پارک ملی بوجاق

استان گیلان، شهرستان آستانه اشرفیه، شهر کیاشهر، بندر کیاشهر، پارک ملی بوجاق

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 2 ساعت

ساعت دسترسی

امروز دوشنبه 24 ساعته

آشنایی با پارک ملی بوجاق

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

پارک ملی بوجاق در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

یکی از زیباترین پارک‌هایی که در شمال شرقی شهرستان رشت قرار دارد، منطقه حفاظت شده بوجاق است. این پارک نخستین پارک ملی خشکی - دریایی ایران است. این پارک حدود 3260 هکتار مساحت دارد که از این مقدار 1600 هکتار محوطه دریایی، حدود 160 هکتار محوطه تالابی و مابقی خشکی شامل زمین‌های ساحلی، جلگه‌ای و علفزار است.

پارک ملی بوجاق، سایت مهم پرنده‌نگری ایران، زیستگاه مهم پرندگان و آبزیان به حساب می‌آید و بیش از ۵۰ گونه آبزی، ۲۰ گونه پرنده بومی و ۲۴۸ گونه گیاهی در این منطقه شناسایی شده است. این پارک لاگون کیاشهر و دلتای رودخانه سفیدرود را در خود جای داده و از سه تالابِ کیاشهر در شرق، بوجاق در غرب و ۲۲ بهمن در مرکز تشکیل شده است. پارک ملی کیاشهر نیز در فاصله نزدیکی از پارک بوجاق قرار دارد.

اگر علاقمند به دیدن پرندگان هستید بهترین فصل پاییز و زمستان خواهد بود چرا که در این زمان از سال چیزی بیش از 200 گونه پرنده مهاجر مهمان تالاب می‌شوند.البته در فصول بهار و تابستان هم می‌توانید از سرسبزی و موجودات بومی تالاب لذت ببرید. با کمی قدم زدن، در انتهای پارک به دریا می‌رسید و می‌توانید طعم تمشک‌هایی که بوته‌های آن تقریبا همه جا به چشم می‌خورند را بچشید. از آنجا که این پارک در بندر کیاشهر است پس از عبور از نیزارها و گذر از پل چوبی، قایق سواری در تالاب و رسیدن به دریا هم جذابیت زیادی دارد. جالب که بدانید تنها پستاندار دریای خزر یعنی فک خزری هم در این محدوده زندگی می‌کند.

انتشار

24 اسفند 1398

به روز رسانی

24 اسفند 1398

نقد و بررسی کاربران

آیا بازدید از پارک ملی بوجاق را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
نظافت و شرایط محیط زیستی?
حال و هوای خوش?

پارک ملی بوجاق را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET