کارناوال - راهنمای سفر

رستوران گاگان بانکوک

تایلند، بانکوک، ناحیه لومپینی، جاده فلوئن چیت، خیابان لانگسوئان 68/1

گالری تصاویر

ساعت دسترسی

امروز سه‌شنبه تعطیل

شماره تماس

همه چیز درباره رستوران گاگان بانکوک

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

28 خرداد 1397

به روز رسانی

24 خرداد 1402

معرفی /

رستوران گاگان بانکوک | بهترین رستوران آسیا در سال 2018

کنجکاوی یکی از عمده دلایلی است که آدمی را به سفر وا می دارد؛ این که «ماهی سیاه کوچولو» بشوی و عزم سفر از برکه آرام و امنت بکنی، تا ببینی دنیای بیرون از خانه ات چه شکلی است و در این دنیای پهناور و پر رمز و راز چه می گذرد. این ارضای کنجکاوی برای هر یک شکلی دارد و برای هر مسافر می تواند قیافه متفاوتی به خود بگیرد. یکی سفر می کند تا در تاریخ سرزمین های مختلف سرک بکشد و از داستان گذشته ها سر در بیاورد و دیگری سفر می کند تا به روستاها برود و فرهنگ بومی را از نزدیک لمس کند. کنجکاوی آدم ها و دلیل سفر کردن شان را می توان چون مداد رنگی 24 رنگ دانست که هر یک رنگی خاص داشته و به نوعی منحصر به فرد هستند. قطعا یکی از انگیزه ها، کنجکاوی در غذاها و خوشمزه های دیگر نقاط دنیاست. شاید باورتان نشود اما امروزه بسیاری هستند که راهی سفر می شوند تا غذاهای خاص یک منطقه را بچشند و طعم اصیل شان را مزه کنند.

وقتی صحبت از خوشمزه گردی و یا گردشگری غذایی می شود، یکی از محتمل ترین انتخاب ها، رستوران های برتر دنیا و هر کشور است. چرا که ریسک کمتری دارند و احتمال این که از در رستوران راضی بیرون بیایید بیشتر به نظر می رسد. کارناوال هم امروز به سراغ یکی از برترین رستوران های دنیا و قاره آسیا می رود که توانسته اعتماد متخصصان طعم و غذای جهانی را به دست آورد و برای 4 سال عنوان برترین رستوران آسیا را از آن خود کند. رستوران گاگان، رستورانی با ظاهر دوست داشتنی، فضایی گرم و صمیمی و البته غذاهایی خاص است که شما را برای امتحان کردن غذاهاش ترغیب می کند. جالب است بدانید رستوران گاگان تنها 7 سال است که افتتاح شده و درست در مرکز شهر بانکوک قرار دارد. همراه کارناوال خودتان را میهمان یک گردش خوشمزه در رستوران گاگان کنید. 

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

چرا رستوران گاگان بانکوک؟


 • رستوران گاگان در سال 2018 موفق به کسب عنوان بهترین رستوران آسیا شد. 
 • این رستوران دارای دو ستاره میشلن (Michelin) است. 
 • رستوران گاگان تا به حال 4 بار عنوان بهترین رستوران آسیا را از آن خود کرده است.
 • بسیاری از دور و نزدیک می آیند تا صرف غذا در این رستوران هندی را تجربه کنند.
 • رستوران گاگان علاوه بر غذای فوق العاده، محیطی دوست داشتنی و فضایی جذاب دارد.

آشنایی با گاگان، بهترین رستوران آسیا در سال 2018 | Gaggan Restaurant

گاگان، رستورانی است که توانسته تا به حال چهار بار عنوان بهترین رستوران آسیا را به دست آورد که آخرین بار آن، مربوط به سال 2018 است. این رستوران که با غذاهای مدرن هندی اش نه تنها در مجامع تخصصی آشپزی شهرتی بر هم زده، بلکه میان مردم عادی نیز از محبوبیت بسیاری برخوردار است. رستوران گاگان در شهر بانکوک تایلند قرار دارد و علاوه بر عنوان بهترین رستوران آسیا در سال های مختلف، تا به حال توانسته عنوان دهمین رستوران برتر جهان را نیز از آن خود کند. 

شاید برای شما سوال باشد که چه چیزی رستوران گاگان را از دیگر رستوران های دنیا متمایز می کند و باعث می شود تا چنین مورد توجه باشد؟

گاگان آناند، سرآشپز این رستوران شناخته شده، تعبیری مدرن از غذاهای سنتی هندی را در اختیار شما قرار می دهد و مزه ای را به شما معرفی می کند که تصورش را هم ندارید. در واقع این سرآشپز هندی با استفاده از آشپزی مولکولی، طعم غذاهای هندی را در شکل و شمایلی جدید به شما هدیه می دهد. گاگان به قدری در این کار خبره است که به راحتی توانسته دو ستاره میشلن را به دست آورد. اگر درباره ستاره های میشلن چیزی نمی دانید، باید بگوییم میشلن، راهنمایی جامع و با سابقه 100 ساله است که در زمینه کیفیت رستوران ها و هتل ها صحبت می کند. در این راهنما به رستوران های برتر دنیا 1 تا 3 ستاره اهدا می کنند و بدیهی است که رستوران هایی با 3 ستاره میشلن، متمایز از باقی هستند؛ اما با این حال رستوران های 1 و 2 ستاره نیز بسیار مورد توجه اند که البته هر یک معانی خاصی دارند. به طور مثال رستورانی با 2 ستاره میشلن یعنی که از نظر این راهنما غذاهای فوق العاده خوشمزه ای دارد.

در ادامه و باقی بخش ها با داستان تولد این رستوران معروف، غذاهای رستوران و البته شکل داخل آن بیش تر آشنا می شوید.

غذاهای رستوران گاگان

در برترین رستوران آسیا در سال 2018، انواعی از غذاهای هندی در مقابل شما قرار می گیرد که با روش های گاگان به طرز دلپذیری مدرن شده اند و قیافه متفاوتی دارند. اگر اهل غذاهای هندی باشید و از نوع سنتی شان خاطره داشته باشید، از این ترکیب اعجاز آمیز شگفت زده خواهید شد و همزمان خاطرات قدیمی خود را مرور می کنید. اگر متولد کشور هند هستید و از خیابان های شلوغ و غذاهایش خاطره دارید، غذاهای گاگان را بسیار دوست خواهید داشت، چرا که تداعی خوشمزه ای از گذشته شما خواهد بود.

با این حال حتا اگر تا به حال غذای هندی نخورده اید و با آن ها آشنایی ندارید، باز هم دلیل نمی شود که رستوران گاگان در بانکوک انتخاب شما نباشد. وقتی این رستوران در میان برترین رستوران های دنیا جای گرفته است، قطعا استاندارد خوشمزگی را هم رعایت کرده و در نتیجه دلیل وسوسه کننده ای پیش روی شماست تا در سفر خود به تایلند، گاگان را از قلم نیندازید.

جالب است بدانید غذاهای منوی این رستوران با الهام از مواد غذایی فصلی، محصولات تازه و البته تنوع غذایی هندی طبخ می شوند. 

درباره منوی رستوران

از مزیت های عمده و متمایز غذاهای رستوران گاگان، به روز و متنوع بودن آن هاست. گاگان آناند هر دو ماه یک بار لیست غذاهای خود را به روز می کند و برای این منظور، سفرهای تحقیقاتی منظمی را به هند و دیگر رستوران ها ترتیب می دهد. از جمله غذاهایی که به منوی رستوران گاگان اضافه شدند، می توان به مواردی چون پانیپوری و پاپری چات اشاره کرد. به همین دلیل است که رستوران گاگان منوی ثابتی ندارد که جداگانه به هر غذای آن بپردازیم.

همچنین از نکات مثبت گاگان آن است که می توانید در این رستوران غذاها را مطابق با محدودیت های خود بچشید. یعنی اگر گیاهخوار هستید و یا رژیم غذایی خاصی دارید، با هماهنگی و اطلاع از قبل، شما هم غذاهای گاگان را تجربه خواهید کرد.

در رستوران گاگان چه چیزی انتظار شما را می کشد؟

صرف غذا در این رستوران ابتدا با پیش غذایی مولکولی آغاز و در ادامه با چند بشقاب غذای ابتکاری همراه می شود که هر یک داستان خوشمزه و منحصر به فرد خود را برای گفتن دارند. سپس می توانید غذای ویژه سرآشپز را انتخاب کنید. ظرفی از ماهی که با نام کین مدیا شناخته می شود، با سسی هندی انتظار شما را می کشد. در انتها هم این خورشت کاری و نان و برنج است که به استقبال شما می آید.

از نکات جالبی که در هنگام حضور در رستوران گاگان با آن مواجه می شوید، منوی متفاوت گاگان است. هنگامی که این دفترچه را باز می کنید، به جای نام هر نوع غذا و هزینه هایش، لیستی از ایموجی ها (شکلک ها) را خواهید دید! به این ترتیب همچنان باید منتظر سوپرایز آشپزان رستوران گاگان باشید. ابتدا با چند ظرف پیش غذا از شما پذیرایی می شود. وقتی کارتان با پیش غذا تمام شد، دیگر واقعا لیستی 25 تایی از غذاهای رستوران را در برابر شما قرار می دهند که صرف آن نزدیک 2 تا 3 ساعت طول می کشد.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

بشقاب خاص رستوران گاگان

پس از آن که به گاگان رسیدید و توانستید پشت میزتان بنشینید، با انتخاب های عجیب و جدید رستوران رو به رو خواهید شد. اگر پیشنهاد سرآشپز را انتخاب کنید، در کنار تمام غذاهایی که برای شما می آوردند، با یکی از خاص ترین بشقاب های رستوران از شما پذیرایی می شود. ظرفی برای شما می آورند که «لیسش بزن» نام دارد و وقتی ظرف را ببینید، تا حدی متوجه خواهید شد چرا. ظرفی سفید برابر شما قرار می دهند که بر روی آن سه نوار رنگی به چشم می خورد و بر بالای آن نوشته شده: به سمت بالا لیسش بزن. بله باید لیسش بزنید تا متوجه شوید چه طعم منحصر به فردی در انتظار شماست!

رستوران گاگان چه شکلی است؟

به نزدیکی رستوران گاگان که می رسید، خانه ای چوبی، سفید رنگ و قرن نوزدهمی می‌بینید که با ندایی خوشمزه شما را به درون فرا می خواند. وقتی در این رستوران بنشینید، فضایی دوست داشتنی و دنج را تجربه می کنید، گویی که هرگز از خانه بیرون نرفته اید و هنوز هم بوی امن خانه را در آغوش می کشید. 

آناند، مدیر رستوران پیش از آن که از خانه به عنوان رستوران استفاده کند، زمانی را برای بازسازی از آن صرف کرد و فضای داخلی آن را باب میل خود تغییر داد. اغلب رنگ هایی که درون این خانه دوست داشتنی می بینید، تم روشن و شفافی دارند. دیوارهای سفید و بژ در کنار مبل های رنگی و نورهای بنفش، ترکیبی جذاب را به وجود می آورند.

می توانید در این خانه دو طبقه قدم بزنید و یکی از بخش های پذیرایی، کتابخانه و یا اتاق خصوصی را برای صرف غذای خود انتخاب کنید.

*بخش پذیرایی

اگر بخش پذیرایی را انتخاب کردید، میزی را درست در کنار آشپزخانه می بینید که با دیواری شیشه ای جدا شده است. می توانید در زمانی که منتظر طبخ غذای خود هستید، به تماشای فرآیند جالب حاضر شدنش بنشینید. البته چندین میز دیگر نیز در فضای روشن و دلباز رستوران به چشم می خورد که یکی دو تا از آن ها در کنار پنجره قرار گرفته اند. 

*بخش کتابخانه

 از پله ها که بالا بروید، با کتابخانه ای زیبا رو به رو می شوید که به چند میز و صندلی سفید و دوست داشتنی آراسته شده است. همچنین قفسه جذاب و سفید رنگ کتابخانه خودنمایی می کند و در طبقاتش کتاب های آشپزی مورد علاقه گاگان را می بینید. می توانید یک صندلی در نزدیکی پنجره برای خود انتخاب کنید و از منظره بیرون هم لذت ببرید.

حواس تان باشد که کتابخانه تنها 4 صندلی دارد و اگر بخواهید حتما در این فضا غذای خود را صرف کنید، هوشمندانه است که از پیش جای خود را رزرو کنید. 

Photo by : Unknown

*اتاق خصوصی رستوران گاگان

بزرگترین فضای صرف غذا در رستوران گاگان در برابر شما قرار گرفته است. وقتی اتاق را ببینید، متوجه خواهید شد هنوز هم اتاق کف چوبی خودش را حفظ کرده و سقف بلند آن نظرتان را جلب می کند. 

اتاق خصوصی رستوران گاگان در کل برای 24 نفر گنجایش دارد و می تواند محل مناسبی برای دورهمی خانوادگی و یا جشنی کوچک و دوستانه باشد. 

در صورتی که می خواهید از اتاق خصوصی برای گروه هایی با تعداد بالا استفاده کنید، باید از پیش هماهنگی های لازم را انجام دهید.

Photo by : Unknown

داستان رستوران گاگان و غذاهای بی نظیرش

به سراغ گاگان آناند که برویم، خودش را این گونه معرفی می کند:

 • اسمم گاگان است و احتمالا تنها گاگان در دنیای امروزی هستم! به عنوان یه پسر جوون، درس خوندن هیچ وقت جایگاهی برام نداشت و همیشه این موسیقی و آشپزی بودن که دنیای منو می ساختن. اما وقتی درباره انگیزه‌ ام برای سرآشپز شدن با بقیه حرف زدم، خیلیا بهم خندیدن و این کنایه هاشون بود که به سراغم اومد. اما این دلیل نمی شد که از رویاهام دست بکشم و مطمئن تر از قبل چسبیدم به راهی که باید برم دنبالش!
 • سال 2007 بود که خودم رو به کشور تایلند و شهر بانکوک رسوندم تا تو یه دوره کوتاه آموزشی آشپزی شرکت کنم و از همون وقت بود که مثل هر هندی دیگه ای، موندن رو به ترک تایلند ترجیح دادم. رستوران گاگان، در واقع از دل یه دورهمی دوستانه بیرون اومد. زمونی که ناامیدیم بابت کارهای قبلیم، باعث شد تا با دوستام، برای یه شغل جدید برنامه بریزیم و این طوری، رستوران گاگان رو با هم دیگه به وجود آوردیم.

گاگان آناند در دسامبر سال 2010 رستوران خود را افتتاح کرد و در مدت کوتاهی، بسیار خوش درخشید و تمام نگاه ها را معطوف خودش کرد. ابتدا چندین بار نامش در میان بهترین رستوران های آسیا دیده شد و سپس 5 سال بعد به عنوان «بهترین» شناخته شد.

افتخارات رستوران گاگان

خوب است بدانید که رستوران گاگان تنها رستوران هندی است که توانسته تا به حال در میان برترین رستوران های آسیا جای بگیرد و خودش را به همگان اثبات کند. 

نخستین باری که رستوران گاگان مورد توجه جهانی قرار گرفت، در سال 2015 بود که در میان 50 رستوران برتر آسیا توانست عنوان بهترین را از آن خودش کند و در میان تمام رستوران های جهان نیز رتبه دهم را به خودش اختصاص دهد. این خوشی و افتخار برای گاگان آناند به همین جا ختم نشد و گاگان بار دیگر این عنوان را در سال 2016 به دست آورد. در سال 2017، گاگان بار دیگر توانست در میان 50 رستوران آسیایی، بهترین شود و در دنیا نیز در رتبه بیست و سوم قرار بگیرد؛ اما انگار موفقیت های گاگان تمامی ندارد، چرا که این رستوران توانست بار دیگر در سال 2018 هم عنوان بهترین رستوران آسیا را به دست آورد.

بدیهی است که وقتی رستوران گاگان در میان بهترین رستوران های دنیا قرار دارد، در میان رستوران های تایلند هم به راحتی لقب بهترین را در کنار نام خودش یدک بکشد و در چهار سال 2015، 2016، 2017 و 2018 در میان رقیبان بسیار مورد توجه قرار بگیرد. 

Photo by : Unknown

اطلاعات بازدید از رستوران گاگان

رستوران گاگان درست در مرکز شهر بانکوک قرار دارد و به این ترتیب برای دسترسی به این رستوران لوکس، راه چندان سختی در پیش ندارید. برای این کار می توانید از خطوط بی تی اس، مترو، اتوبوس و انواع تاکسی های ماشینی و موتوری استفاده کنید.

طیف هزینه: هزینه صرف غذا در رستوران گاگان کم نیست و برای هر نفر حدود 6,500 بات تایلند (8,064,353 تومان) در می آید. یعنی اگر از آن دسته آدم های شکم گرد حرفه ای باشید و یا حاضرید برای کیفیت بالا هزینه کنید، رستوران گاگان می تواند انتخاب شما باشد.

نحوه رزرو: برای رزرو غذا می توانید در ساعات 9:00 تا 18:00 هر روز با تلفن رستوران گاگان تماس بگیرید و یا آن که به صورت آنلاین از اینجا اقدام کنید. هر شخص می تواند حداکثر برای 6 نفر جا رزرو کند. 

ساعات کار:  باید بدانید تنها 2 زمان سرو وجود دارد: 18:30 و 21:30

رستوران گاگان تنها در وعده شام غذا سرو می کند و در تمام روزهای هفته به جز یکشنبه فعالیت دارد. 

تلفن تماس: 1700 652 2 66+

آدرس: تایلند، بانکوک، ناحیه لومپینی، جاده فلوئن چیت، خیابان لانگسوئان 68/1

Address: 68/1 Soi Langsuan, Ploenchit Road, Lumpini, Bangkok 10330, Thailand

اگر برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره حمل و نقل عمومی بانکوک و هزینه های معمول آن کنجکاوید، خواندن مقاله زیر را از دست ندهید:

ورود به صفحه راهنمای جامع حمل و نقل عمومی بانکوک

Photo by : Unknown

دیدنی های اطراف رستوران گاگان

 • پارک لومپینی | Lumphini Park: تنها 650 متر فاصله 
 • مرکز خرید سنترال چیدلوم | Central Chidlom: فاصله 1 کیلومتری 
 • کلیسای مسیح منجی | Holy Redeemer Church: فاصله 1.3 کیلومتری
 • گالری هنری کالویت | Kalwit Studio & Gallery: فاصله 2 کیلومتری 
 • مرکز خرید چامچوری اسکوئر | Chamchuri Square: فاصله 5 کیلومتری
گالری هنری کالویت
پارک لومپینی

نظر گردشگران درباره رستوران گاگان

یکی از معمول ترین کارها پیش از صرف غذا در هر رستورانی، خواندن نظر افرادی است که قبلا به این رستوران رفته اند. به این ترتیب در این جا تعدادی از جدیدترین نظرات کاربران وبسایت معروف تریپ ادوایزر را درباره رستوران گاگان بانکوک می خوانیم:

آریسارا | 23 می 2018

تجربه ای بی نظیر!

توی رستوران گاگان به جای یه منوی واقعی، یه لیست از ایموجی ها و شکلک ها رو جلوتون می ذارن! این یعنی که باید منتظر سوپرایز خوشمزه شون بمونین. ما میزمون رو برای ساعت 9:30 شب رزرو کرده بودیم و واسه همین تازه ساعت 1 بعد از نیمه شب غذا خوردنمون تموم شد. با همه این ها تجربه ما از رستوران گاگان فوق العاده بود و تک تک غذاهایی رو که برامون آورده بودن، دوس داشتیم. کافی بود غذاها رو نگاه کنین تا متوجه بشین چقد واسشون فکر شده و چه زحمتی پشتشه. راستش قبل از این به رستوران بریم، من نظرهای مختلفی درباره گاگان شنیده بودم، بعضیا خیلی تعریف می کردن و بعضیام هیچ رقمه دوستش نداشتن؛ اما تجربه من عالی بود و باید بگم 3 ساعت لذت بخش رو این جا تجربه کردم. غذاهای هیجان انگیزی رو توی منوی رستوران می بینید که ترکیبی از غذاهای هندی و آسیایی هستش. در کنار همه این ها، متاسفانه رستوران گاگان سرویس دهی چندان خوبی نداره و خصوصا برای رزرو، مراحل آزاردهنده و نسبتا طولانی رو پشت سر گذاشتیم. خانومی هم که مسوول این کار بود رفتار گستاخانه ای داشت. در کل رستوران گاگان محیط دنج و رمانتیکی داره و برای همراهی بچه ها مناسب نیست.

کاترین | 23 می 2018

اصلا نرید!

اگه می شد به این رستوران 0 ستاره بدم، همین کارو می کردم. من و همسرم برای ماه عسل رستوران گاگان رو انتخاب کردیم. من به حلزون و گلوتن حساسیت دارم و در چندین تماس قبل از مراجعه، در موردش صحبت کردیم و بهمون اطمینان دادن که همه چیز همون طوری میشه که ما می خوایم. وقتی به رستوران رفتیم، دیدیم چند تا غذای حلزونی تو منو هست که با یه سری غذای بی کیفیت جایگزین‌شون کرده بودن. همون جا با مدیر مجموعه صحبت کردیم اما اصرار داشتن که غذا رو با کیفیت و استاندارد همیشگی ش به ما دادن. همون روز من به مدت 5 دقیقه تو دستشویی کثیف رستوران گیر افتادم و مجبور شدم چند بار به در بزنم تا کسی متوجه بشه. دوباره بعد از اون با مدیر رستوران حرف زدیم ولی بازم کسی از ما عذرخواهی نکرد. در نهایت، این بی نزاکتی پیشخدمتای رستوران بود که باعث شد تصمیم بگیریم دیگه تو رستوران نمونیم؛ اما نه تنها مجبورمون کردن که پول غذاهایی که نخوردیم رو بپردازیم، بلکه 10 درصد هم برای سرویس رستوران ازمون گرفتن. 

من و همسرم بار اولی نبود که به یه رستوران با ستاره میشلن می رفتیم و تا حالا تو کشورهای مختلف این رستورانا رو امتحان کرده بودیم، ولی هیچ کدوم این شکلی نبودن.

وقت و پول تون رو تلف نکنین.

گردشگری از لس آنجلس | 22 می 2018

عجیب و خوشمزه

این دفعه دومی بود که به رستوران گاگان رفتیم، دفعه قبل 14 ماه پیش بود. این بار غذاها به طرز قابل توجهی بهتر شده بودن. همه غذاها وسوسه کننده، مبتکرانه و خوشمزه بودن. 

به امتحان کردنش می ارزه!

گردشگری از واشنگتن | 21 می 2018

یه تجربه منحصر به فرد

چشیدن 25 ظرف مختلف، باور نکردنی و جذاب بود! اگه می تونین انتخاب سرآشپز رو سفارش بدین، حتما این کارو بکنین که واقعا عالیه.  

تیفانی از سنگاپور | 11 می 2018

تریپ ادوایزر برای جاهایی مثه این رستوران باید نمره منفی بذاره

راستش برای انتخاب گاگان جدا هیجان زده بودیم و حتا از موقع ورودمون به رستوران، یه استوری تو اینستا گذاشتیم. یکی از اولین بازخوردایی که گرفتم، از یکی از دوستای آشپزم بود. نوشته بود: خیلی زود از اونجا برید بیرون، واقعا مزخرفه. یه خورده با هم مکالمه کردیم و بعدش به کل اینستا رو بستم چون نمی خواستم حرفش رو تجربه م تاثیر بذاره. خلاصه تجربه م:

غذا: اگه غذای هندی دوس دارین باید بدونین واقعا خوشمزه س. فقط من نمی تونم 250 دلار بابت 25 ظرف غذایی بدم که نصفش خورشتای پر ادویه س. من تا فردا صبحش نفخ داشتم! 

خدمات: مدیر خدمه رفتاری فوق العاده غیر حرفه ای داشت و مدام دور و ور میز ما پرسه می زد تا بتونه حرفامون رو استراق سمع کنه، به جای این که جلو بیاد و از خودمون بپرسه. همچنین نصف وقتی که اونجا بودیم ظرف های کوچیک غذایی روی میزمون می ذاشتن که حتا نمی دونستیم چیه. هیچ توضیحی هم بابتش نمی دادن. 

در آخر این که دو تا از دوستام نتونستن غذاشون رو تموم کنن و پیشخدمت به جای این که بپرسه مشکلی هست و یا نظرمون چیه، بلافاصله میز رو تمیز و خالی کرد. 

در زیر ویدیویی جالب از رستوران گاگان در تایلند را بینید:

رستوران گاگان در آینده

 گاگان در مصاحبه ای در سال 2016 اعلام کرد که قصد دارد رستورانش در بانکوک را در سال 2020 تعطیل کرده و رستوران دیگری در شهر فوکوئوکا ژاپن را افتتاح کند. شاید قدری عجیب باشد اما گاگان معتقد است که از عمر این رستوران در بانکوک تنها چند سال دیگر باقی مانده و وقت آن است تا کارهای جدیدتری انجام دهد.

همه چیز از آن جا شروع شد که گاگان برای اولین بار به شهر فوکوئوکا ژاپن رفت و در آن جا تصمیم گرفت با یکی از سرآشپزهای معروف شهر به نام گو دیدن کند. گاگان تعریف گو و غذاهای ژاپنی-فرانسوی اش را بسیار شنیده بود و به او گفته بودند به سختی می تواند میزی را در رستوران گو رزرو کند. اما گاگان به سراغ گو رفت و به این ترتیب دو سرآشپز موفق با یکدیگر آشنا شدند. دوستی گاگان و گو ادامه پیدا کرد و با کمک یکدیگر غذاهای منحصر به فردی ابداع کردند. ترکیب غذاهای جدید گاگان و غذاهای سنتی گو به حدی دلپذیر و چشمگیر بود و مورد استقبال مشتری ها واقع شد که گاگان تصمیم گرفت به زودی زود رستورانی در این شهر افتتاح کند و پایان رستوران گاگان در بانکوک را در سال 2020 رقم بزند.

بنابراین اگر دل تان می خواهد غذاهای هندی گاگان را بچشید، در این چند سال باقی مانده، در تایلند حتما سری به این رستوران فوق العاده بزنید؛ وگرنه می توانید در سال های بعدی به ژاپن بروید و طعم جدید این دو سرآشپز را بچشید!

توصیه های کارناوال

 • باید بدانید گاگان رستوران بسیار گرانی است؛ اما در خوشمزه بودن غذاهایش شکی نیست. تقریبا تمام کسانی که به این رستوران رفته اند و حتا از انتخاب خود پشیمان بوده اند، به طعم خارق العاده غذاهای این رستوران اعتراف کرده اند.
 • توصیه می کنیم از پیش برای رزرو اقدام کنید.
 • در صورتی که رژیم غذایی خاصی دارید، می توانید پیش از مراجعه آن را با مسوولان رستوران در میان بگذراید و غذایی مطابق شرایط خود میل کنید.
Photo by : Unknown

سخن آخر

در کنار یک دیگر سری زدیم به رستوران گاگان و با بهترین رستوران آسیا در سال 2018 آشنا شدیم. پشت میزهای سفید رنگ مجموعه نشستیم و این بار غذاهای هندی را در شکل جدیدی چشیدیم و از طعم آن شگفت زده شدیم. 

نظرتان درباره رستوران گاگان چه بود؟ دل تان می خواهد شامی را در این رستوران صرف کنید؟

آیا تا به حال به این رستوران در شهر بانکوک رفته اید؟ نظر شما درباره غذاهای رستوران گاگان چه بود؟

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید و بگویید این بار به سراغ برترین رستوران کدام منطقه و یا شهر برویم.

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4.5

بررسی شده توسط زينب شيرازی

نقاط قوت

 • از بهترین رستوران های آسیا
 • رستورانی با غذاهای بسیار خوشمزه
 • دارای 2 ستاره میشلن

نقاط ضعف

 • ندارد

نقد و بررسی کاربران

رستوران گاگان بانکوک را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
شهریار

يه غذايى دارن با اسم mo mosخيلى خوبه امتحانش كنيد با فلفل تند

تجربه سفر شهریار به رستوران گاگان بانکوک

انتشار: 19 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
سعيد آهنى

اينا كه حوس خوردن خفاش ندارن؟

سفر با همسر
تجربه سفر سعيد آهنى به رستوران گاگان بانکوک

انتشار: 17 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
طباطبايى

تايلند وااااقعا یکی از بی نظیرترین نقاط دنیاست و بهترین روزهای زندگیمو اونجا گذروندم طبیعت بکر و خارق العاده و مردمی صمیمی و دوست داشتنی

سفر با همسر
تجربه سفر طباطبايى به رستوران گاگان بانکوک

انتشار: 12 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

پرسش:

حلاله اين رستوران؟

انتشار: 27 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست