کارناوال - راهنمای سفر

باغ های گل بوچارت

کانادا، خلیج برنتوود، خیابان بنونوتو ۸۰۰

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

3 تا 4 ساعت

ساعت دسترسی

امروز دوشنبه 9:00 صبح تا 16:00

شماره تماس

هزینه ورودی بزرگسالان:

25.1 دلار(1,320,511تومان)

هزینه ورودی کودکان:

2 دلار(105,220تومان)

همه چیز درباره باغ های گل بوچارت

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

08 مرداد 1396

به روز رسانی

04 آذر 1398

معرفی /

باغ های گل بوچارت | بهشت کانادا

اگر می شد به سال ها پیش بازگشت و از بالا به کره زمین نگریست، به راحتی می‌دیدید که زمانی تنها پهنه سبزی بود و دیگر هیچ. خبری از سازه های دست ساز نبود و سیمانی صورت زمین را نخراشیده بود. اما روزگار به همین منوال نگذشت و بشر در علم و فناوری پیشرفت کرد و روز به روز به تسخیر زمین زیر پایش افزود. روزی رسید که ایستاد، نگاهی به اطراف کرد و جز ناهمگونی و بی تعادلی در زمینی که پیش تر سمفونی دلبرانه ای از هماهنگی و رنگ و طراوت بود، ندید.

و انسان برای بازگردان پهنه سبز دوست داشتنی اش دست به کار شد و باغات و پارک های دست ساز را ایجاد کرد. 

باغ های بوچارت نمونه به جایی از تلاش برای بازگرداندن نظم و آرامش سابق به بی تعادلی زمخت قبلی است. بوچارت مجموعه عظیم و باشکوهی‌  است از گل ها و گیاهان، که به جرأت می توان گفت در نوع خود بی نظیرند. باغات وسیع 22 هکتاری بوچارت یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در شهر ویکتوریا، استان بریتیش کلمبیا و کشور کاناداست که نامش به نیکی در میان سایت های مشهوری چون سی ان ان و نشنال جئوگرافیک برده می شود. این باغ ها که مجموعه ای از نمایشگاه های دائمی گل هستند، سالانه بیش از یک میلیون نفر بازدید کننده دارند و در سال 2004 به ثبت ملی کشور کانادا رسیدند. 

همراه با کارناوال به گردشی در میان طبیعتی مملو از گل های هزار رنگ باغ بوچارت بیایید. 

Photo by : Unknown

چرا باغات بوچارت؟


- باغ های بوچارت از وسیع ترین و جذاب ترین باغات گل جهان هستند.

- یکی از مشهورترین جاذبه های کشور کانادا محسوب می شوند.

- برای بازدید از باغات بوچارت هر زمانی مناسب است و در هر فصلی با گل های زیبایی رو به رو می شوید.

- سالانه بیش از 1 میلیون نفر به بازدید باغات بوچارت می روند.

- مجموعه جذابی از گل و گیاهان مختلف را می توانید از نزدیک بازدید کنید.

- امکانات رفاهی قابل قبولی دارد و بازدید شما را راحت تر می کند.

Photo by : Unknown

آشنایی با باغات بوچارت | Butchart Gardens

جالب است بدانید که زمانی باغ های بوچارت تنها یک معدن سنگ متروکه و خالی بودند که به همت بانو بوچارت و همسرش به این چنین باغ عظیم و زیبایی بدل شد. رابرت پیم بوچارت یکی از پیشگامان صنعت سیمان در آمریکای شمالی بود، او در سال 1904 کارخانه سیمان و معدن سنگی در غرب منطقه ساحلی کانادا در استان بریتیش کلمبیا احداث کرد. به این ترتیب خانواده بوچارت نیز در نزدیکی این معدنِ سنگ، خانه ای ساخته و در اطراف آن به کاشت نخودفرنگی شیرین و بوته های گل رز مشغول شدند. پس از آن که آقای بوچارت کاملا تمام رسوبات آهکی معدن را مورد استفاده قرار داد، همسر خوش ذوق و قریحه اش، جنی در سال 1909 به جهت زیباسازی فضا به کاشت گیاهان مختلف در معدن خالی و متروکه اقدام کرد.

از آن جا که به سبب استخراج زیاد سطح زمین معدن کاملا پایین رفته بود، جنی بوچارت برای تسطیح زمین چندین تن خاک را با گاری و اسب از مناطق اطراف به معدن متروکه برد تا سطح زمین را برای کاشت گیاهان آماده کند. به این ترتیب با تلاش های خانم خانواده بوچارت، معدنی خالی و بلااستفاده به باغ سانکن بدل شد. در فواصل سال های 1906 تا 1929 بود که خانواده بوچارت باغ ژاپنی را در کنار دریا، و باغ ایتالیایی را در زمین سابق تنیس خانه خود ساختند و بعدها نیز باغ گل رز را به مجموعه منحصر به فرد خود اضافه کردند. پس از آن آقای بوچارت نیز پرندگانی از سرتاسر دنیا جمع آوری کرد تا مجموعه بی نظیر خود را تکمیل کند. بعدها گسترش و نوسازی این باغ به عهده نوه و نتیجه بوچارت گذاشته شد که هر دو به نحو نیکویی در آبادانی باغ تلاش کردند.

خوب است بدانید که امروزه این باغات زیبا و وسیع گل هنوز هم در مالکیت خانواده بوچارت هستند و اداره آن در حال حاضر به عهده نتیجه این خانواده، رابین لی کلارک است. 

بخش ‌های مختلف باغ بوچارت

باغ بوچارت در واقع از 6 باغ مختلف ساخته شده که هر کدام ویژگی ها، گیاهان و معماری مخصوص به خود را دارند. 

این باغ ها از این قرارند :

1- باغ سانکن | Sunken Garden

در میان دیوارهای وسیع، بسترهای باشکوهی از گل های یک ساله و چند ساله به چشم می‌خورد و درختان شکوفه دار و درختچه های دلنواز، گل ها را احاطه کرده اند. صخره ای مرکزی و پوشیده از گل، آبنمای راس و گیاهان تالابی باغ سانکن، همه و همه از ویژگی های منحصر بفرد این بخش از باغ بوچارت هستند. 

خوب است بدانید که باغ سانکن نخستین بخش ساخته شده از باغات بوچارت است که احداث آن در سال 1921 به اتمام رسید. از مزایای این باغ وجود راه هایی برای حرکت آسان ویلچیر است که دسترسی کم توانان جسمی را به باغ بوچارت آسان می‌سازد. 

Photo by : Unknown

2- بخش چمنزار | Concert Lawn Walk 

یا عبور از باغ سانکن به بخش چمنزار باغ بوچارت وارد خواهید شد و در بدو ورود با غرفه گنبدی شکل مخصوص کودکان مواجه خواهید شد. با ورود به این اتاق گیاهان زیبا  و چرخ فلک چوبی رز توجه تان را جلب می‌کند. گرچه نام کودکان را بر روی این غرفه گذاشته شده است، اما برای ورود محدودیت سنی وجود ندارد. فضای دوستانه و شاد این مکان، غرفه را به مکانی مناسب برای برگزاری جشن تولد کودکان و مناسبت های مشابه بدل می‌کند. 

علاوه بر این ها دو تیرک چوبی با ظاهری نمادین در زمین آتش بازی باغ بوچارت دیده می‌شود. از زمین آتش بازی، شما می‌توانید دور تا دور چمن زار قدم بزنید و از دیدن یکی از زیباترین باغچه های کوکب در منطقه لذت دو چندان ببرید. باغچه های کوکب باغ بوچارت در طی فصول تابستان و پاییز برپاست. 

یکی از کاربری های اصلی چمنزار باغ، برگزاری کنسرت ها و نمایش ها در فضای باز این باغ است، که برای شما این امکان را فراهم می‌ آورد تا بر روی چمن ها بنشینید و یا زیر انداز بیاندازید و از کنسرت ها در میان طبیعت دلپذیر باغ لذت ببرید. 

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

3- باغ رز | Rose Garden

در کنار بخش چمن زار باغ بوچارت، پیش از همه کمانی پوشیده از رزهایی با رنگ روشن و عطری شیرین به استقبال شما می‌آید که در تابستان و اوایل پاییز قابل مشاهده است. علاوه بر این باغچه ای مملو از رزهای رونده، پرگل و رنگین به شکوه باغ افزوده اند. خانواده بوچارت در سال 1929، باغ سبزیجات آشپزخانه خود را به باغی از رز بدل کردند.

 نکته جالب توجه باغ رز بوچارت، وجود نام علمی، واریته (یا زیر گونه، در رده بندی گیاهان کاربرد دارد) و زیستگاه هر گل رز در کنار هر بوته است. از میان راه هایی مزین به گل رز بگذرید و خود را به آبنمای قورباغه و چشمه‌ی محبوب «آرزو» برسانید. در هنگام خروج از باغ رز، آبنمای برنزی و وسیع خاویار به چشم می‌خورد. 

Photo by : Unknown

4- باغ ژاپنی | Japanese Garden

دروازه توری «Torii» ورودی باغ ژاپنی بوچارت را کاملا متمایز کرده است و راه هایی با پیچ های آرام و مزین به شقایق آبی هیمالیایی شما را به درون باغ ژاپنی هدایت می‌کنند و آبراه ها و حوض های زیبای ژاپنی طراوت و آرامش را به شما هدیه می‌دهند. صدای ملیح و موزون درختان افرای ژاپنی و راش در آرامش روح افزای باغ دخیل اند. 

اگر در تابستان به بازدید باغ زاپنی بوچارت رفته اید، تور قایق سواری را از دست ندهید. 

باغ ژاپنی بوچارت به همت جنی بوچارت و ایسابورو کیشیدا، طراح معروف باغ ژاپنی در سال 1906 ساخته شد. برای اطلاعات بیش تر از ساختار و فلسفه باغ ژاپنی می‌توانید به مطلب باغ ژاپنی پورتلند مراجعه کنید. 

Photo by : Unknown

5- باغ ایتالیایی | Italian Garden

پس از باغ ژاپنی، برکه پر زرق و برق ستاره در برابر چشمان تان ظاهر خواهد شد که در اصل برای مجموعه اردک های زینتی آقای بوچارت، صاحب باغ ساخته شده بود. این برکه در طول بهار، تابستان و پاییز با گل های یک ساله و رنگارنگی احاطه شده که در وسط مزین به آبنمایی قورباغه ای شکل است.

با گذر از برکه، دو ورودی کمانی شکل شما را برای ورود به باغ ایتالیایی هدایت می کنند. باغ ایتالیایی که در محل زمین تنیس خانواده بوچارت ساخته شده، طراحی و معماری پیچ در پیچی دارد و توسط طراح معروف کانادایی، ساموئل مک لار ساخته شده است.

Photo by : Unknown

6- باغ مدیترانه ای | Mediterranean Garden

 با عبور از باغ ایتالیایی، تونل کوتاهی شما را به سمت پیازا و مجسمه برنزی و فلورانسی  گراز تاکا می‌رساند. هزاران بازدید کننده به امید دست یافتن به خوش شانسی، بر مجسمه تاکا دست می‌کشند و به همین سبب پوزه مجسمه برنزی را کاملا صاف و صیقلی خواهید دید.

با برگشت به سمت میدان چاه و پارکینگ ها، باغ مدیترانه ای بوچارت را خواهید دید. باغ مدیترانه ای با آن که وسعت زیادی ندارد، اما شگفتی و زیبایی را در برابر چشمانتان به تصویر می‌کشد. ترکیب دلربایی از درختان و گیاهان سرسبز، شاداب و منحصربفردی که از سراسر دنیا گرد آمده اند، پیش روی شماست. 

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

7- باغ سرپوشیده بهاری | Spring Prelude Indoor Garden

در زمستان که باغ رنگ و روی بهاری و چهره سبز تابستانه اش را ندارد، به باغ سرپوشیده بهاری بروید تا خاطرات این فصل رنگین را برای خود بازخوانی کنید. باغی زیبا و وسیع و سرپوشیده که با بسترهایی از گل های ارکیده و نرگس آراسته شده و با ورود به آن لحظه ای نمی گذرد که زمستان را به فراموشی خواهید سپرد. 

یکی از ابتکارات جالب باغ بوچارت، ایجاد این باغ داخلی در سرمای زمستان است. در این باغ با بستری از گل های نرگس، سوسن و آزالیا و برکه ای کوچک و آبنما رو به رو خواهید شد و می‌توانید در فواصل 15 ژانویه تا 15 مارچ (26 دی تا 25 اسفند)، از این باغ در فضای داخلی رستوران بلو پاپی لذت ببرید. ساعات بازدید از باغ به استقبال بهار 9 صبح تا 16:30 است.

زمان بازدید: زمستان ها، 15 ژانویه تا 15 مارچ (26 دی تا 25 اسفند)

ساعات بازدید: 9 تا 16:30

8- نمایشگاه تاریخی

نمایشگاه تاریخی باغات بوچارت که در اقامتگاه سابق خانواده مالک باغات برگزار می‌شود، در واقع مجموعه ای از لوازم خانگی بوچارت و وسایلی است که در ساخت این باغ زیبا و وسیع دخیل بودند. خوب است بدانید که تمام این لوازم به دهه ابتدایی سال 1900 مربوط می‌شوند.

این نمایشگاه تنها در زمستان ها بازدید عمومی دارد.

Photo by : Unknown

تفریحات باغ بوچارت 

باغ های بوچارت همان قدر که وسیع است، جاذبه های مختلف و گسترده ای نیز دارد. جدا از تفریحاتی چون پیاده روی و پیک نیک در طبیعت دل انگیز باغ و ثبت این لحظات خوش در قاب دوربین، تفریحات دیگری نیز در این باغ ها امکان پذیر است. 

1- گشت و گذار درون باغ بوچارت

اگر بخواهید در کنار خانواده و فرزندان تان به گردش در میان بخش ها و طبیعت دلربای باغ بپردازید، بروشوری از اطلاعات و جرئیات تاریخی در اختیار شما گذاشته می‌شود و همچنین برگه هایی برای کودکان در نظر گرفته شده تا با نقاشی و بازی قدری به طبیعت نزدیک تر شوند. چندین مکان برای تعویض پوشک کودک درون فضای باغ تعبیه شده و نیمکت های بسیاری نیز برای استراحت خانواده ها در میان راه در نظر گرفته شده است. جالب است بدانید چندین درخت کهن سال درون باغ بوچارت وجود دارد که به نام «فسیل زنده» شناخته می‌شود. برای پیدا کردن این درختان نیز می‌توانید از بروشورهای باغ استفاده کنید. 

Photo by : Unknown

2- قایق سواری در باغات بوچارت

 در طی گشتی 45 دقیقه ای می‌توانید از مناظر و حیات وحش منطقه تاد اینلت و خلیج برنتوود لذت ببرید. شاید باور نکنید که قرار است در طی این گردش حیواناتی چون فک، ماهی‌خوار، عقاب و سمور دریایی را در زیستگاه طبیعی خودشان ببینید. همچنین اطلاعاتی از معدن سنگ آهنک سابق و منطقه سیمان مجاورش به دست خواهید آورد.

هزینه

شروع حرکت قایق ها هر روز از ساعت 11 قبل از ظهر آغاز شده و هر نیم ساعت یک قایق کروز از اسکله حرکت می‌کند. در حال حاضر هزینه بلیت برای بزرگسالان حدود 18.8 دلار (989,068 تومان) ، نوجوانان 14.8 دلار (778,628 تومان) و کودکان 11.8 دلار (620,798 تومان) است. 

Photo by : Unknown

3- پرنده نگری در باغ بوچارت 

در زمانی که خانم بوچارت در حال احداث و گسترش باغات بوچارت بود، آقای بوچارت سرگرم جمع آوری مجموعه ای از پرندگان زینتی مانند طوطی خانگی بود و البته اردک هایی به برکه ستاره و چند طاووس به چمنزار جلویی خانه افزود. همچنین تعدادی قفس باشکوه برای کبوترهای باغ در محل کنونی باغ بگونیا ایجاد کرد. امروزه نیز شما امکانش را دارید تا از نزدیک پرندگان باغ بوچارت را ببینید. علاوه بر این خوب است بدانید که در میان درختان و گل ها و گیاهان باغ، پرندگان دیگری نیز به چشم می خورد.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

4- تور گلخانه‌های باغ بوچارت

یکی از پر بازدیدترین بخش های باغ، 26 گلخانه‌ ی باغ بوچارت است که در طول سال تنها در طی ماه نوامبر (اواسط آبان تا آذر) برای بازدید عموم باز است. تمام گل ها و گیاهان باغ بوچارت در این گلخانه های 0.8 هکتاری تولید می‌شوند. برای بازدید از این بخش باغ بوچارت می‌توانید از پیش در تورهای گردش در گلخانه ثبت نام کنید. خود تورها هزینه ای ندارند، اما نیاز است برای ورود به گلخانه هزینه ای بپردازید. 

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

5- کنسرت های باغ بوچارت

یکی از جذاب ترین اتفاقات هر تابستان در باغ بوچارت، برگزاری کنسرت های مختلف است که در میان فستیوالی از عطر و بوی گل ها، می توانید به آواز خوشایند خواننده های حرفه ای گوش بسپارید. 

این اجراهای موسیقی در فضای باز باغ بوچارت و در طی ماه های جولای و سپتامبر (مرداد و شهریور) برگزار می شود. خوب است بدانید که برای ورود به این کنسرت ها باید هزینه ها را به صورت جداگانه بپردازید.

از آن جا که فضای نشستن شما روی چمن های باغ است، برای خود زیر انداز ببرید و فارغ از صندلی و تشریفات سالن کنسرت ها، اجرایی جذاب را در مکانی دلپذیر و متفاوت تجربه کنید.

برای اطلاع از برنامه کنسرت های باغ بوچارت اینجا را ببینید.

Photo by : Unknown

6- اسکیت روی یخ

 اسکیت روی یخ در باغ بوچارت یکی از تفریحات دلپذیر و زمستانی این باغ است. از اول دسامبر تا ششم ژانویه می‌توانید برای اسکیت روی یخ باغ بوچارت بلیت رزرو کنید. هر تایم اسکیت روی یخ 40 دقیقه است و این پیست اسکی 70 نفر ظرفیت دارد. 

هزینه:

اجاره اسکیت ها: 3 دلار (157,830 تومان)

بزرگسالان (بالای 18 سال): 5 دلار (263,050 تومان)

نوجوانان (13 تا 17 سال): 4 دلار (210,440 تومان)

کودکان (زیر 12 سال): 3 دلار (157,830 تومان)

Photo by : Unknown

7- تماشای آتش بازی

 تمام شنبه شب های تابستانی می توانید برای بازدید از آتش بازی های هیجان انگیز بوچارت، روی چمن ها دراز بکشید و به آسمان خیره شوید و فارغ از هر چیز دیگری، یک شب متفاوت را در میان گل ها و گیاهان باغ برای خود رقم بزنید. 

البته می توانید با پرداخت هزینه ای، از خدمات خصوصی و وی آی پی بوچارت نیز برای تماشای آتش بازی ها استفاده کنید. به این ترتیب می توانید زودتر وارد جایگاه شوید و صندلی مشخص خود را داشته باشید. البته مزیت های وی آی پی به همین جا ختم نمی شود و حتی در پارکینگ هم یک جای پارک اختصاصی برای شما در نظر گرفته می شود. 

خوب است بدانید در صورتی که هزینه بلیت ورودی را قبلا پرداخته اید و خودتان وارد باغ شده و بسته وی آی پی را در باغ بوچارت خریداری کنید، هزینه این بسته قدری کم تر خواهد بود.

هزینه ها:

تماشای آتش بازی ها در قسمت چمنی: رایگان

بسته وی آی پی بزرگسالان: 200 دلار (10,522,000 تومان) به همراه مالیات

بسته وی آی پی نوجوانان: 186 دلار (9,785,460 تومان) به همراه مالیات

بسته وی آی پی کودکان: 173 دلار (9,101,530 تومان) به همراه مالیات

خرید بسته وی آی پی پس از ورود: 170 دلار (8,943,700 تومان) به همراه مالیات

Photo by : Unknown

امکانات و خدمات باغات بوچارت

در باغ های وسیع بوچارت امکانات و خدمات رفاهی مختلفی به چشم می خورند که می توانید روی آن ها حساب کنید: 

1- محل برگزاری مراسم در باغ بوچارت

از آن جا که باغ های گل بوچارت ظاهر دل فریبی دارند، بسیاری برای برگزاری مراسم های خود به این باغ کانادایی می‌روند. 

جشن عروسی: جشن‌های عروسی تنها در فواصل 15 ژانویه تا 31 مارچ هر سال (25 دی تا 11 فروردین)، در باغ داخلی «به استقبال بهار» برگزار می‌شود. این فضا گنجایش 60 مهمان دارد و هزینه برگزاری بسته به نوع خدمات انتخابی بین 1,525 تا 1,675 دلار متفاوت است. 

جشن تولد: جشن های تولد کودکان در اتاقی خصوصی به همراه خوراکی، نوشیدنی و کیک تولد همراه است، به اضافه آن که برای استفاده از چرخ و فلک محدودیتی وجود ندارد. هزینه این پکیج برای 12 کودک زیر 12 سال 298 دلار (حدود 1 میلیون 130 هزار تومان) است که به ازای هر کودک مهمان بیش تر هزینه 13 دلار  (حدود 50 هزار تومان) دریافت می‌شود. 

هزینه استفاده از چرخ و فلک برای کودکان به صورت زیر است:

یک سواری (با مالیات): 2 دلار (105,220 تومان)

کارت برای 11 سواری (با ملیات): 20 دلار (1,052,200 تومان)

خوب است بدانید محل برگزاری جشن های تولد اتاق کارسل است، جایی که پنجره سرتاسری و شیشه‌ای اتاق، فضایی دل انگیز را برای شما به هنگام حضور در جشن فراهم می کند. 

جلسات و ملاقات رسمی: این گونه مراسم در فضایی مختص به جلسات و با طراحی رسمی برگزار می‌شود که از نوری طبیعی و مناسب بهره می‌برد و البته چشم انداز مناسبی به مناظر اطراف دارد. 

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

2- رستوران های باغ بوچارت

رستوران های باغ بوچارت درست جایی است که پس از یک گشت و گذار دلپذیر در میان گل ها و گیاهان می توانید به سراغش بروید. فرقی ندارد می خواهید وعده ناهار یا شام خود را در این رستوران ها باشید و یا برای میان وعده و تازه کردن گلو، به دنبال جایی دنج می گردید. حتی اگر حوصله فضای بسته رستوران ها و کافه ها را ندارید نیز باز هم بوچارت گزینه پیک نیک را برای شما کنار گذاشته است. همه آن چیزی که می خواهید در اینجاست:

1- رستوران داینینگ روم | Dining Room Restaurant

رستوران داینینگ روم یکی از برترین رستوران های کشور کانادا در سال 2017 است که در محل اصلی اقامت خانواده بوچارت و طبقه همکف آن دایر شده است. البته تنها فضای موجود رستوران اتاق پذیرایی خانه نیست و علاوه بر آن امکانش را دارید تا در 4 اتاق دیگر هم به صرف غذا بپردازید. از جذابیت های رستوران داینینگ روم این است که می توانید در برابر مناظر جذاب باغات ایتالیایی، چمن زار و باغ رز بوچارت وعده ای فراموش نشدنی را تجربه کنید. همچنین خوب است بدانید که از این رستوران برای برگزاری میهمانی و مجالس استفاده می‌شود و ظرفیتی بین 124-200 نفر دارد.

برای اطلاع از منو و هزینه های رستوران داینینگ روم به اینجا سری بزنید.

2- رستوران بلو پاپی | The Blue Poppy Restaurant

رستوران بلو پاپی، مکانی دنج با پنجره های بزرگ شیشه ای و نور طبیعی‌ است که برای صرف صبحانه، ناهار و شام مناسب است. در این رستوران امکان این را دارید که یک میز و یا کل فضا را رزرو کنید. گنجایش افراد ایستاده در این مکان 450 نفر و صندلی های موجود 260 نفر است. متوسط هزینه در این رستوران برای دو نفر بین 11 دلار (578,710 تومان) تا 30 دلار (1,578,300 تومان) است.

جهت اطلاعات دقیق تر از زمان بازدید، منوی غذایی و هزینه ها به اینجا بروید. 

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

3- کافی شاپ 

کافی شاپ باغ بوچارت علاوه بر نوشیدنی هایش، محل مناسبی برای صرف غذایی مختصر، ساندویچ و وعده هایی میان پیک نیک شماست.

برای اطلاعات بیش تر از منو و هزینه ها می توانید به اینجا مراجعه کنید.

4- پیک نیک و باربیکیو  

خدمات پیک نیک شامل سبدی حصیری، خوراکی و نوشیدنی، زیراندازی راه راه و دستمال سفره های سفید می‌شود. همچنین مکانی برای باریکیو درون باغ در نظر گرفته شده که می توانید در آن جا زیر انداز خود را پهن کرده و در کنار خانواده پیک نیکی متفاوت را تجربه کنید.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

3- فروشگاه سوغاتی | Seed and Gift Store

 این مغازه در تمام روزها باز است و می‌توانید بسته‌های دست ساز دانه‌ گیاهان، تقویم باغ بوچارت، هدایایی جالب و سوغاتی از این دست را از مغازه تهیه کنید. البته فروشگاه سوغاتی بوچارت تنها منحصر به دانه ها نمی شود و محصولاتی چون زیورآلات، لباس و پوشاک و دیگر آثار هنری را می توانید از فروشگاه بوچارت تهیه کنید.

خوب است بدانید اگر قصد شما از ورود به باغ بوچارت فقط مراجعه به فروشگاه سوغاتی است، می توانید این ماجرا را به بخش فروش بلیت بگویید. آن گاه هزینه بلیت ورود را پرداخته و یک بلیت دریافت می کنید، حال اگر در کم تر از 30 دقیقه از باغ خارج شوید، به راحتی می توانید هزینه خود را پس بگیرید.

برای اطلاعات بیش تر می توانید به اینجا سری بزنید. 

Photo by : Unknown

4- تور خانوادگی

یکی از ویژگی های جالب توجه باغ بوچارت آن است که به راحتی دست کودک و فرزاندان تان را بگیرید و باغ بروید و دیگر نگران سرگرم کردن آن ها نباشید. کافیست به تور پیاده روی خانوادگی باغ بوچارت بپیوندید و به همراه خانواده های دیگر و بچه هایشان در باغات بوچارت گردش کنید. این تور به گونه ای برنامه ریزی شده که در ایستگاه های مختلف، فعالیت هایی مختص بچه ها در نظر گرفته شده و در نهایت به کودک شما هم همان قدر در بوچارت خوش می گذرد که به شما!

از دیگر امکانات مخصوص باغ بوچارت برای مادران و بچه ها می توان به اتاق های تعویض پوشک اشاره کرد.

5- دیگر خدمات

از دیگر خدمات و امکانات رفاهی باغ بوچارت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کالسکه کودک: می توانید به هنگام ورود به باغ  کالسکه های کودک را به رایگان از بخش مرکز بازدیدکنندگان دریافت کنید. البته لازم است 10 دلار (526,100 تومان) به عنوان بیعانه بپردازید که پس از تحویل کالسکه می توانید پول خود را پس بگیرید.

اتاق تعویض پوشک: می توانید با خیال راحت به همراه کودکان تان به باغ بوچارت بیایید، چرا که اغلب امکانات لازم مادران را در این باغ خواهید دید. اتاق های تعویض پوشک در کنار تمامی سرویس های بهداشتی باغ قرار دارند.

کمک های اولیه: برای کمک های اولیه و یا موقعیت های اضطراری به مرکز بازدیدکنندگان باغ بوچارت مراجعه کنید و یا با کارکنان این باغ تماس بگیرید.

گمشده ها: اگر وسیله ای گم کردید و یا وسیله ای پیدا کردید که متعلق به شما نیست، به مرکز بازدیدکنندگان بوچارت مراجعه کنید.

اتاق نگهداری کیف و وسایل: می توانید کیف و وسایل اضافی خود را بدون هیچ هزینه ای به اتاق نگهدرای وسایل مرکز بازدیدکنندگان بسپارید.

نقشه باغ: فرقی نمی کند اهل کدام کشور هستید و یا به چه زبان های تسلط دارید، در مرکز بازدیدکنندگان نقشه هایی با 21 زبان مختلف در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهند که می توانید بدون هیج هزینه ای از آن ها استفاده کنید.

پارکینگ: برای پارک ماشین، دوچرخه و ماشین های کاروان خود می توانید روی پارکینگ باغات بوچارت حساب کنید. خوب است بدانید خوشبختانه برای استفاده از پارکینگ این باغ لازم نیست هزینه ای پرداخت کنید.

تلفن پولی: تلفن هایی پولی در پارکینگ اتوبوس های بوچارت وجود دارد که برای استفاده از آن ها کافیست از کارکنان باغ درخواست کنید تا شما را راهنمایی کنند. 

حیوانات خانگی: می توانید حیوانات خانگی خود را در بازدید از باغ بوچارت سهیم کنید، اما باید بدانید که استفاده از قلاده های کوتاه ضروری است. امکان آن را دارید که این قلاده ها را از مرکز بازدید بوچارت با هزینه 7.99 دلار (420,354 تومان) تهیه کنید. 

پیک نیک: محوطه مخصوص پیک نیک در باغ بوچارت درست در فضای چمنی کنار پارکینگ قرار دارد. اگر می خواهید در مکان دیگری پیک نیک کنید، لازم است با مسئولان و کارکنان بوچارت هماهنگ کنید. 

خدمات ارسال نامه و کارت پستال: می توانید از خدمات باغ بوچارت استفاده کنید و کارت پستال هایی جذاب را برای غافلگیری دوستان و خانواده های خود ارسال کنید.

چتر: در هنگام بارش باران نگران خیس شدن خودتان نباشید. به محض آن که هوا ابری شود، کارکنان باغ بوچارت چترهایی را برای استفاده همگانی در دسترس عموم قرار می دهند.

صندلی چرخ دار: خوشبختانه استفاده از صندلی های چرخدار نیز رایگان است، اما باید هزینه ای برابر با 10 دلار (526,100 تومان) را بیعانه دهید و در هنگام تحویل صندلی چرخدار، می توانید پول خود را پس بگیرید. همچنین امکان آن را دارید که از مرکز بازدید بوچارت، اسکوترهایی را اجاره کنید.

اسکله باغ بوچارت: اگر به گونه ای برنامه ریزی کرده اید که خود را با قایق و کشتی به باغ بوچارت برسانید، می توانید به راحتی از اسکله این باغ استفاده کنید. البته برای استفاده از اسکله بوچارت باید هماهنگی های لازم را انجام دهید.

Photo by : Unknown
لوازم ضروری
کفش پیاده‌روی
پول نقد
کارت شناسایی
لوازم پیشنهادی
آب آشامیدنی
تلفن همراه
دفترچه بیمه
دوربین
شارژر موبایل
عینک آفتابی
میان وعده

فصل سفر به باغات بوچارت

هر زمانی که به باغ بوچارت بروید، با طیف متنوعی از گل های رنگین رو به رو خواهید شد که به تناسب فصل متفاوت هستند.

1- فصل بهار در باغ بوچارت

در میان گل های بهاری باغ بوچارت، با حجم انبوهی از رنگ و عطر سرمست خواهید شد و فصل حیات دوباره را با تمام وجود لمس می‌کنید. بهار این فصل رنگین و نشاط آور، یکی از پربازدید ترین زمان های باغ بوچارت است. در این باغ با طیف زیبایی از گل‌های چند ساله و پیازی مانند لاله های رنگارنگ رو به رو خواهید شد. هر ساله در باغ بوچارت نزدیک به 300,000 غده پیازی در سمفونی هماهنگ و ظریفی جوانه می‌زنند و آوای زندگی سر می‌دهند. اوج شکوه این نمایش را در اوایل بهار تا اردییهشت می توانید شاهد باشید.

در کل در میان مناظر سرسبز و فرح بخش باغ بوچارت شکوفه های صورتی سیب وحشی و گیلاس و گل هایی چون: کاملیا، مگنولیا، نرگس، آزالیا و لاله رو به رو می شوید. بیش از همه جا، در باغ سانکن بوچارت می توانید این تجمع دل فریب را ببینید.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

2- فصل تابستان در باغ بوچارت

در روزهای نخستین تابستان گل‌های زبان در قفا، پس زمینه‌ی آبی چشمگیری برای گل های هزار رنگ رز می‌سازند. قطعا قشتگ ترین زمان بازدید از بوته های گل رز باغ بوچارت اواخر بهار تا اواخر تابستان است. پس از پایان گل دهی زبان درقفاها، گل های دیگری را جایگزین می‌کنند و جالب است بدانید بیش از 900 واریته از گل های تابستانه را در این فصل خواهید دید که همواره در ترکیب و چینش گل ها، رنگ و اوج شکوفایی آن ها در نظر گرفته می‌شود.

علاوه بر گل رز و زبان در قفا برخی از گل‌های تابستانه باغ بوچارت از این قرارند: بگونیا (Tuberous Begonia)، ادریسی (Hydrangea)، گوشواره ای (Fuchsia)، شقایق آبی (Meconopsis) و گل صدتومانی (Paeonia).

از ویژگی های جذاب تابستانه باغ بوچارت، نورپردازی شبانه باغ است که در طی ماه های تابستان اجرا می‌شود. این نورپردازی منحصر به فرد را در شب های باغ شاهد خواهید بود و می توانید این عظمت طبیعی و شکوه طبیعت را در شب هنگام نیز شاهد باشید.

Photo by : Unknown

3- فصل پاییز در باغ بوچارت

در حالی که بسیاری گمان نمی کنند بتوانند در ساحل غربی کانادا درختان پاییزی چشمگیری ببینند؛ بی گمان بهترین مکان برای درک شکوه خزان، باغ ژاپنی بوچارت است. درختان افرای سرخ و بوته های طلایی و سرخ رنگ باغ شما را به میهمانی پاییزی دعوت می‌کنند. علاوه بر همه این ها، بازدید از مجموعه گل های کوکب و دیگر گل های رنگین باغ را از دست ندهید.

از جمله درختان و گل های پاییزی باغ های بوچارت می‌توان به: درختان افرای ژاپنی، ژینکو و عنبرسائل، درختچه های کالیکارپا و شمشاد، گل‌های داوودی، کوکب و سیکلامن اشاره کرد. در بازدید پاییزی خود، بازدید از باغ ژاپنی بوچارت را از دست ندهید. 

Photo by : Unknown

4- فصل زمستان در باغ بوچارت

 با آن که زمستان برای بسیاری فصل رخوت و خواب و کم باری محسوب می‌شود و تصور باغی از گیاهان برای شان دشوار است، اما باغ های بوچارت کانادا در زمستان نیز با پهنه پر گل و دلبری انتظار شما را می‌کشد. برخی از گل های زمستانه این باغ عبارت اند از: زعفران زینتی، زنگوله زمستانی، رز نوئل، میخک هندی، کالونا یا علف جارو، پامچال و بنفشه. البته دیدن درختانی چون هاماملیس آمریکایی و درختچه های شمشاد در میان باغ خالی از لطف نیست. 

کریسمس در باغ بوچارت: در طول اول دسامبر تا ششم ژانویه (10 آذر تا 16 دی) اتفاقات و رویدادهای هیجان انگیز بسیاری در باغ بوچارت برگزار می‌شود. چراغانی و جشن های سال نو و خواندن آواز در میان طبیعت باغ از آن جمله اند. همچنین اگر کودک 12 ساله یا کوچک تری دارید، می‌توانید در ازای دادن یک کاردستی «دانه برف» کاغذی به مسئول کافی شاپ باغ، یک فنجان هات چاکلت دریافت کنید. 

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

دسترسی به باغات بوچارت

باغ‌های گل بوچارت در 100 کیلومتری شهر ونکوور قرار دارد که اگر بخواهید این مسیر را با ماشین طی کنید، حدود 3 ساعت در راه خواهید بود. همچنین این باغ در 21 کیلومتری شمال شهر ویکتوریا، شهر مرکزی استان بریتیش کلمبیا قرار گرفته که در نتیجه با استفاده از حمل و نقل عمومی آن می توانید خود را به بوچارت برسانید. برای این کار باید سوار اتوبوس های خط 75 ویکتوریا شوید.

 همچنین برای دسترسی بهتر به باغ بوچارت شاتل ها و مسیرهای مشخصی وجود دارد که برای اطلاعات بیش تر می‌توانید به این لینک مراجعه کنید. 

برای دیدن راه ها و پیشنهادی دسترسی باغ بوچارت نیز می توانید از این لینک بازدید کنید. 

اطلاعات بازدید باغ های بوچارت

در ادامه اطلاعاتی از هزینه بازدید و ساعات بازدید از باغ بوچارت آورده شده است. خوب است بدانید که هزینه ها و ساعات بازدید این باغ در طی فصول مختلف، متفاوت است.

هزینه بلیت ورودی در زمستان 2019: 

زمستان 2019 *بزرگسالان *نوجوانان *کودکان *گروهی

1 دسامبر تا 6 ژانویه (10 آذر تا 16 دی)

27.4 دلار (1,441,514 تومان)

13.7 دلار (720,757 تومان)

3 دلار (157,830 تومان)

24.65 دلار (1,296,837 تومان)

7 تا 14 ژانویه (17 تا 24 دی)

18.75 دلار (986,438 تومان)

9.4 دلار (494,534 تومان)

2 دلار (105,220 تومان)

16.88 دلار (888,057 تومان)

15 ژانویه تا 31 مارس (25 دی تا 11 فروردین)

25.1 دلار (1,320,511 تومان)

12.55 دلار (660,256 تومان)

2 دلار (105,220 تومان)

22.59 دلار (1,188,460 تومان)

 

* تمامی افراد بالای 18 سال بزرگسال محسوب می شوند.

* منظور از نوجوانان افراد 13-17 سال است.

* بچه های 5-12 سال در مجموعه کودکان قرار می گیرند.

* برای خرید بلیت های گروهی باید بالای 25 نفر باشید.

ساعات بازدید باغات بوچارت:

بهار

ساعت بازدید

1 تا 31 مارچ

(10 اسفند تا 11 فروردین)

9 تا 16

 1 آپریل تا 31 می

(12 فروردین تا 10 خرداد)

9 تا 17

 1 تا 14 ژوئن

(11 خرداد تا 24 خرداد)

8:45 تا 18

 

تابستان

ساعت بازدید

15 ژوئن تا 2 سپتامبر

(25 خرداد تا 11 شهریور)

8:45 تا 22

 3 تا 15 سپتامبر

(12 شهریور تا 24 شهریور)

8:45 تا 21

 16 تا 30 سپتامبر

(25 شهریور تا 8 مهر)

9 تا 17

پاییز

ساعت بازدید

1 تا 31 اکتبر

(9 مهر تا 9 آبان)

9 تا 16

1 تا 30 نوامبر

(10 آبان تا 9 آذر)

9 تا 15:30

 

کریسمس   ساعت بازدید

 1 دسامبر تا 6 ژانویه

(10 آذر تا 16 دی)

9 تا 21 

25 دسامبر

(4 دی)

13 تا 21  

 

زمستان  ساعت بازدید

7 ژانویه تا 28 فوریه

(17 دی تا 9 اسفند)

9 تا 15:30

آدرس: کانادا، خلیج برنتوود، خیابان بنونوتو 800 

Address: 800 Benvenuto Ave, Brentwood Bay, BC V8M 1J8, Canada

Photo by : Unknown

افتخارات باغ های بوچارت

پس از آن که جنی بوچارت و همسرش به ساخت باغ های بوچارت مشغول شدند، نام باغ های بوچارت به سرعت بر سر زبان مردم منطقه افتاد؛ به طوری که تا دهه 1920 بیش از پنجاه هزار نفر در سال به بازدید باغات بوچارت رفتند و خانواده بوچارت با روی باز به استقبال بازدیدکندگان مختلف پرداختند. 

از افتخارات و جوایز این باغ می‌توان به :

 • جایزه پدیده سال در 2014
 • جایزه باغ شایسته آمریکایی برای بازدید در سال 2012 
 • بهترین جایزه گردشگری در سال 2012
 • جایزه باغ سال در 2011
 • بهترین جاذبه گردشگری در سال 2010
 • و ...

اشاره کرد. 

Photo by : Unknown

ویدیویی زیبا از باغات بوچارت را به تماشا بنشینید

سخن آخر

بازدید از باغ های گل زیبای بوچارت در کانادا چگونه بود؟ 

تا به حال به بازدید این مجموعه باغ های گل رفته اید؟

خاطرات، تجربه ها و عکس های خود از باغ بوچارت را با ما در میان بگذراید و بگویید این بار به سراغ معرفی چه مکان و جاذبه مشابهی برویم.

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4.5

بررسی شده توسط زينب شيرازی

ارزش هزینه به لذت(عالی) 5
زیبایی فضای مجموعه(عالی) 5
کیفیت و تنوع کافه و رستوران‌(خوب) 4
دسترسی به وسایل حمل‌و‌نقل عمومی(خوب) 4

نقاط قوت

 • از وسیع ترین و جذاب ترین باغات گل دنیا
 • از مشهورترین جاذبه های کشور کانادا
 • جاذبه ای مناسب برای 4 فصل
 • دارای مجموعه ای جذاب از گل و گیاهان مختلف
 • دارای امکانات رفاهی قابل قبول

نقاط ضعف

 • ندارد

نقد و بررسی کاربران

باغ های گل بوچارت را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست