کارناوال - راهنمای سفر

چارتاقی نیاسر

استان اصفهان، شهر نیاسر، جاده نیاسر

مدت پیشنهادی بازدید

15 تا 45 دقیقه

ساعت دسترسی

امروز یکشنبه 24 ساعته

هزینه ورودی

رایگان

آشنایی با چارتاقی نیاسر

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیر

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

چارتاقی نیاسر در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

چارتاقی نیاسر سازه ای بر روی صخره ای مشرف به محله تالار شهر نیاسر است که بر اساس نظر پژوهشگران به عهد ارشیر بابکان تعلق دارد. با این حال در اسناد دیگر آن را آتشکده ساسانی بر شمرده اند و از کاربردهای آن در دوران قدیم برای سنجش خورشید و همچنین تعیین فصول و حتی به عنوان مسیریاب گفته اند. بد نیست بدانید چهارطاقی یا چارتاقی، سازه ای با زمینه چهارگوش و پوشش گنبدی است که چهارپایه و یک طاق گنبدی و چهار ورودی طاق‌دار دارد. نام چارتاقی نیاسر در تاریخ  ۲۱ آبان ۱۳۱۷ با شماره ۳۱۶ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده‌ است و یکی از آثار ارزشمند ایران به شمار می رود. در کنار بازدید از این جاذبه می توانید سری هم به چشمه اسکندریه و سرو هزار ساله بزنید که در همان نزدیکی قرار گرفته اند.

انتشار

17 فروردین 1398

به روز رسانی

10 تیر 1399

نقد و بررسی کاربران

چارتاقی نیاسر را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست