کارناوال - راهنمای سفر

زیپ لاین فلایینگ هانومان

تایلند، پوکت، منطقه کتو، جاده ویکیتسونگ کرام، خیابان سوی نامتوک، پارک زیپ لاین پوکت

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

2 تا 4 ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه‌شنبه 08:00 صبح تا 17:00

هزینه بلیت

2650 بات تایلند(3,287,775تومان)

همه چیز درباره زیپ لاین فلایینگ هانومان

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

16 اسفند 1396

به روز رسانی

30 خرداد 1402

معرفی /

زیپ لاین فلایینگ هانومان | هیجان در پارک زیپ لاین پوکت

Photo by : Unknown

این روزها زیاد نام تایلند را می شنویم، کشوری سرسبز و زیبا که به دلیل طبیعت فوق العاده دیدنی و زیبایش مورد توجه جهانیان قرار گرفته است. تا به حال بارها و بارها درباره این سرزمین خوش آب و هوا شنیده ایم، کشوری که زیبایی هایش پایانی ندارند و با این که کارناوال چندین بار به آن سفر کرده، هنوز هم مکان های زیادی باقی هستند که از چشمان ما دور مانده اند. 

این بار به پوکت خواهیم رفت؛ استانی در قسمت جنوب تایلند که به سواحل زیبا و درخشانش معروف است. در پوکت پوشش گیاهی انبوهی وجود دارد؛ به همین خاطر هر گوشه اش جذاب و دل انگیز است؛ اما امروز از بُعد دیگری به پوکت می نگریم، می خواهیم در قلب طبیعت نابش تفریح کنیم و شجاعت مان را به چالش بکشیم. به پارک زیپ لاین پوکت خواهیم رفت، جایی که در کنار لذت بردن از زیبایی ها می توان به اوج هیجان نیز دست یافت. در این پارک، زیپ لاین مشهوری با نام فلایینگ هانومان وجود دارد که با استفاده از آن می توانیم در میان درختان بلند و انبوه به پرواز در آییم، خود را رها کرده و هیجان را در عمق وجودمان احساس کنیم. زیپ لاین پوکت یکی از معروف ترین فعالیت ها و بازی های هیجانی در این ناحیه است و سفرتان کامل نخواهد شد مگر این که برای یک بار هم که شده طعم سُر خوردن در میان زمین و هوا را بچشید. حتما در کنار تماشای فیل ها، قایق سواری و حمام آفتاب، زمانی را هم برای زیپ لاین فوق العاده جذاب فلایینگ هانومان در نظر بگیرید.

با کارناوال همراه باشید تا با هم تجربه های جدیدی در پوکت به دست آوریم.ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به تایلند

Photo by : Unknown

چرا فلایینگ هانومان در پوکت؟


 • یکی از مهم ترین و محبوب ترین مجموعه های تفریحی در پوکت است.
 • با رفتن به پارک زیپ لاین می توانید در میان درختان سرسبز و زیبا پرواز کنید.
 • تفریحاتی چون تخته سواری، جامپینگ و... نیز در این مجموعه وجود دارد که پارک زیپ لاین را محبوب تر کرده است.
 • کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در کنار هم می توانند به تفریح بپردازند و روزی شاد را برای خود بسازند.
Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

معرفی فلایینگ هانومان | Flying Hanuman  

همه ساله مسافران بسیاری پوکت را برای سفر انتخاب می کنند؛ گردشگرانی که می روند تا از طبیعت و امکانات رفاهی بی نقص این شهر برای تفریح و استراحت استفاده کنند. در یکی از زیباترین پارک های جنگلی پوکت زیپ لاینی متفاوت و جذاب برپا کرده اند، منطقه ای که این روزها با نام پارک زیپ لاین پوکت (Phuket Zipline Park) شناخته می شود. اینجا به راستی ارزش دیدن را دارد، تایلندی ها می گویند که زیپ لاین این پارک بهترین زیپ لاین در سراسر پوکت است.

این پارک مساحتی در حدود 80،000 متر را به خود اختصاص داده و با درختان انبوهی که دارد روزی بانشاط را برای شما رقم خواهد زد. کابل زیپ لاین این ناحیه از لابه لای درختان می گذرد و چشم اندازی زیبا در اختیار علاقه مندان قرار می دهد. اینجا به شما این فرصت را می دهد که همه چیز را از میان زمین و هوا تماشا کنید.

در این پارک انواع رستوران ها، فروشگاه های سوغات، اقامتگاه ها و... نیز فعال هستند تا تفریحی آسوده داشته باشید؛ امکاناتی که به مرور با همه آن ها آشنا خواهیم شد. اگر تا به حال زیپ لاین را تجربه نکرده اید، نگران نباشید؛ اینجا مربیانی حضور دارند که از صفر تا صد همه چیز را به شما می آموزند و امنیت تان را کاملا تضمین می کنند. کافیست خونسردی خود را حفظ کرده و به فرمان مربی ها گوش دهید.

 این زیپ لاین 15 سکوی چوبی دارد که به عنوان ایستگاه عمل می کنند و هر فرد می تواند در هر یک از این سکو یا پلتفُرم ها از حرکت بایستد و از مناظر اطراف دیدن کرده و یا نفسی تازه کند. فاصله هر سکو با سکوی بعدی و قبلی خود نیز 400 متر است که مسافت نسبتا زیادیست. 

در طول این بازی مهیج به صورت میانگین 40 متر بالاتر از سطح زمین خواهید بود. جالب است بدانید که تلاش شده این ارتفاع در همه جا یکسان باشد؛ اما گاهی کم و زیاد هم می شود. دیگر همه چیز به شجاعت خودتان بستگی دارد که توانایی پرواز در ارتفاع 40 متری و طی مسافتی 400 متری را دارید یا خیر؛ اما فراموش نکنید که درختانِ پارک زیپ لاین بسیار زیبا هستند و هریک حداقل 3 دهه از عمرشان گذشته است. پرواز در میان این درختان زیبا همیشه برای تان پیش نخواهد آمد پس زمان را از دست ندهید و همراه ما باشید تا با هم زیپ لاین هانومان (1) را در پوکت تجربه کنیم.

پاورقی


 هانومان نام یکی از شخصیت های اسطوره ای هندیست و نماد ایثار و فداکاری محسوب می شود، به خاطر بزرگداشت این اسطوره نام این زیپ لاین را هانومان گذاشته اند.

قسمت های مختلف زیپ لاین فلایینگ هانومان پوکت

در این پارک در کنار لذت بردن از زیپ لاین می توانید تفریحات دیگری را نیز تجربه کنید که تعدادشان در مجموع به 28 سرگرمی و مکان تفریحی می رسد، در اینجا بیشتر با قسمت های مختلف پارک زیپ لاین پوکت و تفریحاتش آشنا می شویم.

1- سکوهای چوبی | Platforms

 همان‌طور که قبل تر اشاره کردیم این مجموعه زیپ لاین 15 سکو دارد. سکوها بر فراز درختان قرار گرفته اند و متناسب با ضخامت تنه درختِ مورد نظر به صورت کوچک و بزرگ ساخته شده اند به این معنا که هر یک از این پلتفُرم ها یک اندازه خاص دارند.

هر یک از سکوها دارای پلکانی مارپیچ هستند که دور تا دور درخت پیچیده و بالا می روند، درست همان‌طور که در تصاویر می بینید. کابل زیپ لاین از فراز هر یک از این سکوها می گذرد، برای رسیدن به کابل ها حتما باید از پله ها بالا بروید. گاهی برای ساختن یک سکوی بزرگ از چند درخت که در کنار هم قرار گرفته اند استفاده می شود تا ایمنی درخت و بازیکن ها تامین شود. پلکان مارپیچ همگی دارای نرده های چوبی هستند و تا جایی که امکان داشته باشد سعی شده که پهنای پله ها برای عبور 2 نفر از کنار هم مناسب باشد. همچنین سازندگان هوشمند زیپ لاین همه تجهیزات مورد نیازشان را در قسمتی از سکوها نصب کرده اند تا اختلالی در عبور و مرور مراجعان ایجاد نکنند؛ حالا که از این پله های چوبین بالا رفتید وقت تجربه هیجان فرا رسیده است. ما را در ادامه مسیرِ شگفت انگیزِ زیپ لاین همراهی کنید.

2- زیپ لاین | همچون هانومان پرواز کن

حالا که از سکوها بالا آمدید و قصدتان برای تجربه کردن زیپ لاین قطعیست، باید به دستورهای مربیان عمل کرده و خود را حسابی به کابلِ زیپ لاین محکم کنید؛ با علامت مربی و نیروی کمی که به شما وارد می کند، حرکتتان آغاز خواهد شد... درختان، شاخه و برگ ها و حتا پرندگان کوچکی را در حین این گردش مهیج خواهید دید که از کنارتان عبور می کنند. حالا که تا اینجا پیش رفته اید، آرام باشید و به ایمنی و امنیت پارک زیپ لاین پوکت اعتماد کنید.

جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد، این کابل ها قابلیت تحمل چند تُن وزن را دارند و میزان سایش آن ها در فواصل زمانی مختلف بررسی می شود. جنس شان فولادیست و توانایی بالایی در تحمل وزن دارند. همچنین با گیره های کوچک و بزرگی به درختان مختلف متصل شده اند، پس فقط خوش بگذرانید و نگران مسایل ایمنی نباشید. اینجا فقط یک کابل زیپ لاین دارد اما به قدری جذاب است که هیچ گاه فراموشش نخواهید کرد. 

3- برنامه بی نظیر پارک برای شما | Master Plan

با این که زیپ لاین پوکت به خودی خود بسیار مهیج و جذاب است؛ اما همیشه افراد ماجراجویی هم پیدا می شوند که سرشان برای کارهای پرچالش درد می کند. اگر شما هم از این افراد هستید برای تان برنامه های خاصی تدارک دیده شده است که با عنوان بسته مَستِر پِلَن در این مرکز ارایه می شود، این برنامه شامل:

 • طی همه مسیر زیپ لاین و عبور از تمام سکوها
 • تماشای 2 پل زیبا در مسیر
 • طی مسافت 800 متری پارک جنگلی
 • عبور از محوطه ترسناک گنجینه پنهان پارک (hidden treasures): این مکان منطقه کوچکی از پارک است که با تزیینات دست ساز ترسناک، زیباسازی شده و بسیار جذاب است.
 • پایین آمدن از درختی با ارتفاع 40 متر که جزو کهن ترین درختان این پارک است.
 • کابل های این قسمت سراشیبی و سربالایی های زیادی دارند و تجربه هیجان انگیزتری را در اختیارتان قرار خواهند داد.

*این برنامه برای جوانان و سالمندان مناسب است.

*ایمنی ماجراجویان تضمین می شود و رعایت نکات ایمنی، مهم ترین ویژگی زیپ لاین این مجموعه است.

4- بانجی جامپینگ

تفریحات جذاب و هیجانی پارک زیپ لاین پوکت بسیار متنوع هستند، حتا امکان بانجی جامچینگ هم در این مکان وجود دارد. بانجی جامپینگ یکی از فوق العاده ترین تفریحات امروزیست که در بین ماجراجویان محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

علاقه مندانی که به پوکت و پارک زیپ لاین آن مراجعه می کنند، می توانند از بالای برخی سکوهای ساخته شده برای زیپ لاین، به پایین پریده و بانجی جامپینگ را تجربه کنند. ارتفاع جامپینگ در این پارک بنابر درختی که سکوها روی آن ها قرار گرفته اند متفاوت و بین 10 تا 30 متر متغیر است.

اگر اهل پریدن و هیجان هایی چنینی هستید، کافیست خود را به دستان توانمند مربیان سپرده و با تجهیزات لازم جامپینگ، پرشی به یادماندنی را تجربه کنید.

Photo by : Unknown

تفریح در پارک زیپ لاین پوکت

بدون شک هر کسی که این پارک را برای گردش انتخاب می کند به تفریح مهیج زیپ لاین علاقه مند است؛ اما در کنار این فعالیت جذاب تفریحات دیگری هم اینجا وجود دارد که با هم نگاهی گذرا بر آن ها داریم.

*پیاده روی

پیاده روی در میان درختان انبوه و سرزنده، حس غیر قابل توصیفی دارد که در این مکان زیبا و رویایی امکان تجربه آن فراهم شده است. پس فرصت را غنیمت شمارید و اگر به زیپ لاین هم علاقه ای ندارید حتما به این پارک خوش آب و هوا رفته و پیاده روی کنید.

*لذت بردن از مناظر پل هوایی

در پارک زیپ لاین پوکت 2 پل هوایی وجود دارد که مناظر دلفریبی را در اختیار مراجعان قرار می دهد. پیشنهاد می کنیم که حتما از روی این پل ها عبور کنید و چند دقیقه ای را در زیبایی های طبیعت غرق شوید.

*تخته سواری

یکی دیگر از تفریحات فوق العاده این پارک تخته سواری بر فراز درختان است! این تفریح که برای افراد ترسو تدارک دیده شده، به این صورت است که 1 تا 4 نفر بر روی تخته ای چوبی می ایستند، تخته ای که از قسمت زیرین به دو کابل متصل شده شروع به حرکت می کند و به سرعت سوارانش را به این سو و آن سو می برد. از نظر امنیت این تخته ها ایمن هستند و مقاومت شان تضمین شده است. همچنین همه ملزم به پوشیدن کلاه ایمنی هستند و در طول مسیر باید به میله ای که در میانه تخته قرار دارد، تکیه کنند.

اگر برای استفاده از زیپ لاین دو دل هستید حتما یک بار سوار بر این تخته ها شوید و سپس زیپ لاین را امتحان کنید. بد نیست بدانید که در این پارک دو ریل تخته سواری وجود دارد.

امکانات موجود در پارک زیپ لاین پوکت

در پارک زیپ لاین پوکت علاوه بر طبیعت زیبا و دیدنی، امکانات خوب و با کیفیتی هم در اختیار بازدیدکننده ها قرار می دهند. در این قسمت بیشتر با این امکانات آشنا خواهیم شد:

*رستوران

در پارک زیپ لاین پوکت امکان تهیه غذا و نوشیدنی وجود دارد، از رستوران این مجموعه می توانید غذاهای محبوب فصلی تایلندی را تهیه کنید. همچنین این غذاخوری نوشیدنی محلی و دم نوش های خوش عطر و طعمی را نیز ارایه می دهد که حسابی خستگی را از تن به در می برند. رستورانِ پارک زیپ لاین سبک و سیاقی جنگلی دارد به این معنا که غذا در آلاچیق هایی چوبی و درست در میان جنگل سرو می شوند، همین موضوع نیز باعث جذابیت بیشتر آن شده است.

این رستوران صبحانه، نهار و شام را ارایه می کند که صبحانه هایش طرفداران بیشتری دارد، ما هم پیشنهاد می کنیم که پیش از ماجراجویی حتما چند لحظه ای را در این رستوران سپری کرده و از فضای جنگل لذت ببرید.

Photo by : Unknown

*سایر امکانات 

گذشته از شکم گردی و رستوران جذابِ پارک زیپ لاین، امکانات دیگری نیز در اینجا وجود دارد که از این قبیل هستند:

 • فروشگاه سوغات
 • اتاق کنفرانس و آموزش
 • اتاق رختکن
 • محوطه نگهداری تجهیزات
 • تهیه تجهیزات 
 • آب آشامیدنی
 • سرویس بهداشتی
 • راهنمای انگلیسی زبان
 • امکان تهیه بیمه
 • استفاده از کمک های اولیه (در صورت نیاز)

در آخر باید بدانید که در هنگام استفاده از زیپ لاین از شما فیلم و عکس می گیرند و در نهایت می توانید این فیلم و عکس ها را خریداری کنید.

*فیلم ها به صورت دی وی دی و عکس ها به صورت چاپ شده ارایه می شوند.

وضعیت تجهیزات و ایمنی در پارک زیپ لاین پوکت

یکی از مهم ترین فاکتورها در تفریحات هیجانی استفاده از تجهیزات مناسب است که امنیت افراد را تامین کنند. در پارک زیپ لاین پوکت به ایمنی و مسایل مربوط به آن به شدت اهمیت داده می شود. هنگام ورود به پارک به همه تازه واردها دستکش مخصوص، کلاه ایمنی و مهار (1) داده شده و از آن ها درخواست می شود که شوخی های پر خطر انجام ندهند. مقاومت کابل ها، استفاده از قرقره های ایمن، استحکام سکوهای چوبی و کیفیت طناب ها نقش بسزایی در ایمنی دارند به همین خاطر همیشه بررسی شده و کاملا سالم هستند. سیستم زیپ لاین این مجموعه توسط شرکتی فرانسوی به نام پتزل (Petzl) طراحی و آماده سازی شده که در حرفه خود پر آوازه اند پس جای هیچ گونه نگرانی در رابطه با ایمنی شما وجود ندارد.

با همه این تفاصیل همه زیپ لاین بازها در این پارک باید این وسایل را همراه خود داشته باشند، تا به آن ها اجازه بازی داده شود:

 • کلاه ایمنی
 • مهار ایمنی (safety harness)
 • قفل مخصوص (screw lock)
 • کارابینر (carabiner): وسیله ای شبیه به قلاب
 • قرقره ایمنی مخصوص زیپ لاین (pulley)
 • سیستم قفل ویژه

علاوه بر موارد ایمنی که ذکر کردیم مربیان این مجموعه هم نقش بسزایی در تامین امنیت بازیکن ها ایفا می کنند؛ این افراد متخصص هستند و در همه مراحل بازی شما را همراهی می کنند تا همه استانداردهای ایمنی رعایت شده و هیچ مشکلی پیش نیاید.

در این مجموعه اغلب زیپ لاین به صورت گروهی انجام می شود و حداقل دو راهنمای ماهر باید همراه هر گروه باشند، حتا اگر گروه تنها 2 عضو داشته باشد، راهنماها حضور دارند تا ایمنی و امنیت افراد را از همه زوایا بررسی کنند. آن ها همراه هر بازیکن، یک بار به صورت کامل وسایل و ابزار بازی را چک می کنند تا حادثه ناگواری رخ ندهد.

پاورقی


 1-مهار: وسیله ایست که برای بازی های زیپ لاین و بانجی جامپینگ مورد استفاده قرار می گیرد و بازیکن را به کابل مخصوص متصل می کند.

Photo by : Unknown

مسیر و دسترسی

حالا که با زیپ لاین شگفت انگیز فلایینگ هانومان در پوکت آشنا شدید، باهم روش های رسیدن به این مجموعه تفریحی را مرور می کنیم:

در ابتدا باید بدانید که همه هتل های پوکت به این مجموعه زیبا ترفسفر مستقیم دارند و اگر در هتل هم اقامت ندارید می توانید از ترنسفر مجهز پارک زیپ لاین استفاده کنید. اغلب گردشگرانی که به این مجموعه مراجعه می کنند با تورهای تفریحی که از هتل شان خریداری کردند به اینجا می آیند؛ اما به روش هایی دیگری نیز می توانید به این مکان برسید.

با تاکسی

استفاده از تاکسی در پوکت، امری متداول است و در هر محله ای می توانید تاکسی گرفته و به مقصدتان برسید.

با اتوبوس

متاسفانه در نزدیکی این پارک ایستگاه اتوبوس وجود ندارد و اگر علاقه مندید که حتما از تاکسی استفاده کنید باید به ترمینال شماره 2 پوکت بروید که آن هم حدود 12 کیلومتر با مقصد شما فاصله دارد و در آخر باز هم باید تاکسی بگیرید.

متاسفانه هیچ ایستگاه مترویی هم نزدیک به پارک زیپ لاین وجود ندارد؛ اما می توانید با استفاده از آدرس و نقشه کارناوال به راحتی با  اتومبیل شخصی تان به پارک زیپ لاین پوکت برسید، این مجموعه رفاهی پارکینگ هم دارد.

هزینه بازدید: 

از 2,650 بات تایلند (3,287,775 تومان) تا 3,490 بات تایلند (4,329,937 تومان)

هزینه پارکینگ

رایگان

ساعت های کار:

8:00-17:00

آدرس: تایلند، پوکت، منطقه کتو، جاده ویکیتسونگ کرام، خیابان سوی نامتوک، پارک زیپ لاین پوکت

Address: 89/16 Moo 6, Soi Namtok Kathu, Wichitsongkram Road, Kathu, Phuket 83120, Thailand

هزینه و بسته های انتخابی 

برای انجام زیپ لاین در این مجموعه باید به گروه های 2 نفره یا بیشتر تقسیم شوید و به همراه هم قسمت های شگفت انگیز این مجموعه را کشف کنید. بلیت تفریح در پارک زیپ لاین را می توانید به صورت آنلاین خریداری کرده و یا آن را از هتل محل اقامت گرفته و یا به صورت حضوری از مجموعه بخرید. در اینجا به چند مورد از بسته های مهم زیپ لاین هانومان در پارک پوکت می پردازیم که می توانید از بین آن ها یکی را انتخاب کنید:

*ماجراجویی کامل 1

امکانات این تور شامل موارد زیر است:

 • همه وسایل مورد نیاز برای بازی
 • زیپ لاین
 • عبور از پله های مارپیچ
 • جامپینگ
 • 20 دقیقه پیاده روی در طبیعت
 • عبور از پل های هوایی
 • میوه های فصلی 

افرادی که این تور را انتخاب می کنند باید وزن شان کمتر از 120 کیلوگرم باشد، در ضمن این بسته برای کودکان زیر 4 سال مناسب نیست.


*ماجراجویی کامل 2

امکانات این تور شامل موارد زیر است:

 • عبور از همه سکوها
 • زیپ لاین
 • عبور از پل هوایی
 • پله های مارپیچ
 • تخته های ریلی (تخته سواری)
 • 20 دقیقه پیاده روی
 • میان وعده

وزن خریداران نباید بیش از 120 کیلوگرم باشد و این تور به کودکان زیر 4 سال توصیه نمی شود.

 


*بسته پرواز

این بسته کامل ترین پکیج پارک زیپ لاین در پوکت است که امکانات آن را در ادامه بیان می کنیم:

 • عبور از همه سکوها
 • انجام زیپ لاین
 • عبور از پل هوایی
 • جنگل نوردی
 • تخته سواری
 • 20 دقیقه پیاده روی
 • یک وعده غذایی کامل
 • میوه های فصلی

وزن خریداران نباید بیش از 120 کیلوگرم باشد و این بسته به کودکان کمتر از 4 سال توصیه نمی شود.

* برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دیگر بسته های این مجموعه و رزرو و خریداری آن ها به این لینک مراجعه فرمایید.

Photo by : Unknown

دیدنی های اطراف پارک زیپ لاین پوکت

 •  پارک ویک پوکت | Phuket Wake Park: در فاصله 1.2 کیلومتری
 • بازار شناور پوکت | Phuket Floating Market: در فاصله 2.3 کیلومتری
 • آبشار کاتو | Kathu Waterfall: در فاصله 2.1 کیلومتری
 • آکادمی آشپزی پوکت | Phuket Thai Cooking Academy: در فاصله 1.3 کیلومتری
بازار شناور پوکت
آبشار کاتو
آکادمی آشپزی پوکت
پارک ویک پوکت
لوازم پیشنهادی
تلفن همراه
دارو های عمومی
دفترچه بیمه
دوربین
دوربین شکاری
شارژر موبایل
عینک آفتابی
وسایل بازی
پول نقد
کارت شناسایی
کفش پیاده‌روی
کلاه آفتابگیر
کوله پشتی
کیسه زباله
گوپرو
کرم ضد آفتاب

بهترین فصل سفر به پوکت

جزیره پوکت اقلیمی گرمسیری دارد، بنابراین آب و هوای آن میان وضعیت های گرم، خنک و بارانی متغیر است و می توان گفت سه بازه آب و هوایی در این جزیره دیده می شود.

نوامبر تا فوریه (آبان تا بهمن): خنک ترین روزهای پوکت را در این بازه خواهید دید و حجم بالایی از گردشگران در جزیره به چشم می خورند. دمای هوا میان ۲۳ تا ۳۰ درجه سانتیگراد متغیر است و می توان آن را خنک ترین و خشک ترین روزهای پوکت نامگذاری کرد. بنابراین می توان گفت آبان تا بهمن بهترین زمان برای لذت بردن از سواحل بهشتی پوکت و کیف کردن با تفریحات آبی این جزیره است.

مارس تا اواسط می (اسفند تا آخر اردیبهشت): گرم ترین روزهای پوکت را در این فاصله می توان تجربه کرد. دمای هوا اغلب ۳۵ درجه سانتیگراد به بالا بوده و رطوبت هوا نیز بسیار بالاست. البته فروردین و یا ماه آوریل نیز می تواند زمان خوبی برای سفر به تایلند و پوکت باشد، چرا که در این هنگام می توانید شاهد فستیوال سونکران، جشن سال نوی تایلندی ها باشید.

اواسط می تا اکتبر (خرداد تا مهر): فصل بارش های موسمی تایلند و جزیره پوکت پیش روی شماست. گرچه دمای هوا چندان بالا نیست و اغلب در حدود ۲۸ تا ۲۹ درجه سانتیگراد است؛ اما بارش های سیل آسای این زمان دلیل چندان خوبی برای سفر باقی نمی گذارند؛ اما اگر با باران مشکلی ندارید، در عوض می توانید از رطوبت پایین هوا و قیمت های بسیار پایین همه چیز لذت ببرید. می توان گفت این زمان ارزان ترین زمان سفر به تایلند محسوب می شود. البته خلوتی جزیره نیز می تواند انگیزه مضاعفی برای سفر به پوکت در این هنگام محسوب شود. بارانی ترین زمان جزیره پوکت در طی ماه های اردیبهشت، شهریور و مهر است و در باقی اوقات بارش مداوم باران کم تر پیش می آید.

بهترین فصل سفر: بنابراین بهترین زمان سفر به پوکت در طی ماه های آذر تا ابتدای فروردین است. در این زمان رطوبت هوا چندان نیست و نسیم خنک شما را سر ذوق می آورد. دمای هوا در حدود ۲۴ تا ۳۲ درجه سانتیگراد است و خبری از باران های موسمی و سیل آسا هم نیست.

Photo by : Unknown

نکات مفید پیش از سفر به پارک زیپ لاین پوکت

حالا که با زیپ لاین مشهور پوکت آشنا شدیم خوب است نکاتی مفید و جالب را درباره این مجموعه تفریحی با هم مرور کنیم تا تفریح جذاب تری داشته باشیم، همراه مان بمانید:

 • امکان آموزش زیپ لاین به صورت حرفه ای نیز در این پارک وجود دارد که در 16 لاین مختلف به علاقه مندان آموزش می دهند.
 • دو پله مارپیچ بسیار شاخص و دیدنی در این پارک وجود دارند که از شهرت بیشتری برخوردارند، حتما از آن ها بالا بروید.
 • بازی های این مجموعه برای بیماران صرعی، قلبی، دیابتی، روانی و بانوان باردار مناسب نیستند.
 • در صورت عدم رعایت نکات ایمنی ممکن است دچار آسیب در پشت، باسن، پا، زانو، پا، شانه، دست یا گردن شوید.
 • نوشیدنی های الکلی، دارو و مواد روان گردان در این مجموعه ممنوع هستند.
 • وزن بازیکن ها باید زیر 120 کیلوگرم باشد تا بتواند از زیپ لاین استفاده کند.
 • این مجموعه هیچ مسوولیتی در رابطه با گم کردن اشیا در حین زیپ لاین قبول نمی کند پس خوب مراقب وسایل تان باشید.
 • توجه داشته باشید که بهتر است یک دست لباس تمیز و اضافی همراه داشته باشید.
 • بهتر است از پوشیدن دمپایی و صندل خودداری کنید.
 • لباس های راحت بپوشید اما پوشش تان مناسب محیط بیرون باشد. تیشرت گزینه مناسبی است.
 • لباس های تمیز بپوشید تا بوی عرق هم گروهان تان را آزار ندهد.
 • از پوشیدن لباس های دنباله دار یا پوشاکی که سایز شما نیستند خودداری کنید.
Photo by : Unknown

اخبار جدید درباره زیپ لاین پوکت

در پارک زیپ لاین پوکت گروهی حرفه ای فعالیت می کنند و شما عزیزان در صورت تمایل می توانید از اخبار جدید امور مربوط به آن ها مطلع شوید، تنها کافیست روی این لینک کلیک کنید.

از جمله جدیدترین اخبار مربوط به این مجموعه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طراحی وبسایت جدید
 • نگارش و ثبت خاطرات بازدیدکننده های ماجراجوی این مجموعه و قرار دادن آن ها در وبسایت
 • بروزرسانی مقاله های مختلف موجود در وبسایت مجموعه
 • ساخت خطوط زیپ لاین جدید

و...

Photo by : Unknown

زیپ لاین پارک زیپ لاین پوکت را با تماشای این ویدیو تجربه کنید

توصیه کارناوال

میزان هیجان و ماجراجویی در پارک زیپ لاین پوکت بسیار بالاست؛ اما باید حتما به نکات ایمنی دقت کنید تا در سلامت و امنیت از فعالیت ها لذت ببرید. برای تفریح بهتر در پارک زیپ لاین پوکت چند توصیه داریم:

 • همه اشیای ارزشمند خود را در کمدهای قفل داری که به شما داده می شود نگهداری کنید و به هیچ وجه همراه خود نبرید.
 • اگر به گیاه یا حشره ای حساسیت دارید این موضوع را با راهنمای خود در میان گذارید.
 • سیگار کشیدن در هنگام زیپ لاین ممنوع است و انجام آن به ریه شما آسیب وارد خواهد کرد.
 • اگر رفتار مناسبی نداشته باشید مربیان حق اخراج شما را از گروه دارند.
 • همه افرادی که وارد این مجموعه می شوند تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.
 • اگر بلیت تهیه کنید مبلغ آن به هیچ عنوان قابل استرداد نیست.
 • در نهایت جالب است بدانید که بسیاری از مراجعان می گویند که حس شان در هنگام استفاده از این زیپ لاین شبیه به میمونی است که می تواند به راحتی روی درختان جست و خیز کند، پس تفریح جالبی پیش رو خواهید داشت.
Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

سخن آخر

پوکت یکی از جذاب ترین نقاط تایلند است و حتما برخی از شما عزیزان از آن دیدن کرده اید. از وجود زیپ لاین فلایینگ هانومان در پوکت باخبر بودید؟ به نظرتان رفتن به این پارک زیپ لاین ارزشش را دارد؟

تجربه های خود را در رابطه با سفرهای تان به تایلند با ما به اشتراک گذارید. منتظر خاطره های سفر و دیدگاه های شما هستیم.

نقد و بررسی کاربران

زیپ لاین فلایینگ هانومان را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
شهریار

كاش يكى خرج منو بده ببره اونجا

سفر با دوستان
تجربه سفر شهریار به زیپ لاین فلایینگ هانومان

انتشار: 19 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
بسطامى

خيلى فوق العادست حتما امتحان ميكنم تو سفرم به تايلند

انتشار: 14 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
مهناز بیات

تایلند چون فرمان راست هستند همه چیز برعکس ایرانه و دوم اینکه کلا خیلی بد رانندگی می کنند تایلندی ها ولی واقعا به صرفه و ارزاننه البته برای اجاره موتور حدود 150 تا 300 دلار ودیعه (deposit) می گیرن که بعضا به بهانه های الکی پس نمی دن و یا کم می کنن.

سفر به تنهایی
تجربه سفر مهناز بیات به زیپ لاین فلایینگ هانومان

انتشار: 13 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست