کارناوال - راهنمای سفر

پارک ملی بمو شیراز

30 کیلومتری شمال شرق شیراز، بخش زرقان، بزرگراه شیراز-مرودشت

مدت پیشنهادی بازدید

2 تا 4 ساعت

ساعت دسترسی

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

ورودی

رایگان

آشنایی با پارک ملی بمو شیراز

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

پارک ملی بمو شیراز در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

بمو نام یکی از پارک های ملی ایران است که در 27 کیلومتری زرقان از بخش های شهرستان شیراز قرار گرفته است. این پارک ملی نام خود را از کوه بمو در همین منطقه گرفته است که به نوعی بلندترین نقطه این منطقه محسوب می شود. مساحت کلی این پارک ملی چیزی حدود 48000 هکتار بوده و به وسیله جاده شیراز-اصفهان به دو بخش شرقی- غربی تقسیم می شود. بمو در میان رشته کوه های زاگرس قرار گرفته و طبیعت آن ترکیب زیبایی از دامنه های زاگرس و جنوب ایران است که زیبایی این منطقه را چند برابر می کند. پارک بمو در اصل دشتی است که در میان کوه قرار گرفته و این شرایط از وجود حیواناتی مثل قوچ، میش، بز، پاژن وحشی و ... در دامنه کوه ها و تپه ماهور ها خبر می دهد که با رفتن به این پارک می توانید از نزدیک از آن ها دیدن و در شرایطی خاص آن ها را لمس کنید؛ البته باید توجه داشته باشید که در این پارک ملی، هم گونه های متعدد جانوری و هم گیاهی مثل شکرتیغال شیرازی، سیاه فندق، چلیپای اصفهانی و... زیست می کنند.

اگر در این منطقه، بهار زودرس اتفاق بیفتد پارک ملی بمو مملو از گل های پامچال، لاله و شقایق وحشی می شود که در نوع خود بسیار زیبا و چشم نواز است. در کنار تمام جذابیت هایی که این منطقه حفاظت شده دارد در ابتدای ورود به محدوده می توانید از موزه تاریخ طبیعی منطقه نیز بازدید کنید. در این موزه مجموعه ای از حیوانات بومی تاکسیدرمی شده بومی در معرض نمایش قرار دارد که می توانید از آن ها بازدید کنید.

نکته: پارک ملی بمو به دو بخش "تفرجگاه و موزه حیات وحش" و بخش "تفرجگاهی گسترده" تقسیم می شود. توجه داشته باشید که برای بازدید از بخش تفرجگاه گسترده به دریافت مجوز از سازمان حفاظت از محیط زیست استان فارس نیاز دارید. نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که بخش موزه فقط در ایام عید و برای بازدیدهای گروهی باز است.

انتشار

25 اسفند 1397

به روز رسانی

25 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

نتیجه نقد و بررسی کاربران

مسیر دسترسی?
سطح امنیت?
نظافت و شرایط محیط زیستی?
امکانات اولیه?
حال و هوای خوش?

ثبت دیدگاه و امتیاز

آیا بازدید از پارک ملی بمو شیراز را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
برای آپلود تصویر به اینجا بکشید و رها کنید
جدیدترین نقد
کاربر مهمان

سلام

با اینکه راه طولانی بود چند بار رفتم بسته بوده و نگهبان اجازه ورود نداد و موزه ش تعطیله همیشه . حتما زنگ بزنید و برید

سفر با خانواده
تجربه سفر کاربر مهمان به پارک ملی بمو شیراز

انتشار: 18 مرداد 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

جدید ترین پرسش
پرسش و پاسخی موجود نیست

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.