کارناوال - راهنمای سفر

بازار آخر هفته چاتوچاک بانکوک

بانکوک، منطقه چتاکا، ناحیه چتاکا، جاده کمفاینگ فت، بازار چتاکا

مدت پیشنهادی بازدید

2 تا 5 ساعت

ساعت دسترسی

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

شماره تماس

آشنایی با بازار آخر هفته چاتوچاک بانکوک

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

بازار آخر هفته چاتوچاک بانکوک در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

بازار آخر هفته چاتوچاک برای آن هایی که در سفر به بانکوک به دنبال خرید هستند به معنای واقعی بهترین انتخاب است. اینجا یک بازار 14 هکتاری است که بیش از 8000 غرفه و مغازه را در خود جای داده است و یکی از بزرگ ترین بازارهای محلی روباز در دنیا به شمار می آید. چاتوچاک در یک روز گاهی تا 200,000 بازدیدکننده دارد و از این حیث یکی از بزرگ ترین، معروف ترین و محبوب ترین بازارهای بانکوک به حساب می آید. در چاتوچاک هر چیزی که بخواهید را می توانید با قیمتی مناسب و اغلب کمتر از سایر مراکز خرید شهر پیدا کنید. این بازار به قدری بزرگ است که برای گردش و خرید در آن بهتر است تا یک مسیر بازدید برای خود تعریف کنید. البته برای راحتی شما هم تدابیری اندیشیده شده است؛ به عنان مثال چاتوچاک 27 بخش مختلف دارد که در هر کدام کالاهای ویژه ای عرضه می شوند. مثل:

پوشاک و لوازم جانبی (بخش 2-6 ، 10-26) صنایع دستی (بخش 8-11) سرامیک (بخش 11 ، 13 ، 15 ، 17 ، 19 ، 25) مبلمان و دکوراسیون منازل (بخش های 1،3،4،7،8) مواد غذایی و آشامیدنی (بخش های 2 ، 3 ، 4 ، 23 ، 24 ، 26 ، 27) گیاهان و باغبانی (بخش 3 ، 4) هنر و گالری (بخش 7) حیوانات (بخش 8 ، 9 ، 11 ، 13) کتاب (بخش 1 ، 27) عتیقه جات (بخش 1 ، 26) لباس دست دوم (بخش 2 ، 3 ، 4 ، 5 ، 6 ، 22 ، 25 ، 26).

اگر هوس کردید که از این بازار عتیقه بخرید خیلی خوب حواس تان را جمع کنید و تا زمانی که از اصالت کالا مطمئن نشدید و قیمت به نظرتان معقول نیامد، اقدام به خرید نکنید. 

همچنین یکی دیگر از نکاتی که در چاتوچاک برای شما خرید لذت بخشی را رقم خواهد زد، اصل چانه زنی است. برای رسیدن به بهترین قیمت، حتما چانه بزنید. اگر هم با فروشنده به توافق نرسیدید خیلی محترمانه محل را ترک کنید؛ در این صورت یا فروشنده به سراغ شما خواهد آمد یا مشابه آن کالا را در مغازه دیگری پیدا می کنید.

با توجه به اینکه ممکن است گشت و گذار شما در این بازار بزرگ نیم روز یا بیشتر زمان ببرد حتما لباس و کفش راحت بپوشید و آب آشامیدنی و پول نقد به همراه داشته باشید. همچنین با توجه به روباز بودن بازار حتما کلاه و کرم ضد آفتاب به همراه داشته باشید. حواس تان به کیف و وسایل ارزشمندتان هم باشد که این بازار همیشه شلوغ است و احتمال هر اتفاقی هست...

در بازدیدتان میان بازار چتاکا، در صورت تمایل می توانید نگاهی هم به برج ساعت، که در طول سالیان یکی از شاخصه های این بازار بوده و هست، بیاندازید.

بعد از خرید، اگر خواستید خود را مهمان یک وعده غذای تایلندی کنید کافی است به یکی از صدها غرفه خوراکی موجود در بازار سری بزنید. 

نکته

بازار آخر هفته چاتوچاک روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت 9:00 تا 18:00 باز است. روزهای جمعه بیشتر عمده فروشان در این بازار فعالیت می کنند. چهارشنبه و پنجشنبه بخش گیاهان از ساعت 6:00 تا 18:00 باز است.

انتشار

06 آبان 1398

به روز رسانی

06 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

نتیجه نقد و بررسی کاربران

ارزش قیمت به کیفیت کالا?
حال و هوای خوش?
تنوع محصولات و فروشگاه‌ها?
سطح امنیت?
دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی?

ثبت دیدگاه و امتیاز

آیا بازدید از بازار آخر هفته چاتوچاک بانکوک را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
برای آپلود تصویر به اینجا بکشید و رها کنید
جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

جدید ترین پرسش
پرسش و پاسخی موجود نیست

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.