کارناوال - راهنمای سفر

تله سیژ دربند تهران

معرفی کوتاه

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

هزینه:
رفت و برگشت 25,000 تومانفقط رفت یا برگشت 15,000 تومان
ساعت دسترسی:
امروز دوشنبه 6:00 صبح تا 23:00
مدت زمان پیشنهادی:
30 تا 45 دقیقه
آدرس:
استان تهران، شهر تهران، محله دربند، میدان سربند، ایستگاه تله سیژ دربند

در صف نقد و بررسی کارناوال

نقد و بررسی کاربران

محله دربند و تفرجگاه مشهورش، از محبوب ترین مقاصد تفریحی پایتخت نشین ها به شمار می رود که امکانات رفاهی و تفریحی خوبی را در خود جای داده است؛ مانند تله سیژ که ایستگاه ابتدایی آن در میدان سربند قرار دارد. تله سیژ دربند حدود 60 متر ارتفاع و 600 متر طول دارد که در طی مسیر چشم اندازی زیبا از تهران را پیش چشم شما قرار می دهد.

خوبست بدانید که برای استفاده از این تله سیژ محدودیت هایی وجود دارد؛ مثلا کودکان زیر 10 سال و کسانی که کمتر از 125 سانتیمتر قد دارند، باید با همراه سوار تله سیژ شوند. کودکان زیر سه سال هم تحت هیچ شرایطی نمی توانند از تله سیژ استفاده کنند. 

جالب است بدانید که تاریخ ایجاد تله سیژ به حدود 40 سال پیش باز می گردد. در ابتدا مردم روستای پس‌قلعه و کوه نوردان از آن برای رفت و آمد به روستا و مسیرهای کوهستانی استفاده می کردند. پس از مدتی مردم عادی نیز که برای تفریح و گردش به دربند می آمدند با استفاده از تله سیژ به نقاط مرتفع تر دربند رفته و در میان منظره چشم نواز و کوهستانی آن بساط چای و پیک نیک برپا می کردند. 

انتشار

13 تیر 1398

به روز رسانی

04 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.