منطقه گردشگری ملی بابا امان بجنورد

استان خراسان شمالی، کیلومتر 13 بزرگراه بجنورد به شیروان

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

2 تا 10 ساعت

ساعت دسترسی

امروز شنبه 24 ساعته

هزینه ورودی

رایگان

آشنایی با منطقه گردشگری ملی بابا امان بجنورد

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

منطقه گردشگری ملی بابا امان بجنورد در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

باباامان یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین پارک‌های کشورمان به شمار می‌رود که در حدود 18 کیلومتری شهرستان بجنورد و در نزدیکی روستایی به همین نامِ باباامان واقع شده است. این تفرجگاه برای استراحت و تفریح زائرانی که به زیارت حرم مطهر امام رضا (ع) می‌روند بسیار مناسب است و آن‌ها می‌توانند در این مکان نفسی تازه کنند و حتا شب را برای اقامت در اینجا سپری کنند؛ البته این پارک به ویژه در روزهای تعطیل بسیار شلوغ می‌شود و شاید مکانی برای برپایی چادر و اقامت در آن نتوان پیدا کرد. 

فضای تفرجگاه باباامان به صورت یک پارك جنگلی و با تعدادی استخر تماشایی‌ست؛ آب استخرهای این مکان از چشمه‌هایی تامین می‌شود که از درون کوه می‌جوشند، به طوری که این آب در استخرهای با اختلاف سطح جاری می‌شود و آبشارهای مصنوعی زیبایی را به وجود می‌آورد. در فضای جنگلی پارک باباامان حدود چهار هزار اصله درخت همچون زبان گنجشک، بوته‌های تمشک وحشی، چنار، زالزالک، اقاقیا و زردآلو به چشم می‌خورد و همه این‌ها، چشم‌اندازی زیبا را رقم زده‌اند. از طرفی قرارگیری این تفرجگاه درون این طبیعت دلپذیر خاطره‌ای خوش برای کسانی می‌سازد که در این مکان اقامت و شب را سپری می‌کنند. 

داخل پارک باباامان امکانات تفریحی و اقامتی خوبی برای مسافران و زائران فراهم آمده است که از جمله‌شان می‌توان به چند کافه و رستوران، مسجد، مجتمع اقامتی، سینما 6 بعدی، متل، باشگاه پینت بال و ... اشاره کرد. همچنین علاقه‌مندان به ماهیگیری می‌توانند به کنار یکی از سرشاخه‌های رودخانه اترک بروند که از کنار این پارک می‌گذرد و ماهیگیری کنند. از دیگر ویژگی‌های شاخص گردشگاه باباامان باید به وجود منطقه حیات وحشی در قسمت غربی پارک اشاره کرد. در این قسمت از پارک حیواناتی نظیر گوزن زرد، قوچ‌، میش و آهو در فضای باز می‌چرند و گردشگران می‌توانند از پشت فنس‌ها به تماشای آن‌ها بپردازند. نمایشگاه‌های فصلی صنایع دستی هم از دیگر بخش های مهم پارک باباامان است که فرصت خرید سوغاتی‌های جذاب را برای مسافران فراهم می‌کند. 

در ضمن باید ذکر کنیم در کنار تفرجگاه باباامان، بقعه‌ای منسوب به شاهزاده اسماعیل فرزند امام موسی کاظم (ع) وجود دارد که با نام امامزاده باباامان از آن یاد می‌کنند و زائران حرم امام رضا، فرصت زیارت از این مکان را نیز دارند. 

اطلاعات پینت بال:

هر نفر برای دو ساعت: 9,000 تومان، ساعت کاری از 8 صبح تا 24

انتشار

13 خرداد 1399

به روز رسانی

13 خرداد 1399

نقد و بررسی کاربران

آیا بازدید از منطقه گردشگری ملی بابا امان بجنورد را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
حال و هوای خوش?
سهولت در دسترسی?
نظافت و شرایط محیط زیستی?
کیفیت امکانات?
تنوع امکانات?

منطقه گردشگری ملی بابا امان بجنورد را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET