کارناوال - راهنمای سفر

معرفی کوتاه

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

سطح هزینه:
رایگان
ساعت دسترسی:
امروز پنج‌شنبه 24 ساعته
مدت زمان پیشنهادی:
30 دقیقه تا 3 ساعت
آدرس:
استان همدان، 5 کیلومتری جاده همدان به ملایر، جاده سد اکباتان

در صف نقد و بررسی کارناوال

نقد و بررسی کاربران

در فاصله 11 کیلومتری از جنوب شرق شهر همدان، سدی زیبا با مساحت 60 هکتار قرار دارد که این روزها، توجه بسیاری از ساکنان و گردشگران را به خود جلب کرده است. این سد که اکباتان نام دارد در محل تلاقی رود ابرو و رودخانه یلفان ایجاد شده است و از آن جایی که قدمتش به سال 1338 می رسد، یک سازه تاریخی نیز شمرده می شود. 

دسترسی مناسب، طبیعت زیبا و فاصله کم از شهر همدان سد اکباتان را به تفرجگاهی محبوب برای پیک نیک و گذران روزهای آخر هفته تبدیل کرده است. همچنین حضور هرساله پرندگان مهاجر (اویل پاییز و اواخر زمستان) در این منطقه هم بر جذابیت گشت و گذار در اطراف سد می افزاید.

از امکانات محدود اطراف این سد می توان به سرویس بهداشتی، مهمانسرا و رستوران اشاره کرد. لازم است بدانید شنا، شکار و تیراندازی در این منطقه ممنوع است و همچنین ماهیگیری و صید ماهی کپور در دریاچه و سد اکباتان تنها با داشتن مجوز ممکن است. این سد به دلیل عمق مناسبی که دارد برای تفریحاتی مثل قایق سواری و اسکی روی آب محل مناسبی است؛ اما متولی خاصی برای ارائه این تفریحات در محل وجود ندارد. به همین دلیل گاهی افراد با خود قایق های بادی به همراه می آورند.

برای رفتن به این سد باید وارد جاده همدان به ملایر شوید. بعد از طی حدودا 10 دقیقه از مسیر با تابلوی سد اکباتان روبرو می شوید. بعد از گذر از روستای سنگستان این سد زیبا پیش روی شماست.

بد نیست بدانید که نام دیگر این سد، یلفان است.

انتشار

22 امرداد 1398

به روز رسانی

27 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.