چشمه آبگرم گنو بندرعباس | آدرس و تصاویر
کارناوال - راهنمای سفر

چشمه آبگرم گنو بندرعباس

استان هرمزگان، شمال شرقی بندرعباس، جاده سیرجان-بندرعباس، کوه گنو

مدت پیشنهادی بازدید

2 تا 4 ساعت

ساعت دسترسی

امروز چهارشنبه 8:00 صبح تا 00:00 نیمه شب

ورودی

رایگان

آشنایی با چشمه آبگرم گنو بندرعباس

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

چشمه آبگرم گنو بندرعباس در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

در شمال بندرعباس، کوهی به نام گنو وجود دارد که از جاذبه های طبیعی این شهر شمرده می شود. در شرق این کوه زیبا، چشمه گنو واقع شده است که هرسال گردشگران زیادی به هدف آبدرمانی به بازدید آن می روند. این چشمه آب گرم در فاصله حدود 30 کیلومتری شمال شرقی بندرعباس و در کنار جاده بندرعباس به سیرجان قرار دارد و از طریق یک جاده آسفالته می توان به آن دسترسی پیدا کرد.

چشمه گنو و بخش های اطراف آن مکان مناسبی برای استراحت و تفریح خانوادگی به شمار می آیند و به لطف استخرهایی که در کنار این چشمه ایجاد شده است، خانواده ها می توانند در آب این چشمه آبتنی کنند و از مزایای آب گرم درمانی آن بهرمند شوند. بد نیست بدانید مجموعه تفریحی و اقامتی گنو درست در کنار این چشمه قرار دارد و استخرهای مذکور هم جزوی از این مجموعه به حساب می آیند. در این مجموعه، وسایل بازی برای کودکان، بوفه، آلاچیق، فروشگاه و پارکینگ هم وجود دارد و گردشگران می توانند از این امکانات بهرمند شوند.

در فصول گرم سال، این منطقه به دلیل موقعیت جغرافیایی‌اش آب و هوای دلپذیر و خنکی دارد؛ دلیلی که باعث می شود انتخاب خوبی برای گذران تعطیلات باشد. همچنین اگر در زمستان به این سراغ چشمه های آبگرم گنو بروید، گاهی دمای آب چشمه تا حدود 40 درجه هم می رسد و بخار روی سطح دریاچه را فرا می گیرد.

خوب است بدانید که چشمه گنو، آب گوگردی خیلی گرم با ترکیب کلرو سولفات و کلسیک گوگردی دارد و به خاطر دارا بودن مقدار قابل توجهی کلروسدیم  برای بیماری های پوستی، رماتیسم و ... خاصیت درمانی دارد. مواد آلی آب های گرم و دمای بالای شان باعث می شود فقط گروه کمی از گیاهان و جانوران بتوانند در آنها زندگی و رشد کنند و یکی از گونه های جانوری منحصر به فردی که در چشمه گنو زندگی می کند، ماهی آوینیوس گینویس است. می گویند این ماهی فقط در چشمه گنو یافت می شود. 

لازم است این نکته را یادآور شویم که برای استفاده از پارکینگ و استخر مجموعه آبدرمانی گنو، باید هزینه ای بپردازید. متاسفانه منبع دقیقی برای کسب اطلاعات در دسترس نیست.

انتشار

24 دی 1398

به روز رسانی

24 دی 1398

نقد و بررسی کاربران

نتیجه نقد و بررسی کاربران

حال و هوای خوش?
امکانات اولیه?

ثبت دیدگاه و امتیاز

آیا بازدید از چشمه آبگرم گنو بندرعباس را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
برای آپلود تصویر به اینجا بکشید و رها کنید
جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

جدید ترین پرسش
پرسش و پاسخی موجود نیست

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.