استریت فود باب همایون تهران

معرفی کوتاه

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

ساعت دسترسی:
امروز چهارشنبه 24 ساعته
مدت زمان پیشنهادی:
1 تا 2 ساعت
آدرس:
استان تهران، شهر تهران، ضلع غربی میدان امام خمینی

در صف نقد و بررسی کارناوال

نقد و بررسی کاربران

M.Hossein Movahedinejad | Tasnim News
Alireza Keikha
M.Hossein Movahedinejad | Tasnim News

پیاده راه باب همایون، یکی از قدیمی ترین خیابان های شهر تهران است و در بخش تاریخی پایتخت قرار دارد. به تازگی بخشی از این خیابان، همچون خیابان سی تیر، به دکه های اغذیه فروشی اختصاص پیدا کرده و نام این خیابان را بیش از پیش بر سر زبان ها انداخته است. اگر از سمت میدان امام خمینی به باب همایون بروید، خیلی زود با راسته غذاهای خیابانی مواجه می شوید؛ جایی که کمتر کسی می تواند به سادگی از آن عبور کند و برای خرید یک سمبوسه داغ یا بلال زغالی وسوسه نشود. همچنین در این بخش از خیابان باب همایون، سوغات و صنایع دستی، آجیل، دم نوش های دلچسب و ... فروخته می شود، زورخانه ای هم در این راسته وجود دارد که حال و هوای ایران قدیم را برای رهگذران تداعی می کند، از دیگر دیدنی های این جا نیز باید به سالن نمایشی اشاره کرد که فیلم های نوستالژیک و خاطره انگیز را به نمایش در می آورد. همه این ها، بخش شمالی باب همایون را به شکل یک بازارچه سنتی تماشایی و پر از سرگرمی و خوراکی های خوشمزه تبدیل کرده اند. 

خوبست بدانید در شمال خیابان ایستگاه متروی امام خمینی قرار دارد و از جنوب به خیابان صوراسرافیل و ساختمان وزارت دارایی منتهی می شود.

انتشار

18 تیر 1398

به روز رسانی

18 تیر 1398

نقد و بررسی کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.