کارناوال - راهنمای سفر

باغ فردوس تهران

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان تجریش

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 3 ساعت

ساعت دسترسی

امروز چهارشنبه 9:00 صبح تا 22:00

شماره تماس

هزینه ورودی

رایگان

آشنایی با باغ فردوس تهران

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

باغ فردوس تهران در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

حدود 170 سال پیش محمد شاه قاجار، نوه فتحعلی شاه قاجار که در تهران زندگی می کرد دستور داد تا در محله محمودیه امروزی کاخی برایش بسازند؛ اما با مرگ وی، ساخت کاخ نیمه کاره ماند. همزمان با ساخت کاخ وی، عده ای دیگر هم در همان حوالی اقدام به ایجاد باغ و عمارت کردند. حسینعلی معیرالممالک -از داماد های فتحعلی شاه- نیز باغ و عمارتی در محله باغ فردوس تهران ساخت که اکنون آن را به نام باغ فردوس می شناسیم. این باغ دل انگیز به شیوه چهار باغ ایرانی طراحی شده و عناصر اصلی مثل چهار محور اصلی آب، درخت، چهارگوش بودن محیط باغ، کوشک میانی و ... در آن به چشم می خورد. عمارت باغ دو طبقه دارد و معماری آن با سبک و سیاق دوره قاجار و ترکیبی از معماری ایرانی و اروپایی است. با ورود به این باغ در کنار آن که می توانید به دنیای تاریخی و زیبای تهران قدیم در دوره قاجار سفر کنید، گزینه های متنوعی نیز برای گذران ساعاتی خوش در اختیارتان قرار می گیرد. کافه رستوران این باغ فرصت خوشمزه ای برای شماست و بازدید از موزه سینما نیز سفری در تاریخ سینمای ایران را برای تان رقم می زند. علاوه بر این می توانید در سینمای این باغ به تماشای فیلم های روز بپردازید و یا چند دقیقه ای را در باغ قدم بزنید.

انتشار

15 اردیبهشت 1398

به روز رسانی

24 خرداد 1399

نقد و بررسی کاربران

باغ فردوس تهران را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

محبوبه حیدری
پرسش:

باغ فردوس چه زمانی ساخته شده

مهدیه اکبری پارسا
در پاسخ به محبوبه حیدری:

سلام

حدود 170 سال پیش محمد شاه قاجار، نوه فتحعلی شاه قاجار که در تهران زندگی می کرد دستور داد تا در محله محمودیه امروزی کاخی برایش بسازند؛ اما با مرگ وی، ساخت کاخ نیمه کاره ماند. همزمان با ساخت کاخ وی، عده ای دیگر هم در همان حوالی اقدام به ایجاد باغ و عمارت کردند. حسینعلی معیرالممالک -از داماد های فتحعلی شاه- نیز باغ و عمارتی در محله باغ فردوس تهران ساخت که اکنون آن را به نام باغ فردوس می شناسیم.

انتشار: 02 آذر 1399

انتشار: 01 آذر 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟
اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست