آبشار حمید بجنورد

استان خراسان شمالی، شهر بجنورد، 2 کیلومتری جنوب روستای حمید

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 2 ساعت

ساعت دسترسی

امروز دوشنبه 24 ساعته

هزینه ورودی

رایگان

آشنایی با آبشار حمید بجنورد

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

در 7 کیلومتری شهر بجنورد روستایی به نام حمید وجود دارد و در جنوب این روستا، آبشاری زیبا به چشم می‌خورد که نامش مانند روستا، حمید است. این آبشار از روستایی در همان نزدیکی، به نام آبچور سرچشمه می‌گیرد و با عبور از مناطقی کوهستانی، در جنوب روستای حمید و از ارتفاع 25 متر سقوط می‌کند. آبشار حمید در انتهای دره‌ای تنگ با صخره‌های عظیم قرار گرفته و در طبیعت اطراف آن، درختان انجیر و بوته‌های تمشک وحشی دیده می‌شود. جالب آنکه طبیعت اطراف آبشار تحت تاثیر آن قرار گرفته‌اند و این آبشار موجب رونق کشاورزی روستاییان شده است و باغ‌ها و مزارع اطراف را از خشکسالی در امان نگه داشته است.

از روستای حميد تا آبشار، مسيری زیبایی وجود دارد که طی کردن آن، نیم ساعتی زمان می‌برد. در میانه راه آبشار، چشمه‌ها و حوضچه‌های آب فراوانی به چشم می‌خورد و در حین گذر از این راه، گردشگران می‌توانند به جمع‌آوری گیاهان دارویی نیز مشغول شوند.

یکی دیگر از جاذبه‌های قابل توجه اطراف آبشار، اتاق دوار سنگی‌ست که بر روی صخره‌ای در نزدیکی آبشار حمید واقع شده و به گفته اهالی روستا، در گذشته محل سکونت شخصی بوده است و این روزها، مکان مناسبی برای گردشگران در روزهای بارانی به حساب می‌آید. 

انتشار

31 خرداد 1399

به روز رسانی

31 خرداد 1399

نقد و بررسی کاربران

آیا بازدید از آبشار حمید بجنورد را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
سهولت در دسترسی?
امکانات اولیه?
حال و هوای خوش?

آبشار حمید بجنورد را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.