معرفی کوتاه

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

سطح هزینه:
رایگان
ساعت دسترسی:
امروز سه‌شنبه 24 ساعته
مدت زمان پیشنهادی:
30 دقیقه تا 1 ساعت
آدرس:
استان تهران، شهر تهران، میدان آزادی

در صف نقد و بررسی کارناوال

نقد و بررسی کاربران

Lynn CHEN
Arta Puladi

میدان آزادی از شاخص ترین جاذبه های شهر تهران به شمار می رود و هر ساله گردشگران بسیاری را برای قدم زدن و تماشای برج آزادی به سوی خود می کشاند. این میدان بیضی شکل به همراه برج آزادی در زمان حکومت پهلوی و به مناسبت جشن های 2500 ساله در سال 1350 ساخته شد.

جاذبه های این میدان تنها به برج آزادی ختم نمی شود؛ خانه فرهنگ ایرانسرا نیز یکی دیگر از دیدنی های میدان آزادی به حساب می آید. خانه فرهنگ ایرانسرا بیش از 20 غرفه را در خود جای داده است که بر روی عرضه، آموزش و نمایش هنرهای ملی ایران تمرکز دارند. در این مجتمع فرهنگی-هنری امکان خرید سوغات و صنایع دستی نیز برای گردشگران مهیا است. همچنین در سال های اخیر، یک تندیس جالب هم به میدان افزوده اند که در میان مردم با عنوان مجسمه سِلفی شناخته می شود. این مجسمه در ضلع جنوبی میدان آزادی، درست رو به روی برج، قرار دارد. 

در آخر خوبست بدانید در حال حاضر میدان آزادی به عنوان بزرگترین میدان در پایتخت شناخته می شود و بعد از نقش جهان اصفهان، دومین میدان بزرگ کشور است. این مکان از شرق به خیابان آزادی، از شمال به بزرگراه محمدعلی جناح، از غرب به بزرگراه لشگری (جاده مخصوص کرج) و از جنوب به بزرگراه آیت‌الله سعیدی پیوند خورده است و در نزدیکی آن خطوط تاکسی، اتوبوس و بی آر تی قرار دارند.

نقد و بررسی کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.