کارناوال - راهنمای سفر

این جاذبه موقتا به دلیل مرمت تعطیل است

مدرسه تاریخی دارالفنون

تهران، میدان امام خمینی، خیابان ناصر خسرو

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 2 ساعت

ساعت دسترسی

امروز چهارشنبه 08:00 صبح تا 16:00

شماره تماس

هزینه ورودی

رایگان

آشنایی با مدرسه تاریخی دارالفنون

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

مدرسه تاریخی دارالفنون در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

امیرکبیر نامی آشنا در تاریخ است که حتی اگر اهل مطالعه تاریخ هم نباشید قطعا با او و خدماتی که وی در طی سال‌های صدارتش انجام داده آشنا هستید. میرزا محمد تقی خان فراهانی ملقب به امیرکبیر از نوادر و مردان بزرگ تاریخ معاصر ایران بود؛ وی پس از سفر به کشور روسیه پی به نیاز کشور به آموزش عالی برد و در صدد تاسیس مدرسه‌ای برآمد اما هرگز نتوانست شاهد تاسیس آن باشد. دارالفنون در ششم دی ماه 1230 و درست 13 روز پیش از قتل امیرکبیر با حضور ناصرالدین شاه، صدراعظم جدید آقاخان نوری، گروهی از معلمان و دانشمندان ایرانی و اروپایی با 30 دانش‌آموز افتتاح شد.

امیرکبیر ساختمان مدرسه را شخصا و با مشورت با ناصرالدین شاه در مجاورت کاخ‌های سلطنتی و در مکانی که سربازان آموزش نظامی می‌دیدند، انتخاب کرد. در ابتدا امیرکبیر نامی برای این مدرسه انتخاب نکرده بود اما در آخرین نامه‌ای خود به سفیر ایران در روسیه برای جذب استادان اروپایی، از این بنا به عنوان مدرسه نظامیه نام برده بود که در نهایت نام دارالفنون برای آن برگزیده شد. محمدتقی نقاش، معمار این ساختمان، براساس طرح عمارت سربازخانه‌ ولیچ انگلیس، در سال 1230 بخش شرقی مدرسه را ساخت. سال 1308 به دستور اعتمادالدوله، وزیر وقت معارف، بنا قدیمی تخریب و ساختمان فعلی با نقشه مهندسی روسی ساخته شد. مدرسه در محدوده طرح ترافیک قرار گرفته بنابراین بهتر است از وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو و اتوبوس استفاده کنید که نزدیک‌ترین ایستگاه مترو، امام خمینی (ره) است.

انتشار

19 بهمن 1400

به روز رسانی

19 بهمن 1400

نقد و بررسی کاربران

مدرسه تاریخی دارالفنون را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست