کارناوال - راهنمای سفر

حمام فین کاشان

کاشان، خیابان امیرکبیر، باغ فین

مدت پیشنهادی بازدید

15 تا 30 دقیقه

ساعت دسترسی

امروز جمعه 9:00 صبح تا 17:00

شماره تماس

هزینه

5000 تومان

آشنایی با حمام فین کاشان

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

حمام فین کاشان در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

حمام فین شاخص‌ترین و شناخته‌شده‌ترین بنای موجود در باغ فین کاشان است. جالب که بدانید عموم مردم تصور می‌کنند که تنها یک حمام تاریخی داخل باغ فین وجود دارد در حالی که باغ فین دو حمام دارد که در دوره‌های مختلف ساخته شده اند؛  حمام سلطنتی و حمام صفوی یا حمام کوچک. حمام سلطنتی به دستور فتحعلی شاه در سال 1189 هجری شمسی ساخته شد تا صرفا خانواده دربار از آن استفاده کنند. هر بار که شاهان قاجار برای تفرج به باغ فین می‌آمدند از این حمام استفاده می‌کردند. بعد از حمام سلطنتی، حمام صفوی قرار دارد که تاریخ ساخت آن به حدود سال 882 شمسی باز می‌گردد. حمام صفوی اما بسیار معروف است چرا که میزبان یکی از تلخ‌ترین حوادث تاریخ ایران بوده است؛ قتل صدر اعظم شایسته‌ای همچون امیرکبیر که سبب شده این بنا امروزه با عنوان حمام امیرکبیر نیز شناخته می‌شود.

نکته بسیار قابل توجه حمام صفوی وجود 7 کاشی قدیمی در قسمت خزانه است که حدود 500 سال قدمت دارند. حمام صفوی شامل بخش‌های مختلفی مثل سربینه، خزینه، آب نما و... است. از ویژگی‌های جالب توجه بنا می‌توان به کانال زیر حمام برای تعویض آب خزینه، جنس عایق رطوبتی دیوارها (ساروج) و سیستم گرمایشی خاص حمام اشاره کرد. حمام فین از تزیینات زیبایی مثل نقاشی های دیواری و کاشی های آبی رنگ لعابی برخوردار است که ترکیب آن با رنگ سفید دیوارها جلوه خاصی به بنا بخشیده است. باغ فین و تمامی بناهای موجود در آن از جمله حمام فین در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند.

انتشار

06 آذر 1398

به روز رسانی

09 تیر 1399

نقد و بررسی کاربران

حمام فین کاشان را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست