نظرسنجی سرویس جدید کارناوال

کارناوال - راهنمای سفر

باغ وحش دوسیت بانکوک

معرفی کوتاه

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

هزینه:
150 بات تایلند(60,000تومان)
ساعت دسترسی:

مدت زمان پیشنهادی:
1 تا 2 ساعت
آدرس:
بانکوک، منطقه دوسیت، جاده رامای 5

در صف نقد و بررسی کارناوال

نقد و بررسی کاربران

باغ وحش "دوسیت" یا "خائو دین" قدیمی ترین باغ وحش تایلند است و با داشتن امکاناتی مانند بیمارستان حیوانات، موزه، مرکز آموزش، قطار گردشگری، فود سنتر و ...، به عنوان یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری بانکوک شناخته می شود. این باغ وحش مساحتی در حدود 188,800 مترمربع دارد و از 60 سال پیش تا کنون پذیرای مردم محلی و گردشگران خارجی‌ست. این باغ وحش بیش از 1600 گونه حیوانی بومی و بین المللی را در خود جای داده است که از مهمترین آنها می توان به گونه های نادر گوزن آلبینو و ببر سفید بنگال اشاره کرد. علاوه بر بازدید از این گونه های نادر، شما در باغ وحش دوسیت می توانید از گونه های مختلف بومی تایلند مانند انواع میمون ها، اسب آبی، تمساح، ببر و شیر و گونه های حیوانی غیر بومی تایلند نظیر پنگوئن ها، شترها، کانگوروها و .. دیدن کنید. همچنین در باغ وحش دوسیت این امکان را خواهید داشت تا به تعدادی از حیوانات مجموعه غذا بدهید و آنها را از نزدیک لمس کنید. اگر بخواهیم به تعدادی از مهمترین قسمت های باغ وحش اشاره کنیم، می توانیم از بخش های ساوانای آفریقایی (بخشی که در آن زرافه ها، شترمرغ ها و زرافه ها در محیطی شبیه به دشت های آفریقا در کنار هم نگه داری می شوند)، حیوانات شبگرد، خزندگان، قرقاول ها، نمایش شاهین و خانه فیل ها نام ببریم. 

البته جذابیت های گردش در باغ وحش دوسیت به اینجا ختم نمی شود؛ در میانه باغ وحش دوسیت دریاچه مصنوعی بزرگی به چشم می خورد که امکان قایق سواری پدالی و غذا دادن همزمان به ماهی های دریاچه را برای بازدیدکنندگان فراهم می آورد. در کنار اینها فود سنتر مجموعه با وجود رستوران ها، کافه ها و دکه های کوچک و بزرگ غذا فروشی، لیست متنوعی از غذاهای سنتی تایلندی تا فست فودها، دسر و بستنی و ... را در اختیارتان قرار می دهد. البته اگر هم بخواهید می توانید با آوردن غذایی مختصر در فضای سرسبز اینجا پیک نیک کنید. 

نکات مهم: 

باغ وحش دوسیت بسیار بزرگ است؛ اگر زمان کافی برای بازدید از تمام بخش های آن را ندارید می توانید با پرداخت هزینه ای، با استفاده از قطارهای گردشگری در 20 دقیقه، به طور خلاصه و سریع از بخش های مختلف آن دیدن کنید. اما اگر زمان کافی برای بازدید از اینجا را دارید می توانید با تهیه نقشه باغ وحش، در جهت عقربه های ساعت از بخش های مختلف آن دیدن کنید و مطمئن باشید که جایی را ندیده باقی نگذاشته اید. 

برای جلوگیری از گرمازدگی یا شلوغی در زمان بازدید از باغ وحش، بهتر است در ساعات اولیه صبح از اینجا دیدن کنید. همچنین بهتر است در زمان بازدید از اینجا با خود کلاه داشته باشید، کرم ضد آفتاب بزنید و آب زیاد بنوشید. 

انتشار

08 آبان 1398

به روز رسانی

08 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.