موزه استاد فرشچیان تهران

استان تهران، شهر تهران، خیابان ولیعصر، خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه)، انتهای خیابان شهید کمال طاهری، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد

مدت پیشنهادی بازدید

30 دقیقه تا 1 ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه‌شنبه 09:00 صبح تا 18:45

هزینه

4,000 تومان

شماره تماس

آشنایی با موزه استاد فرشچیان تهران

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

موزه استاد فرشچیان تهران در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

موزه استاد محمود فرشچیان ساختمانی به جا مانده از دوران قاجار است که در حدود 600 متر مربع وسعت دارد. رضاشاه به همراه همسر چهارمش، ملکه عصمت، برای مدتی در این بنا زندگی می کرد. همچنین در دوران محمدرضا پهلوی، برادر شاه و سپس سرآشپز مخصوص او در این بنا روزگار می گذراندند. مدتی نیز این ساختمان انبار بود تا این که در سال 1380 تصمیم گرفته شد که آثار استاد فرشچیان در آن به نمایش درآید و به عنوان یک موزه به کار خود ادامه دهد. این موزه بیش از 50 اثر از استاد را در خود دارد و پذیرای بازدیدکنندگان است.

 استاد محمود فرشچیان، نقاش معاصر ایرانی است که تغییرات چشمگیری را در روند نقاشی سنتی ایرانی و دیگر هنرهای سنتی ایجاد کرده است. برخی از آثار او را به عنوان هدیه به سفرا و وزرای کشورهای خارجی اهدا کرده و بسیاری دیگر را در کشورهایی مانند پاریس، نیویورک، شیکاگو و … به نمایش گذاشته اند. وی در سال ۱۳۹۳ نشان افتخار جهادگر عرصه فرهنگ و هنر را دریافت کرده است و یکی از مفاخر ایران به شمار می آید. یکی از کارهای او قرار دادن موی گربه سفید در انتهای پر کبوتر و ساخت قلم موهایی جدید بود که در نقاشی و ظریف کاری از آن استفاده می کنند. 

 

نکات ضروری: بلیت به صورت نقدی فروخته نمی شود و برای تهیه بلیت همراه داشتن کارت بانکی الزامی است. فروش بلیت تا یک ساعت پیش از ساعت بسته شدن صورت می گیرد.

انتشار

26 اسفند 1397

به روز رسانی

14 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

آیا بازدید از موزه استاد فرشچیان تهران را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
ارزش هزینه به لذت?
دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی?
امکانات ویژه بازدید از موزه?

موزه استاد فرشچیان تهران را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.