینات و گچ بری های ریز و درشت. در معماری رومی و یونانی به این قسمت از بنای آمفی تئاتر ها "Scaenae" یا دیوار پشت صحنه گفته می شد. این دیوار در آسپندوس سه ورودی و خروجی دارد که یک درِ آن اصلی و بزرگ و دو درِ دیگر کوچک و تقریبا پنهان هستند. پادشاهان نیز از همین در بزرگ وارد آمفی تئاتر می شدند. دو برج هم در دو سوی این قسمت به چشم می خورند که هم جنبه زیبایی داشته اند و هم برای بالا بردن استحکام بنا آن ها را ساخته اند. برخی اعتقاد دارند که چنین ستون هایی تنها در بناهای امپراتوران به چشم می خورد. در بناهای یونانی، معمارانِ به نام، اسم خود را در کتیبه ای در قسمت پایینی این ستون ها ثبت می کردند تا یادشان برای همیشه جاودان بماند.

6- راهروها

آمفی تئاتر آسپندوس پر است از راهرو های پیچ در پیچ. این راهروها سقف های بلندی دارند و به صورت قوس دار (شبیه به نعل اسب) ساخته شده اند و از بالا تا پایین، تماما سنگی هستند. این گذرگاه ها را با شمشیر و مشعل های کوچک و بزرگ تزیین می کردند. وجود چنین راهروهایی باعث می شد تا مراجعان با سرعت بیشتری به صندلی مورد نظرشان برسند و آسان تر هم از بنا خارج شوند. سلجوقیان این راه های نعلی شکل را مرمت کرده اند و چیزی که امروز شاهد آن هستید، حاصل بازسازی های این سلسله است. هم اکنون به راهروهای این آمفی تئاتر غار نیز گفته می شود.

مسیر و نقشه

خوشبختانه برای ورود به آمفی تئاتر آسپندوس نیاز به پرداخت هیچ گونه هزینه و خرید بلیتی ندارید. اگر علاقه مندید که به همراه تورهای گردشگری از این بنای دیدنی بازدید کنید باید هزینه تورها را بپردازید که قیمت آن ها بنابر میزان امکاناتی که در اختیار شما قرار می دهند بسیار متغیر است.

بهترین راه برای رسیدن به آسپندوس، استفاده از ترنسفرِ تورهای گردشگری است؛ اما اگر می خواهید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید باید یکی از راه های زیر را برگزینید:

با تاکسی:

استفاده از تاکسی در آنتالیا بسیار رایج است و از هر نقطه ای از شهر می توانید برای رسیدن به آسپندوس تاکسی بگیرید.

با مترو:

متاسفانه ایستگاه متروی نزدیکی به این بنای تاریخی وجود ندارد.

با اتوبوس: 

بهترین وسیله نقلیه عمومی برای رسیدن به این آمفی تئاتر اتوبوس است. در فاصله 550 متری از این بنا ایستگاه اتوبوسی به نام آسپندوس وجود دارد که اگر از آن پیاده شوید، تنها با پیمودن چند قدم، به این جاذبه می رسید.

برای آشنایی بیشتر با خیابان و جاده های نزدیک به آسپندوس از نقشه کارناوال کمک بگیرید.

ساعت های بازدید: 

 • بین ماه های آپریل تا اکتبر: 08:00 الی 19:00
 • بین ماه های نوامبر تا مارس: 08:30 الی 17:00

هزینه بازدید: 60 لیر ترکیه (142,800 تومان)

آدرس: ترکیه، آنتالیا، منطقه باستانی سریک، آسپندوس

.Address: Aspendos, Serik, Turkey

Photo by : Unknown

به تماشای ویدیو آمفی تئاتر آسپندوس بنشینید

حقایقی جالب درباره آمفی تئاتر آسپندوس

در این بخش می خواهیم چند نکته کوتاه و جالب دیگر را هم در رابطه با این بنای تاریخی برای تان بازگو کنیم.

 • این روزها بنای آسپندوس را با نام آمفی تئاتر آنتالیا یا آمفی تئاتر باستانی می شناسند و کمتر کسی نام اصلی آن را می داند.
 • برخی می گویند که این مکان ظرفیتی بالغ بر 15000 نفر دارد و بعضی دیگر عدد 12000 را بیان می کنند.
 • اغلب در فصل بهار و ماه های نخستین تابستان در این جا نمایش هایی برپا می شود تا گردشگران به دیدن آسپندوس بیایند.
 • سه آبشار بزرگ آنتالیا در نزدیکی بنای آسپندوس قرار دارند و احتمالا در گذشته آب مورد نیاز مردمان ساکن در منطقه آسپندوس را تامین می کردند.
 • شواهدی وجود دارد که طبق آن ها، هیتی ها بنیان گذاران منطقه آسپندوس بوده اند. آن ها در منطقه های میان رودان، آناتولی (ترکیه امروزی) و سوریه می زیستند.
 • در دوران بیزانس هنوز منطقه آسپندوس پر رونق بود.
 • امروزه محلی ها منطقه آسپندوس را با نام های بلکین (Belkis) یا بلکیز (Belkiz) می شناسند.
 • منطقه آسپندوس یکی از اولین شهرهای دنیا بود که در آن سکه ضرب می شد و سکه ها هم اغلب از جنس نقره بودند.
 • کتیبه ای در این بنا پیدا شده است که روی آن چنین چیزی نوشته اند: برادران ثروتمند این بنا را ساختند و آن را به خدایان شهر تقدیم کردند.
 • در سال 1200 یک بار آمفی تئاتر آسپندوس را بازسازی کردند که در این بازسازی کاشی کاری هایی به بنا اضافه شد که نشان دهنده شکوه و عظمت پادشاهای سلجوقیان بود.
 • برخی از پادشاهان، خواستگارهای دختران شان را مجبور می کردند که در آسپندوس به جنگ با یکدیگر بپردازند تا فرد شجاع تر انتخاب شود.
Photo by : Unknown

سخن آخر

با هم گشتی زدیم در یکی از منحصر به فردترین آمفی تئاترهای کهن دنیا. سالانه به طور میانگین 400.000 نفر از آمفی تئاتر آسپندوس دیدن می کنند که برای بنایی تاریخی آن هم در آنتالیا تعداد زیادی به حساب می آید. بنابراین پیشنهاد می کنیم که در سفرتان به شهر زیبای آنتالیا در کنار ساحل گردی از این آمفی تئاتر کم نظیر هم دیدن کنید.

نظرتان درباره این مطلب را با ما در میان بگذارید.

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4.5

بررسی شده توسط زهرا میرزایی

ارزش تاریخی(عالی) 5
شرایط نگهداری و مرمت(عالی) 5
تنوع و کیفیت امکانات(خوب) 4
دسترسی به وسایل حمل‌و‌نقل عمومی(خوب) 4
ارزش معماری(عالی) 5

نقاط قوت

 • یکی از قدیمی ترین آمفی تئاترهای دنیا
 • از میراث جهانی یونسکو
 • یکی از بهترین بناهای ساخته شده به سبک رومی در منطقه اوراسیا

نقاط ضعف

 • کمبود امکانات رفاهی

نقد و بررسی کاربران

میانگین امتیاز کاربران

از مجموع 4 رای

4.6

دوستان

1

آیا بازدید از آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
طراحی مسیر بازدید(عالی) 4.6
کیفیت عملکرد راهنما(عالی) 4.9
دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی(خوب) 4.3

آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
بهنام تقوى

4.7

چقدر شبيه كلوسئوم ايتالياست

انتشار: 02 فروردین 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟
Sasan

4.2

انتاليا شايد جدا از تبليغاتى كه ميشه مثل دبى و تايلند ..نباشه البته هرجایی یکسری ویژگیها رو داره . هرشهری هم جاذبه های خودش رو . درسته خیلی ها آنتالیا رو شاید برای تفریحات هتل بیشترمثلا انتخاب می کنن اما همین آنتالیا مثلا ازبندرقدیمی با کشتی میره طرف کمر خب برای یکسری ها این جذابه و جالب . خود بندرقدیمی آنتالیا جای جالبی هست که ارزش دیدن و بازدید داره

سفر با دوستان
تجربه سفر Sasan به آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا

انتشار: 22 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
Tahoora

سفر به آنتالیا از جمله رویایی ترین سفرهاییه که من خیلی دوست دارم سفر کنم

4.5

اما با این وضع دلار اصلا نمیتونیم فکرش رو هم بکنیم

انتشار: 22 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست