نظرسنجی سرویس جدید کارناوال

کارناوال - راهنمای سفر

معرفی کوتاه

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

ساعت دسترسی:

ساعت دسترسی این مجموعه بستگی به ساعت اجرای نمایش ها دارد.

مدت زمان پیشنهادی:
2 تا 3 ساعت
آدرس:
استان تهران، شهر تهران، خیابان انقلاب، چهارراه ولیعصر، پارک دانشجو

در صف نقد و بررسی کارناوال

نقد و بررسی کاربران

Reza Asaadi
Komeil Naqavi

در شهر تهران، مکان های فرهنگی بسیاری وجود دارند و یکی از این معروف ترین شان، تئاتر شهر در محدوده تقاطع خیابان های ولیعصر و انقلاب است. این نمایش‌خانه که درست در کنار پارک دانشجو قرار گرفته است در سال 1351 به دستور فرح دیبا ساخته شد تا مکانی تخصصی برای تماشای نمایش باشد. امروزه ساختمان تئاتر شهر با گنبد نیمه مدور و ستون های قرینه، هر ساله، میزبان چندی از بهترین تئاترهای ایران است و علاقه مندان را به سوی خود می کشاند. 

در حال حاضر در مجموعه تئاتر شهر چندین سالن نمایش از جمله تالار اصلی در طبقه همکف و تالارهای چهارسو، قشقایی، سایه و پلاتو در طبقه زیرین وجود دارد. از امکانات این مجموعه هم می توان به فروشگاه کتاب و کافه تریا اشاره کرد؛ همچنین در طبقه چهارم این مجموعه نیز کتابخانه تخصصی و مرکز اسناد هنرهای نمایشی کشور قرار دارد.

علاوه بر همه این ها، یک تالار کنفرانس با عنوان تالار مشاهیر تئاتر ایران نیز از سال 1386 به تئاترشهر اضافه شده که میزبان میزگردها، نشست های تخصصی و رسانه ای، و جلسات نمایشنامه خوانی گروه ها و هنرمندان نمایشی داخلی و خارجی شرکت کننده در رویدادهای نمایشی کشور است. همچنین در زمان هایی از سال، درست در مقابل ساختمان تئاتر شهر، نمایش های خیابانی و تعزیه برگزار می شود که با استقبال عده زیادی از مردم مواجه می شود. بد نیست بدانید که تئاتر شهر از میزبان های اصلی جشنواره تئاتر فجر نیز شمرده می شود. 

یادتان باشد با وجود آنکه بنای تئاتر شهر یک ساختمان تاریخی به حساب می آید اما با این حال، امکان بازدید از آن به صورت اختصاصی وجود ندارد و بازدیدکنندگان فقط با داشتن بلیت های نمایش می توانند وارد این مجموعه شوند.

انتشار

16 اردیبهشت 1398

به روز رسانی

14 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.